• 01-10-2010, 12:38:07
  #1
  Kimlik doğrulama veya yönetimden onay bekliyor.
  Geçenlerde bir konuda hesabımın durdurulduğunu bunun anlamsız olduğunu filan anlatmıştım.. Daha sonra tekrardan adsense hesabı açmayı denedim ve aşamalar şöyle;

  * Açtığım hesap onaylandı.. Site olarak kullanıcam siteyi yazdım.. Reklamı koymaya kalmadan hesabım banlandı.. 2 Saatte açıldı 2 saat sonra kapandı..

  * Tekrar, bu sefer başka bir site ile, başka bir bilgisayarda farklı bir ip ile denedim.. Tekrar 2 saatte açıldı.. Sonra reklamları hazırladım.. Koydum bir saat sonra kapandı..

  * Tekrar denedim.. Farklı bir adresle, farklı bir bilgisayarda, farklı bir ip ile, farklı bir site üzerine açtım.. Onaylandı.. Mevcut siteye reklamları koydum bir gün sonra tekrar banlandı..

  * Son denememde mevcut adresle adsense dizilimimi mevcut sorunsuz çalışan diğer benzer bir sitemle aynı şekle aynı düzene getirdim. Dizilimde sorun olabilir diye.. Yukarıdaki farklı varyasyonlarla tekrar denedim.. Açıldı reklam hazırladım koydum gördüm kapattım çıktım.. Yaklaşık 30 saat sonra bu hesapta banlandı..


  Var mı bir çözüm önerisi olan yada herhangi bir önerisi olan (:?
 • 01-10-2010, 12:43:32
  #2
  çok ilginç üst üste denk gelmesinin bir nedeni var bence biyerden açık vermiş olabilirsin ama nasıl
 • 01-10-2010, 12:44:21
  #3
  hesabı aldığınız yöntemde bir sorun olabilir mi? tasarım aşamasındaki yada site kurulmamış domainle başvuru olayı felan varmı? çünkü bazı adsense alma yöntemleri varki 30 dakika içerisinde onaylanıyor.sanmıyorumki site incelenip o kadar sürede hesap onaylansın.otomatik onay gibi birşey bu.
 • 01-10-2010, 12:50:14
  #4
  @nesoist
  Anladım.. Açıkçası hepsi aynı yöntemle alındı bunda bir sorun olabilir mi? Farklı deneyebilirim doğru diyosunuz eyvallah.. Site bazlı bir sorun olcanı sanmıyorum.. Yıllardır aynı sitede adsense kullanıyorum.. Optimize bir site.. Tasarımda eskiden beridir aynı yani kurallar filan değişmedi ya..
 • 01-10-2010, 22:39:59
  #5
  nesoist kardeşimin dediği de olabilir elbette lakin ekstra önerim sana girmiş olduğun adres bilgilerini ve site içeriğini değiştirip başvuru yapmandır.