• 15-08-2012, 04:52:11
  #1
  '' UYAN R10 DİYEREK BAŞLAMAK İSTİYORUM YAZIMA ''


  Başlamadan önce şu hususu da belirtmek istiyorum, adsense konusunda kesinlikle bir iddaam yoktur.Zira bilgi, birikim olarak burada bir çok usta vardır, edeceğim 1-2 kelam belki yeni arkadaşlarımız için belki de faydalı olacaktır.

  Birilerini hedef alınarak açılmış bir konu değil, yıllardır r10'da süre gelen istismara karşı yazılmış bir yazıdır.

  Ben konumda nasıl para kazanılacağını değil(adsense zengini değilim) dikkat edilmesi gereken bazı konuları anlatmaya çalışacağım.

  Konuyu baltalamak isteyen arkadaşları da report edeceğimi bildirmek istiyorum...

  Arkadaşlar, bizim insanımızın kavrayamadığı bazı hususlar var. Az emek, az sabır, ama çok para...
  Özellikle bu işten para kazanmak isteyen bir çok kardeşimiz burada okuduğu, şu kadar kazanıyorum, internetten zengin oldum vb. mesajları gördüğü zaman kolları sıvayıp bodozlama site kurup basıyor içeriği.

  Bir çoğu, hatta tamamına yakını araştırma yapmadan herhangi bir konu üzerine site açarak c/p içerik ile ziyaretçi çekmeye çalışıyor. 1-2 hafta kasıp, beklediğini alamayınca malesef pes ediyor.

  Bunun en büyük sebebinin de burada bazı konuların abartılması sebebiyle olduğunu düşünüyorum. İnsanları yanlış yönlendirmekten öteye gitmiyor malesef.

  Rica ediyorum kimse alınmasın, kimseyi kastederek konuşmuyorum burada. Genel anlamda forum'da var olan bilgi karmaşasından bahsediyorum aslında.

  Eğer vicdanınıza sığıyor ise insanları kandırarak para kazanmak, devam edin lütfen. Zira her yolun bir sonu vardır. İşin içinden çıkamazsınız sonra. Para kazanmak uğruna bu kadar ucuz olmayın...

  İnsanların üzerinden haksız kazanç sağlayıp, paralarını gasp etmenin yeni yolunu 3 kelimeyle açıklamak mümkün. Sahte bilgi satımı ...

  Lütfen, bunları umursamayın artık. Kendiniz çaba, emek sarf ederek başarılı olmaya çalışın. Emin olun yolun sonunda başarılı olacaksınızdır. Bunu ben demiyorum, bu işin kitabını yazmış adamlar diyor.

  4 - 5 haneli rakamlarda kazanç sağlayan insanlar sanıyor musunuz ki bu işe ana kucağındayken, babalarının miras bıraktığı sitelerle başladılar

  Tanıdığım tecrübeli insanların bilgilerine dayanarak söylüyorum işin temel felsefesi; Emek ve sabır'dır. Plan programınızı belirleyin, kararlı olun ! Tek bir konuya odaklanın.

  Google politikaların da açık ve net olarak belirtmektedir; Kullanıcı Odaklı Web Sitesi. Bu şu demek oluyor, kullanıcıya bilgi içeren web siteleri hazırlayın.. Amacınız para kazanmak değil, bilgi ve hizmet vermek olsun.

  Şimdi haklı olarak kazanç elde etmeyeceksem, neden site açayım ki diyeceksiniz. Tabi kazanacaksınız, zaten siz bu politikaya uygun bir web sitesi oluşturduğunuz zaman paralar kendiliğinden gelmeye başlayacaktır.

  Mutlaka, c/p ile şu kadar, bu kadar kazandım diyen arkadaşlar olacaktır. Ama istisnalar kaideyi bozmaz. Bu bir gerçektir.

  Ciddi düşünen arkadaşlarımız için, 500-600 kelimeli tamamen konu hakkında bilgi içeren makaleler yazmalarını veya yazamayacaklar ise işin erbablarına yazdırmalarını tavsiye ederim. Bu şekilde çok fazla içerik kasmadan, az ama öz sayıda ki içeriğiniz ile sizden kat be kat içerikte ki siteleri geride bırakacağınızı bilmelisiniz.

  Spin içerik üretmeyin, önerenlere tenezzür etmeyin. 25 Nisan Penguen güncelemesi sonrası Google algoritması Spin üreten siteleri banladı. Bu siteler resim ağırlıklı idi.

  Spin= Search ban - Search ban= Adsense hesap ban ...

  Bu konulara bir süredir kafa yormuş birisi olarak söylüyorum, özgün ve bilgi verici makaleler az kelime ve bilgi içeren makalelere göre daha etkin. Kendim bizzat uygulayarak söylüyorum. Başıma da geldi arkadaşlar.

  Diyeceksiniz ki adsense topiğinde ne işi var bu konunun. Ben yerinin burası olduğunu düşünüyorum. Kimseye de bir şey kanıtlamaya ihtiyacım yok.

  Kimseyi zengin edecek potansiyel bilgiye sahip değilim, ama en azından neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilecek düzeydeyim. Daha da doğrusu okuduk ve gördüklerimden sonrası bilinçlendim ...

  Az kelime ve çok resim ile bir yere kadar. Kendim bir site de bu şekilde içerik girdim, yazdığım 500 kelimeli makalelerin yanına yaklaşamadı diğer kısa makaleler ...

  "Akıl veren çok olur, zora gelince herkes yok olur…"

  Selametle,
  MertWeb
 • 15-08-2012, 04:59:11
  #2
  Hocam emeksiz hiç birşey olmaz ,olsada uzun ömürlü olmaz.google'ın hileye karşı alerjisi var.İlk hileyle başlarsanız bir daha belinizi doğrultamassınız.
 • 15-08-2012, 05:00:46
  #3
  doğruları yazdığınız için teşekkürler. umarım yazınız dikkate alınır.
 • 15-08-2012, 05:00:59
  #4
  Bakalım uyanacaklar mı adam özel bir site diye PLR sitesi pazarlıyor kimsenin haberi bile yok, ki o PLR makaleler nette istemediğin kadar free mevcut
 • 15-08-2012, 05:05:04
  #5
  Adam Mertçe yazmış, eline sağlık dostum
 • 15-08-2012, 05:09:15
  #6
  Yurtdışında E-Book'larda bilgi, ülkemizde ise hayal satılır..
 • 15-08-2012, 05:17:58
  #7
  Developer adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Yurtdışında E-Book'larda bilgi, ülkemizde ise hayal satılır..
  Çok has bir laf konuştun hocam. Bunlar hayal taciri.
 • 15-08-2012, 05:24:06
  #8
  Developer adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Yurtdışında E-Book'larda bilgi, ülkemizde ise hayal satılır..
  +1 hocam.

  Bir kaç konu geziyor adamlar , bir kaç forumda bazı konuları okuyorlar hemen uzmanlaşıp e-book yazıyorlar . 20 liradan ( örnek veriyorum ) 100 kişi alsa 2000 lira para. 2 ay yeter o adama. İçeriğe bakıyoruz tamamen hayal mahsülü atmasyonlar.

  Spinner programını indirin , işte şurada link veriyorum bilmem kaç tane konu var spinleyip girin. Her yazıda metaları doldurun. Bilmem kaç k blog listesi bilmem şu bilmem bu alın beklemeye ve içerik girmeye devam edin. Sonrası mı ? Bakıyoruz açılan konulara sürekli bir adsense ban , google ban , 6 cezası bilmem şu cezası bu cezası filtresi vs. Ortaya çıkan sonuç : Domain firması kazandı, hosting firması kazandı , emek verenin parası gitti ondan önemlisi zamanı gitti.
 • 15-08-2012, 05:28:02
  #9
  Üyeliği durduruldu
  katılıyorum aynen hocam .