• 15-08-2012, 23:48:18
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Adres (PIN) Doğrulama Nedir?
  Google Adsense, güvenlik amacıyla kullanıcılarından adres onayı istemektedir. Bunun için ise üye olurken belirttiğiniz adrese bir "Kişisel Kimlik Numarası" (Personal Identity Number yani PIN) gönderir. Size gönderilen PIN kodunu hesabınıza girdiğiniz takdirde adres doğrulama işlemi tamamlanmıştır.

  Kişisel Kimlik Numaram ne zaman bana ulaşır?
  Adsense hesap bakiyeniz 10$' a (doğrulama eşiğine) ulaştığında, 1-2 gün içerisinde PIN kodunuz basılır ve posta yoluyla size gönderilir. Tarafınıza ulaşması yaklaşık olarak 2-4 hafta gibi bir süreci bulabilir.

  PIN Kodunu girmek için belli bir zamanım var mı?
  Evet, PIN kodunu girmek için 6 ay zamanınız var. Bu zaman içerisinde PIN kodunuzu girmediğiniz takdirde Adsense reklam gösterimini durdurabilir.

  PIN kodunu nereye gireceğim?
  Size gönderilen postada gerekli talimatlar bulunuyor.

  4 Hafta geçti ancak PIN elime ulaşmadı ne yapmalıyım?
  Bazı durumlarda PIN elinize ulaşmayabilir. Doğrulama eşiğini geçtikten sonra gönderilen ilk PIN kodu elinize ulaşmadıysa 2 kez daha PIN isteme hakkınız bulunuyor. Eğer yinede PIN kodu size ulaşmadıysa çeşitli yollar ile hesabınızı doğrulayabiliyorsunuz. Bu konuya daha sonra değineceğim.

  İyi kazançlar.
 • 16-08-2012, 00:06:07
  #2
  Merak ettiğim sorulara cevap vermişsin, eline sağlık.
 • 16-08-2012, 12:47:48
  #4
  Üyeliği durduruldu
  Adres (PIN) doğrulamaya genel bakış

  Adres doğrulama nedir?

  Google, hesapların güvenliğini sağlamak amacıyla, size ödeme gönderebilmemiz için adresinizi doğrulamanızı zorunlu kılmaktadır. Bunun için, ödeme adresinize bir Kişisel Kimlik Numarası (PIN) göndeririz. Daha sonra, bu PIN'i hesabınıza girmeniz gerekir.

  PIN'im ne zaman gelecek?

  Hesap bakiyeniz ilk kez doğrulama eşiğine ulaştıktan birkaç gün sonra PIN'inizi basılı olarak normal postayla göndeririz. PIN'ler genellikle 2-4 hafta içinde alıcıya ulaşır, ancak bu süre bulunduğunuz yere bağlı olarak uzayabilir.

  PIN mektubu neye benziyor?

  PIN'inizi 11,4 x 15,2 cm boyutundaki beyaz bir kart üzerine basarak göndeririz. Örneğe bakın

  PIN'imi ne zaman girmem gerekir?

  PIN'inizi oluşturulduğu tarihten itibaren 6 ay içinde hesabınıza girmeniz gerekir. 6 ay içinde girmezseniz, sayfalarınızda reklam göstermeyi durdururuz.

  PIN'imi nereye girebilirim?

  PIN'inizi aldığınızda, PIN postasında yer alan talimatları uygulayarak hesabınıza girebilirsiniz.

  PIN'im gelmezse ne yapmalıyım?

  Bazen PIN kodunuz size ulaşmayabilir. Bu nedenle, ilk PIN'iniz elinize ulaşmazsa, 2 kez yeni PIN isteyebilirsiniz. Yeni PIN'i nasıl isteyeceğinizi öğrenin.

  Size resmi kimlik belgemin veya faturalarımdan birinin fotokopisini gönderebilir miyim?

  Yalnızca, 3 kez PIN isteme hakkınızı da kullandığınız halde son PIN isteğinizden itibaren 4 hafta içinde hiç PIN almadıysanız gönderin. Bu durumda hesabınızda oturum açtıktan sonra Ana sayfanızda, adresinizi içeren resmi bir belgeyi bize bir form aracılığıyla gönderebilmeniz için uygulamanız gereken adımları anlatan bir bildirim göreceksiniz.

  Umarım yanlış anlaşılmayız iyi çalışmalar
 • 16-08-2012, 13:48:20
  #5
  sa , benim pin kodum 2 gün önce geldi onayladım fakat şimdi de şöyle bir sorunum var ; eski hesabım banlanmıştı, sadece mail hesabım farklı tüm bilgiler aynı tekrardan bir hesap açtım ve bunun sorun olucağını söylediler bende kullanıcı adını ve hesap bilgilerini değiştirdim ama gelen test ödemesini yazdığımda kabul etmiyor acaba tekrardan ilk hesap bilgilerimi ve kullanıcı admı mı kullansam ?
 • 16-08-2012, 13:52:55
  #6
  Üyeliği durduruldu
  gelen test ödemesini yanlış girmiyorsanız doğrulanması gerekir o yüzden gelen test ödemesini kontrol edin iyi çalışmalar