• 22-11-2012, 18:08:21
  #1
  Merhaba

  Keyword Analizinde en fazla Hangi Kelime'yi Takip Edersiniz?

  Şimdi Haftalık, Aylık rapor sunsam kimsenin işine yarar mı?

  AdWords reklam verenler, Adsense den kazanalar
  reklamlarının hedeflemelerini (anahtar kelimeler ve Görüntülü Reklam Ağı hedeflemeleri) takip etmek isteyen çıkar mı?

  TTNET seminerine gitmiştim orada TTNET hakkında yazılan ne varsa sürekli takip ediyoruz demişlerdi, görsel tanımlamada dahil! OCR data mining de, sadece şifreli alanları takip edemediklerini belirtmişlerdi.

  Yeri geldiğinde twitter da TTNET hakkında kötü laf söyleyenlere mesaj bile atıkları oluyormuş.

  öreneğin, kraloyun kelimesi internet üzerinde şu kadar kez konuşulmuş, sosyal ağlarda şukar kez konuşulmuş, twitter da şu kadar, facebook da şu kadar, şu kadar kez video başılıklarında, tağlarında geçmiş, şu kadar kez resim adlarında geçmiş , şu kadar kez bloglarda geçmiş, şu kadar kez forumlarda geçmiş, şu kadar kez haber sitelerinde geçmiş tarzı bilgiler kimsenin işine yarar mı adsense de yada başka bir alanda?
 • 26-11-2012, 02:49:53
  #2
  Valla şahsen ben paylaşmanızı isterim. Benim çok işime yarar sanıyorum ki birçok kişinin işinede yaracaktır.
 • 26-11-2012, 02:54:49
  #3
  SeoEngineer adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Valla şahsen ben paylaşmanızı isterim. Benim çok işime yarar sanıyorum ki birçok kişinin işinede yaracaktır.
  Paylaşacam paylaşacam da arkadaşlarımızın milletin hangi "keyword" lerde ihtiyaçları var sonuçta tüm keyword'leri takip edemem keyword havuzu yapacam genel havuz, özel istekleri ayrı eklicem.

  şuan zaten kullanıyorum ben ihtiyaç ne ise o doğrultuda sistemi geliştirecem ondan soruyorum neleri öğrenmek istersiniz
 • 26-11-2012, 03:01:47
  #4
  Hocam ben domain işiyle uğraşıyorum domain kaç kez düşmüş, eskide hangi firmalardaydı, kaç tane NS adressi oldu, PR si, SEO Trust, Trust rank, Archive kaydı gibi ... baya ayrıntılı domain analiz sistemi yazdım! bunun sadece ek bir parçası bu data mining, Portal da kodladım php css js hersey tamam sql yapısına geçirecem kullanıcılar için, herkes girecek gönlünce keyword takibi yapacak , bu data minig i ayrı bir hizmet olarak vermek istemiyordum projeden dolayı ama insanların ihtiyacları ortaya çıkarsa o doğrultu da ayrı sistem olarak sunacam yoksa kendi sistemimde ekli ek bir özellik olarak duracak bana ihtiyacın dogrultusu su alanda yararlı olur derseniz sırf data mining i sadece adsense data mining yada başka alan için uyarlıcam ben kullanıyorum sadece insanların ihtiacı dogrultusunda herkesin kullanımına açacam ama nasıl faydalı olurum onları ihtiyaçları öğrenmem lazım.