• 06-10-2010, 09:27:12
  #1
  Arkadaşlar Adsense ile ilgili sıkıntım var.İstatistiklerim aşağıdaki gibi


  11.176 - 18 - 0,16% - 0,08 $ - 0,84 $


  Gösterim 15K yı bulduğu da oluyor.Sitenin tekil 3K ziyaretçisi var.WP Sistem sitem.Film indirme üzerine.Gösterime karşı tıklanmanın düşük olduğu kanısındayım.

  Ne yapmam gerekiyor reklam alanları değişimi vs yapıyorum.Ama yine pek artış göstermiyor.Ayrıca tık başına verdiği ücret de düşük.bir ara tık başına 0.15$ - 0.20$ alıyordum.İki üç gün böyle gitti.Şimdiki durum ortada.

  Ne yapmalıyım? burada işin ehli bir çok insan var.Yardımlarını bekliyorum.
 • 06-10-2010, 12:53:59
  #2
  Kimlik doğrulama veya yönetimden onay bekliyor.
  yerleşim ve rekler üzerinde çalışman lazım.
 • 06-10-2010, 13:06:58
  #3
  header alanına 728x90 metin ve görsel reklam
  konu başı 338x250 metin ve görsel reklam
  konu içine gömülü 300x250

  reklam formatlarını öneririm kardeş
 • 06-10-2010, 13:34:29
  #4
  Google reklamları için en iyi konum, içeriğe bağlı olarak sayfalar arasında farklılık gösterecektir. Reklamlarınızı yerleştireceğiniz yeri belirlerken kendinize şu soruları sormalısınız:

  * Kullanıcı sitemi ziyaret ederek ne yapmaya çalışıyor?
  * Belirli bir sayfayı görüntülerken ne yapıyor?
  * En çok hangi bölüme dikkat ediyor?
  * Reklamları, kullanıcıyı rahatsız etmeden bu alanla nasıl bütünleştirebilirim?
  * Sayfanın temiz, derli toplu ve çekici görünümünü nasıl koruyabilirim?
  Belirli konumlar, diğerlerinden daha başarılı olur. Bu "ısı haritası"nda, örnek bir sayfa düzeninde ideal yerleşim gösterilmektedir. Renkler, koyu turuncudan (en iyi performans) açık sarıya (en düşük performans) doğru gider. Diğer tüm şartlar eşit olduğunda, sayfanın üst yarısında bulunan reklamlar, alt yarısında bulunan reklamlardan genellikle daha iyi performans gösterir. Zengin içeriğin ve gezinme yardımlarının yanına yerleştirilen reklamlar, genellikle daha başarılı olur. Bunun nedeni, kullanıcıların sayfanın bu bölümlerine daha çok dikkat etmesidir.
  Bu ısı haritası, bir konumlandırma kılavuzu olarak faydalı olsa da reklam konumu belirlerken her şeyden önce kullanıcılarınızın tercihlerini dikkate almanızı öneririz. Kullanıcıların farklı sayfalardaki davranışlarını ve onlar için en faydalısının ve en dikkat çekici yerin neresi olacağını düşünün. En ideal reklam konumunun bazı sayfalarda sizin tahmininizden farklı olduğunu görebilirsiniz.

  Örneğin, kullanıcıların özellikle makale okumaya yoğunlaştığı sayfalarda, başmakalenin hemen sonuna yerleştirilen reklamlar genellikle iyi performans gösterir. Sanki kullanıcılar makaleyi okumayı bitirmiş ve kendi kendilerine "Peki şimdi ne yapabilirim?" diye sorar duruma gelmiştir. Hedefi iyi belirlenmiş reklamlar, kullanıcının bu sorusuna cevap verebilir.

  Renk seciminde mutlaka zemin rengi dısında beyazdan ayıran pastel renkte bir renk secin. Neden: Adsense reklamları az da olsa makaleden sonra ilgi cekici olmalı.

  Güzel reklam dizlimi ve %7 tıklama oranı alan bir site örneği : Örnek site

  ilgili konu: Buradan
 • 06-10-2010, 13:47:15
  #5
  reklam yerleşimine dikkat etmek adına değişikliğe gideceğim.Peki "arama için adsense" mi yoksa "Beslemeler için AdSense" mi kullanmamı tavsiye edersiniz ?

  Bu ikisi arasında tık başına verdiği ücret çok farklı olur mu ? Biliyorum tık başına verilen ücret reklam veren tarafı ile ilgili ama hangi reklam tipi ziyaretçilerin daha fazla ilgisini çeker ?