• 13-12-2012, 14:20:43
  #1
  Arkadaşlar adsense reklam fontları ve biçimleri değişti..Mesela büyük şerit text reklamlar için genelde sayfanın içeriği ile ilgili tek reklam çıkıyor tek çıktığı için de bayağı ilgi çekici ve fark ediliyor..

  Mesela bende dün 400 gösterim oldu ama sıfır tık vardı..Bugün stilin değiştiğini gördüm hemen hesaba baktım ve 75 gösterim olmuş 3 tık almış..

  Demek istediğim bu şekilde olsa daha çok tıklama alıyoruz..ama google sürekli değiştiriyor bilmiyorum deneme mi yapıyorlar ama böyle kalsa harbiden güzel olacak..
 • 13-12-2012, 14:22:08
  #2
  teşekkürler bilgilendirme için, hemen optimizasyon yapıyorum
 • 13-12-2012, 14:27:03
  #3
  Üyeliği durduruldu
  evet birkac gun once font degisti, birde reklamlara oklar eklendi. tik orani yukseldi
 • 13-12-2012, 14:30:49
  #4
  Bende korktum dün hit aynı gelir iki katı ama demek ondanmış. Güzel oldu bu
 • 13-12-2012, 14:40:28
  #5
  Adsense den gelen mail ;

  Sitelerinizde görünen reklamlar üzerinde daha fazla denetim

  Sahibi olduğunuz farklı siteler için engelleme ayarlarını özelleştirmek mi istiyorsunuz? Hesabınızın "Site yönetimi" bölümünü ziyaret edin ve siteye özel işlemleri uygulamak için tüm sitelerinizin bir listesini oluşturun. Ardından, "İzin ver ve engelle" bölümünün altında, İçerik için AdSense'e yönelik olarak site bazında genel kategorileri, hassas kategorileri ve reklamveren URL'lerini engelleyebilirsiniz. Bu yeni özellikle ilgili daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

  AdSense'te daha büyük, marka dostu bir reklam birimi boyutunu kullanıma sunuyoruz

  Geçen yıl yayıncıların en çok ilettiği isteklerden biri, ağımıza daha büyük reklam boyutlarının eklenmesi yönündeydi. Bu nedenle, popüler 300x600 birimini artık AdSense hesabınızda kullanabileceğinizi bildirmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu birimin, reklam ağımızda henüz yeni olması nedeniyle, şu an için bu yerleşimlerde çok sayıda metin reklam göreceksiniz. Zaman içinde, bu alanın tamamında gösterilmeye uygun, çok sayıda metin ve görüntülü reklamın yer aldığı bir envanter oluşturmayı da sürdürüyor olacağız. Daha fazla bilgi edinmek için blog gönderimizi okuyabilirsiniz.

  Google Görüntülü Reklam Ağı'ndaki metin reklamları geliştiriyoruz

  Kısa bir süre önce yayıncı sitelerindeki metin reklamların çoğunun görünümünü ve izlenimini güncellediğimizi fark etmiş olabilirsiniz (lütfen aşağıdaki örneği inceleyin). Yeni tıklanabilir ok simgesini kullanıma sunduk ve yazı tipi boyutunda, boşluklarda, dolgularda ve metin düzeninde optimizasyonlar yaptık. Çalışmalarımız, bu değişikliklerin sonucunda performansın iyileşeceğini göstermektedir. Hem yayıncıların hem de reklamverenlerin belirgin şekilde daha yüksek performans göstermeleri için yeni biçimlerde değişiklik yapmaya devam edeceğiz. Dolayısıyla, bizi izlemeye devam edin. Bu güncellemeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için Inside AdSense blogumuzu ziyaret edin.