• 06-08-2005, 21:45:29
  #1
  Kimlik doğrulama veya yönetimden onay bekliyor.
  Alıntı
  AdSense Update - August 4 2005

  To increase monetization on your site and improve the relevance of ads, AdSense now varies the number of text ads that appear in a given ad unit. In cases where we determine that increasing the size of the most relevant ads will improve performance, we'll drop the lowest-performing ad or ads and expand the remaining ones to fill the entire unit. Showing fewer ads works to your advantage, allowing the better-performing ads to draw more user attention and click-throughs. Google AdSense technology will automatically determine the optimal number of ads to display on any page and will only show fewer ads when doing so will make you more money!
  Arkadaşlar AdSense'in bu yeni özelliğini siz nasıl yorumluyorsunuz.

  Ben bundan şunu anladım. Sayfada tek bir reklam göstermekle birden fazla göstermek arasında gelir açısından fark var.
  Bir sayfada ne kadar az reklam varsa o sayfadaki tıklamalara o kadar fazla ödeme yapıyor.

  Özetle AdSense en yüksek ödemeyi, sayfada tek reklam bloğu ve tek reklam olduğunda yapıyor diye anladım ben.

  Resimlere daha yüksek ödeme yapmasını da buna bağlayabiliriz sanırım.
 • 06-08-2005, 22:26:18
  #2
  Üyeliği durduruldu
  Google amcanın bir tek amacı var reklam verenlere en iyi yani en hedef kitleli ziyaretçiyi sitesine göndermek.
  bu amaçla bir sayfada ne kadar az reklam varsa ve ne kadar küçük reklam şekli seçilir ise o daha hedef kitlesi demek çünkü bir ziyaretçi sayfayı komple gözden geçirdikten sonra sanki gözüne sokulmak istercesine duran reklamlar yerine küçük boyuttaki bir reklamı fark edip tıklayıp sayfaya geçiş yaparsa google daha fazla komisyon veriyor webmastera.Çünkü ziyaretçinin gözüne çarpması ve reklama tıklaması direk o ziyaretçiyi o reklamın hedefli ziyaretçisi yapıyor.adamın elinin kayıp yanlışlıkla tıklama olasılığı falanda daha düşük bir ihtimaldir küçük boyutlu reklamlarda.
  dezavantajına ise küçük reklamlar daha az dikkat çektiği için daha az tıklanıyor dolayısı ile bir dengeleme söz konusu.çok komisyon ama az tıklama ile çok tıklama ama az komisyon birbirini dengeliyor
 • 08-08-2005, 16:31:39
  #3
  çok komisyon ama az tıklama ile çok tıklama ama az komisyon birbirini dengeliyor

  o zaman böyle devam
 • 08-08-2005, 20:51:44
  #4
  O ingilizce metinde Google'ın anlatmak istediği şu: Reklam bloklarında mesela "leaderboard" diye geçende en fazla 4 reklam görüntülenebiliyor aynı anda. ama google amca diyorki eğer bu dört tanesinden 3ü sitenle pek ilgili değil ise ve bu nedenle de senin sitende pek tıklanma olmuyorsa bu reklama, diğer kalan 1 reklamı diğerlerine göre sitenle daha uyumlu olduğu için o reklam alanında bir tek bu ilgili reklamı (tüm alanı kaplayacak şekilde) göstereyim diyor.