Blogspot'ta tam olarak Adsense yerleşimi nasıl olmalı? - Sayfa 2 - R10.net
 • 26-06-2010, 06:49:47
  #11
  gnydgn adlı üyeden alıntı
  Merhaba
  Birçoğumuz Google'ın ücretsiz blog servisi olan "Blogger"(blogspot)dan yararlanıyoruz. Yararlanmamızdaki amacımız çeşitlendirilebilir.
  Blogspot'tan kazanç da elde etmeğimiz tabi ki doğal ancak bu kazancı nasıl daha verimli hale getirebileceğimiz bence "Blogspot" açısından muamma. Birçok arkadaşımız bu forumlarda Blogspot ile ilgili "Nasıl daha fazla kazanabilirim?" sorularını sordu ancak tam olarak cevabını alamadı.
  Bildiğiniz üzere Blogspot temaları genellikle kenarda tek sütunlu oluyor. Klasik yani. Birçoğumuzun da aynıdır yani.
  Şimdi sormak istediğim şu: Hangi reklam tipleri Blogspot'ta daha çok kazanç sağlar. Mesela genelde "arkaplan rengi aynı olsun, linkler aynı olsun vb." tavsiyeler vardır, bu tavsiyeler Blogspot için de geçerli mi ya da mesela;
  *Bannerın hemen altına 728x90 boyutlarında bir reklam kazanç sağlar mı?
  *İçeriğin hemen üstüne 468x60 boyutlarında bir reklam kazanç sağlar mı?
  *Kenarlardaki sütunlara 600x160 boyutlarında bir reklam kazanç sağlar mı?
  Özellikle Blogspot'tan büyük kazançlar sağladığını bizlere belirten arkadaşların bu topic vasıtasıyla bizlete yardımcı olmasını uygun buluyorum.
  Son olarak link vermek forum kurallarına aykırı mı bilmiyorum ancak Turkiye'nin Turizm Merkezi blogu üzerinde ne gibi değişiklikler yapabilirim? Zaten diğer tüm bloglar ortalama aynı temada olduğundan, öbür arkadaşlara da bu konu yarar sağlayacaktır.
  Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
  blog´unuzu türkce olarak degilde ingilizce almanca fransizca gibi yabanci dillerde yapsaniz daha iyi kazanc elde edebilirdiniz...türkce icerikli tatil veya turizimle ilgili konularda adsense bazen cimrilik yapiyor blog icerigi ile ilgili cikan bir alman sitesinin reklamina tikladim bakalim kac verecek? bol kazanclar dilerim
 • 26-06-2010, 07:37:35
  #12
  Html'yi Düzenle => Widget Şablonlarını Genişlet => CTRL + F => <data:post.body/> diye aratıp bu kısmın üstüne 336 * 280 yerleştirebilirsin.

  AdSense kodlarını buradan çevirip yerleştir.
  Yüksek bütçe ile android uygulamalar ve oyunlar alıyoruz. battal(at)mail.com.tr