bu site reklam alınırmı - Sayfa 4 - R10.net
 • 25-10-2012, 22:21:34
  #28
  playturks adlı üyeden alıntı
  Siten bu durumdayken muhtemelen adsense tarafından kabul edilmeyecek. Biraz daha geliştirme yapmalısın ama ahım şahım para bekleme.

  Seon şuan o kadar iyi değil. Mesela "Pc Donanımları adlı yazını ele alalım. Eğer sağlam bir organik hit istiyorsan en azından birisi Google'da "pc donanımları" yazdığında birinci sayfada çıkmalısın. eğer yaptığım seo iyi diyorsan bunun olması gerekir. Ancak daha linklerin dahi seoya uyumlu değil. Mesela az önceki yazının adresi "http://www.natux.net/145/" şeklinde, yanlış bu "http://www.natux.net/pc_donanimleri/" şeklinde olmalı. Tasarımının hatasız olmalı, sistemin hızlı olmalı. vs Daha çok iş var yani. En önemlisi Türkçe düzgün olmalı.

  Diğer arkadaşların da yıpratıcı değil öğretici olmalı. Dalga geçmemeliyiz. Bu işi öğretmeliyiz. Bu forum sizin krallığınız değil. Webmasterlar birbirlerine yardım etsin, ticaret yapsın diye kuruldu. Ustaların yenileri ezmeleri için değil.
  Seo yetersiz
  dediklerinizi dikkatealıcam
  zaten tema yı değiştircem

  --R10.NET; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:21:34 -->-> Daha önceki mesaj 22:20:58 --

  emmrecan784 adlı üyeden alıntı
  500$ kazanmak demek bir evi geçindirebilecek bir para kazanabilmek demek. Yani asgari ücretten fazla, buda gerçekten değerli ve uğraşılmış bir site olmalı mantıksal olarak değil mi? Öncelikle siten ilk gün yada reklam yaptığın ilk hafta bayağı hit alabilir. Önemli olan reklam yapmadığın zamanki ortalama değerdir. Sosyal medyadan hit çekmek kolay. Öncelikle güzel bir site yapman gerekir ki bu konuda çok eksiğin var. Tasarımın çok kötü, sitenin başında ve sonunda boşluklar var. Firefox dan giriyorum ie. de bakmadım fakat sitenin tasarımını tüm tarayıcılarda denemelisin. Ben sıralamaya çalışayım en iyisi eksikliklerini.

  - İçeriğin özgün değil. Özellikle teknoloji alanındaysan ve blogsan içerik özgün değilse site çöptür.

  - Tasarım rezalet, üyeler anasayfaya bakıp çıkar. Bir sitenin kalitesinin kendisini ilk göstereceği yer tasarımıdır. Anasayfa yazısına basıyorum başka bir şey çıkıyor, ayrıca üstte kırık link bildirme demişsin indirme sitesimi açıyorsun ki kırık link bildirsinler ? Gereksiz bir menü. Ayrıca altta ve üstte iki kez yazmaya ne gerek var altta olacaklar üstteki menünün alt menüsü olsa neyse. Sponsor banner koyma yerindeki resimler görünmüyor. Arama yapma yerinde ne aramıştınız görünmüyor. Harbiden rezalet tasarım bende oturmuş yazıyorum tema değiş hemen. Default tema kullansan daha iyi.

  - Önce bir 10$ kazan, sonra hedefin 20$ ondan sonra 50 ondan sonra 100 olsun.

  sen çok biliyon 1.000$aylık geliri var arkadşın. blog dan

  D hit lere bak istrsn pek yakında hiti paylaşıcam sitede
 • 25-10-2012, 22:52:25
  #29
  günlük 800 civarı hit (nereden geldiğine de bağlı) ayda 50 - 80 $ para getirebilir (mesela Amerikalılar bu reklamlara türklerden çook daha fazla tıklar) buda demek oluyorki Türkçe bir siteden 800 günlük hit ile 50$ civartı para , 8000 hit ile 500$ dermişim ama bu doğrusal mantık ne yazıkki yanlış , bu işin içinde birçok faktör var
  - Reklamların getirisi değişken
  - Gösterilen reklamlar değişken
  Hal böyle iken günlük 10000 hitten aşağı bu işten ekmek zor yenir (bence)
 • 25-10-2012, 22:58:40
  #31
  deLi adlı üyeden alıntı
  Bu siteyi onaylamazlar.
  neden