• 01-11-2007, 14:01:49
  #1
  benim X içerikli bir sitem var örneğin. Başlık sistmeimde kullandığım meta taglarda ki keywordlerimde X ile alakalı. sonradan siteme Y içeriği eklemeye karar verdim Y içeriğinin bulunduğu sayfalarda sadece Y reklamları çıksın istiyorum ama sitmein başlık sisteminde X anahtar kelimeleri bulunuyor sonuçta, adsense benim içeriğime bakarak y reklamları mı koyar yoksa anahtar kelimelerime bakarak x ile karışık y reklamları mı koyar?
  şimdiden teşekkürler
 • 01-11-2007, 19:43:45
  #3
  bu çok karışık bir sistem aslında. y reklamlarını çıkartması gerej ama x reklamları çıkacaktır. uzun zaman sonra y reklamları çıkmaya başlayabilir. sistemin taraması gerekiyor.

  kişisel olarak bunu denedim.

  reklamları sitemin birinde 1 yıl tuttum. daha sonra aynı domain i senin dediğin gibi y içeriği ekledim. reklam kodlarını koydum. sayfaların hiç birisinde x ile ilgili metatag vs yok. tamamen y sayfasının metaları, y sayfasının içeriği fakat x reklamları çıkmaya devam ediyor. bu özellikle aynı kanalı kullandığın zaman olur. y için yeni bir kanal açarsan daha iyi sonuç alırsın. hatta şöyleki x içerikteki adsense kodları kanal ile ayrıldıysa aynı kanalı hangi içeriğe hangi siteye koyarsan koy baştan x reklamları çıkar.

  bu sağlam bir taktik aslında. anlayana...
 • 01-11-2007, 21:53:25
  #4
  bunu kendiniz de deneyebilirsiniz. hemen kanal kodlarınızı notpad e yazıp *.html olarak kaydedin ve çalıştırın. göreceksiniz ki adsense kodlarını koyduğunuz yerdeçıkan reklamlarla aynı reklamlar çıkacak. oysa hiç bir yerde bir keyword yok. birde yeni bir kanal açıp aynını yapıp hizmet reklamları çıkar. bu kadar net ve basit.