Banner İle Hit Gönderimi - Sayfa 2 - R10.net
 • 04-11-2007, 09:12:52
  #10
  Alıntı
  İstenmeyen toplu e-postalar veya üçüncü taraf web sitelerinde istenmeyen reklamlar yoluyla reklam görüntüleyen sitelerin tanıtımını yapamazlar.
  sizin dediğinize göre ben bir karı kız bannerı hazırlarım 20k lık bir siteye reklam verir hitide ingilizce özgün içerikli bir siteye gönderir parayı kaldırırım o zmana. öyle şey olmaz demek istediğim ziyaretçiyi yanıltmıcaksın. tabiki reklam verebilirsin, fakat herşeyin bir uslübu var.
  Alıntı
  reklamınız var diye banladık sizi diye bir yazı gördünüz mü..
  benim 2 tane blogumda diğer bir blogumun bannerları var 1 senedir..hiç problem olmadı..
  tabiki adamlar bandlandımı o şekilde mail gönderilmiyecek, geçersiz tık olarak nitelendirilecek. Sonuçta adamlar o reklama türk istemiyor, yabancı içerikliyse o koşullardaki kişilerin reklamlarına tıklaması lazım. ( örn: türklerin %kaçı japonca sitelerdeki reklamalara tıklayabilir)bu hizada google mühendislerinin dikkatini çeker işte, bir şey olmadı olmuyacağı anlamına gelmez. tabiki en başta dediğim gibi ziyaretçiyi yanıltmıyorsa sorun olmaz.
 • 04-11-2007, 09:51:25
  #11
  arkadaşım ziyaretçiyi yanıltmamak ayrı bişey adsense ayrı bişey..
  bak benim çok uzun zamandır 9 tane blogum var.tamamı ingilizce 5 tanesi de yabancı ünlülerin haberleri ybancı ünlülerin davet ve gala resimleri yine onların bikinli yakalanmış görüntüleri ve biyografileri....vs vs..
  bu 5 bloga en çok gelen ziyaretçilerde 3. sırada türkler var.1. sırada amerika 2. sırada almanlar..3. sırada türkler..
  adsense kalkıp ta almanların ne işi var türklerin ne işi var bu sitelerde diye düşünür mü hiç..
  tek yaptığım blogların öyle ya da böyle reklamını yapmak.ne kendim tıklarım ne de başka bişey..
  türk japon olayını örnek vermişsin..ne yani bir japon site yapmış.ama japonca bilmeyenleri yasaklayacak..sadece japonlar gelecek.niye? japonca bilme oranı dünyada yüzde 0.01
  en fazla para verdiği ilk 10 ülke arasında japonya var ama sadece japonlar..olur mu öyle şey..
  benim esas demek istediğim bazı arkadaşlar ki yabancı forumlarda da böyle öyle paranoya yaratıyolar ki artık insanlar hergün mail adreslerine girerken kalpleri 150 atmaya başlıyo..
  herkes ortalama tık sayısını biliyodur.diyelim ortalama 150 tık alıyo siteleriniz..olduda bir gün de öyle 300 e değil...1500 e çıktı..hemen mail atın..anlatın açık bir dille..şüpheleniyorum deyin..2 günlüğüne reklamlarımı kaldırıyorum deyin..başka ne yapabilirim diye sorun.uzun zamandır sizle çalışıyorum kötü niyetli bir ziyaretçi yüzünden banlanmak istemiyorum diye söyleyin..vs vs vs..
  ama tekrar belirteyim..bakın arkadaşta nasıl paranoya çıkmış ve onun gibi bir sürü kişide.sitemin reklamını yapıcam..amaç tabiki de ziyaretçi çekmek bağlantılı olarak para kazanmak ama sitede adsense var..aman geçersiz tık olur fazla ziyaretçi gelmesin..mazallah tık sayım bir anda yüzde 20 artar..aman aman adsense beni banlar..
  biliyo musunuz her ay kaç site sahibi tek başına binlerce ama binlerce dolar kazanıyo..mümkün mü ayda 4 5 bin dolar para kazanan adamın japonun ispanyolun türkün yaptığı tık sayısını kontrol edebilmesi
  adsense in hesap banlmasını yüzde yüz haksızlık olarak görenler var.ben bu forumda banlndım diye topic açıp ondan hiçbişey yapmadım diyen 2 insanı çok iyi tanıyorum..geçersiz tıklamadan banlandınız diye mail geldi..gelecek tabi....neyse
  olay ne..ne kadar çok ziyaretçi o kadar tık sayısında artış ya da artma ihtimali..''adsense in de istediği bu zaten''..
 • 04-11-2007, 10:05:33
  #12
  adwordsle gelip tıklayınca oluoda başka sitedeki reklamdan tıklayıp geldiğinde neden olmasın ?
 • 04-11-2007, 10:29:12
  #13
  Misafir
  Adwords'ü mantıklı kullanmak lazım yoksa suvarimix hocam gibi olabilirsiniz

  https://www.r10.net/google-adsense/80...banlandim.html
 • 06-11-2007, 05:42:24
  #14
  arkadaşlar paralı yani referral site değilse sorun olmaz. mesela günlük 3 dolara adamlar size 200 tekil ziyaretçi gönderiyo bu tip bi gönderici( referral) site değilse sorun yok.
  What Does asbestos look like||Asbestos Directory
 • 06-11-2007, 09:11:21
  #15
  ben 50 $lık adwordsla 250 $ lık adsense kaldırmıştım zamanında banlandım