• 06-11-2012, 16:49:35
  #1
  Merhaba arkadaşlar, kullandığım internet hattını bir çok arkadaş kullanmakta ve sitemi devamlı incelemekteler. Bu anlamda reklamlara tıklama olasılıkları var.

  Acaba Google'a mail yada başvuru gönderip, "bizim neti bir çok arkadaş kullanıyor bu yüzden bu ıp'deki tıklamalar gerçekleşirse etkisiz sayınız" tarzı bir bilgi verdiğimizde dikkate alıyorlar mı?
 • 06-11-2012, 17:12:11
  #2
  öyle bir bilgi vermene gerek yok. zaten adsense hesabına login olunan ip den gelen tıkları otomatik olarak kabul etmiyor.
 • 06-11-2012, 17:14:59
  #3
  MadLuck adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  öyle bir bilgi vermene gerek yok. zaten adsense hesabına login olunan ip den gelen tıkları otomatik olarak kabul etmiyor.
  Fakat banlanma durumu söz konusu o zaman da.
  Benim demek istediğim benim bilgisayarım dışında ama aynı internet hattı üzerinden gelen tıklar olduğunda yine politikayı ihlal etmiş oluyor muyuz?
 • 06-11-2012, 17:25:31
  #4
  tıklamaların geçersiz sayılması zaten o sebeple cezalandırılmayacağını gösteriyor, rahat ol

  gerek duyarsan konuyla ilgili iletişim imkanları da mevcut. ancak bahsettiğin şekilde bir önlem yok.
 • 06-11-2012, 17:26:37
  #5
  Tıklama süreklilik kazanmış ve aşırı ise doğal olarak riskli kategoriye girersiniz. Bence arkadaşlarınızı uyarın ve riski sıfıra indiriniz...
 • 06-11-2012, 17:44:32
  #6
  Kalemder adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Fakat banlanma durumu söz konusu o zaman da.
  Benim demek istediğim benim bilgisayarım dışında ama aynı internet hattı üzerinden gelen tıklar olduğunda yine politikayı ihlal etmiş oluyor muyuz?
  @yenibilgi nickli arkadaş gerekli açıklamayı yapmış
 • 06-11-2012, 17:46:51
  #7
  Anladım. Yani "kendi reklamlarıma tıklamayacağım" gibi bir ifade mevcut. Bu yüzden endişe ettim. Bazı şeyler kontrol dışı olabileceği için sorma ihtiyacı hissettim.

  Teşekkürler...
 • 06-11-2012, 23:36:46
  #8
  adsense panelinize giriş yapıldıktan sonra aynı ıp adresini kullanan tüm bilgisayrların da bilgileri kayıt altına alınmıştır dolayısıyla herhangi birinden reklama tıklanması kendi reklamınıza tıklanmak sayılacaktır
 • 06-11-2012, 23:38:27
  #9
  Wordpress & Seo & Google
  radmin adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Arkadaşlar Google reklam yayıncılarının haklarını korumak adına henüz en ufak bir girişimde bulunmadı. Sitenizi ziyaret eden bir ziyaretçi kıllığına bir reklama onlarca kez tıklarsa, geçersiz tıklama yaptınız diye hesabınızı kapatıyorlar.
  Sizde hakkınızı hiç bir şekilde savunamıyorsunuz.

  Bu kadar basit bir konunun önlemini bilmesine ragmen bir türlü hayata geçirmediler. Çünkü banlanan her kullanıcının içerde kalan parasının bir nevi üzerine yatıyorlar. Piyasaya başka dişli bir rakip girmedikçe bu işin böyle gidecegi çok açık....

  Bu sorun tek bizde degil, yurtdışındaki bir çok reklam yayıncısınında
  başında oldugundan bir grup programcı bu olaya kendi yazdıkları program ile çözüm bulmuşlar.

  Script kodunu adsense kullandıgınız her sayfanıza koymanız yeterli. Bir ziyaretçinin belirlediginiz tıklama adetiden fazla tıklamasına izin vermiyor. reklamları bloke ediyor. çıkartmıyor.
  Tüm bunlara ek olarak hangi ip adresi, hangi reklama tıkladı onuda takip edebiliyorsunuz. Tüm reklam tıklanmalarını takip sistemi diyebiliriz özetle.
  adsense arka planda yaptığı ve webmasterlara vermedigi hizmeti siz kendi kendize yapacaksınız.

  AdLogger

  sayfanıza şöyle 3 adet kod koyuyorsunuz hepsi bu
  <script type="text/javascript"><! --
  var adlogger_loc = "http://www.YOURDOMAIN.TLD/adlogger";
  var channel_id = "1";
  //-- ></script>
  <script src="http://www.YOURDOMAIN.TLD/adlogger/adloggertracker.js" type="text/javascript">
  </script>