• 25-10-2007, 03:58:44
  #1
  Arkadaşlar bundan bir ay öncesine kadar forumlarda atılan postlardan sonra google reklamlarım normal olarak çıkıyordu. Bir sayfada en fazla üç adsense reklam birimi gösterilebildiği için üç adet çıkıyordu ve sonraki postlarda iz bırakmıyordu. Ama son bir aydır ilk üç postun altında adsense reklamlar normal çıkıyor yalnız ondan sonraki üç post altında sayfa gösterilemiyor uyarısı veriyor ve bu çok çirkin gözüküyor. Bu sorun durduk yere çıktı. diğer forumcular bunun için ne yapıyor? çözüm yollarınızı bekliyorum..
 • 25-10-2007, 04:16:26
  #2
  bu konu yanlış yerde bence. konunun bulunması gereken yer https://www.r10.net/web-tabanli-uygulamalar/ diye düşünüyorum. çünkü konunun adsense ile alakası yok, programlama, eklenti ekleme ile alakası var düşüncesindeyim.

  ayrıca belirteyim arkadaş için malesef sorunun cevabını bilmiyorum (forum siteleri kullanmıyorum).
 • 25-10-2007, 05:39:58
  #3
  DNS'lerini otomatik yap. bişey olmaz. yine olmazsa elle gir. senin bilgisayarından kaynaklanıyodur.
 • 25-10-2007, 13:44:32
  #4
  Hayır bu sorun pcden filan kaynaklanmıyor ve tamamen adsense ile alakalı. Bizim yapabileceğimiz birşey yok nitekim bir ay önce bu durum yüzlerce adsense kullanıcısının aynı anda başına geldi.
 • 25-10-2007, 14:49:12
  #5
  1 sayfada kaç adsense reklamı kullanıyorsun ¿
  Eger aynı tür reklamı 3 den fazla aynı sayfada kullanıyorsan herhangi bir reklamda sayfa gösterilemiyor uyarısı verir.

  tek sayfada 3 tane normal metin+tex reklamlarının yanı sıra bir tane bağlantı birimi reklamı ekleyebilirsin. ama aynı sayfada 4 tane metin+tex reklamı ekliyemezsin adsense kurallarında 3ten fazla reklam için izin yok.

  Bunun haricinde sayfa gösterilemiyor uyarısı almanın nedeni (emin değilim),
  örn: rekabetçi rekalam filitreleme alanından bir sürü site filitreledin varsayalım ve site içeriğinde kalite yanı sadece sitenle ilgili reklamlar çıkıyor sen tutup bu reklamlar az veriyor diye filitrelediğin taktirde eger sitende geçen keywordslarla ilgili başka reklamlar yoksa google sitende reklamı yayınlayamaz ve o alanda sayfa görüntülenemiyor uyarısı verir. (sağlık sitemde bu olayı yaşadım)

  Birde bazı antivürüs programları adsense reklamlarını göstermiyor :S hangileri oldugunu bilmiyorum sadece bir arkadaşım söylemişti bunu, AVG antivürüs programı için bu dediğim geçerli galiba. (yani test etmedim)

  son birşey daha ekliyeyim, o hata veren reklam alanında sadece TEXT reklam dene bakalım aynı uyarıyı verecekmi.