Yabancı Siteye Türk Kullanıcı - R10.net
 • 27-09-2007, 10:09:36
  #1
  Merhaba Arkadaşlar Yapacağım Projeler Hakkında Sormak İstediklerimi Sizlerle Paylaşayım Bilen Arkadaşlar Cevaplarsa Şimdiden Teşekkür Ederim.

  Öncelikle Türkiye' de Yaklaşık 2 Yıldır Oyun Sunucuları ve Online Oyunlar Konusunda İlerliyoruz. Şimdi Aynı İçeriği Yabancı Platformlara Taşımaya Karar Verdik. ABD veya Almanya Lokasyonlu Sunucu İle Başlamayı Düşünüyoruz Web Sitelerini ve Oyun Serverlarını Alacağımız Bu Sunucuda Barındıracağız. Kurduğumuz Çeviri Ekibi İle Türkçe İçerikli Sitemizdeki Yazıları,Dökümanları Bilgileri vs. İngilizce Olarak Çevirerek Yabancı İçerikli Sitemize Atmayı Planlıyoruz.

  Sadece 1 Adet Google Adsanse Hesabımız Var. Bu Yeni Projede Yer Alıcak Sitede Türkçe İçerikli Sitemizde Kullandığımız Google Adsanse Hesabını Kullanacağız. Şimdi Sorum Şu Yabancı Olarak Yaptığımız Platform ' a Türk Kullanıcılar Ağırlıklı Olarak Girerse Google ' dan Banlanırmıyım?
 • 27-09-2007, 15:23:07
  #2
  joyous adlı üyeden alıntı
  Şimdi Sorum Şu Yabancı Olarak Yaptığımız Platform ' a Türk Kullanıcılar Ağırlıklı Olarak Girerse Google ' dan Banlanırmıyım?
  Cok sacma bir soru Neden ban yiyesin?
  Girenler TURKIYE'den de girer, Amerika'dan da... Hindistan'da da, ona da karisacak degiller ya.
 • 27-09-2007, 16:08:36
  #3
  Farklı coğrafyalardan gelen trafik senin sadece trafik dağılımını etkiler.Ban yemen söz hile yapılmadığı taktirde söz konusu olmaz.Ayrıca bir de Türk ipleri tık başına aldığın ücreti düşürebilir..
 • 28-09-2007, 20:45:54
  #4
  Türkiye hitini maximum yabancı hitini minimum tutmaya bak.
  Tekil hitin 5000 olsun örneğin
  50 Türk ziyaretçi %1 Yapar yani dvd'de kulak
  Ama reklamlara sadece giren 50 türkden 25'i tıklıyor yabancı tıklayan az ise o da sorun yaratabilir.
  Onun harici hile ve benzer şeyleri kesinlikle olmaması.

  Alıntı
  Şimdi Sorum Şu Yabancı Olarak Yaptığımız Platform ' a Türk Kullanıcılar Ağırlıklı Olarak Girerse Google ' dan Banlanırmıyım?
  Bu dediğin saçmalık isterse 1000000 türk girsin Google buna karışmaz ve banlamaz.