• 18-09-2010, 00:10:03
  #1
  Evet arkadaşlar bu konu benim için çok önemli.Sayfa eBGBM adsense reklamlarının 1000 gösterimde size vereceği ortalama değeri gösteren bir tutar olduğu için bu sitelerimizden elde edeceğimiz geliri artırmak için önemli bir kriterdir.Bunu belirlemek bizim elimizde olmadığı için Sayfa eBGBM 'in artırılması için ne tür yöntemler denenmelidir?

  Örneğin Sayfa TO oranım %5 'in altına düşmediği sitemde Sayfa eBGBM en fazla 1-2$ civarında.şimdi sormak ve ipucu almak istediğim konu sizin Sayfa eBGBM değerleriniz ne düzeyde ve bu oranın artırılması için neler yapılabilir?
  Biliyorum reklam verenin belirleyeceği tık oranından tutunda ziyaretçinin organik olması, sitede geçirilen süre, mouse harekeleri vb. birçok etken var sitemizin Sayfa eBGBM değerinin artırılması için.Bunları maddeler halinde yazacak olursak :

  1.Gelen ziyaretçiniz organik olması yani google gibi arama motorlarından gelmesi.
  2.Sitede geçirilen sürenin uzunluğu.Ziyaretçi geldi ve sitenizden alacağını aldı, hemen çıktı.Bu adsensenin size vereceği payı düşürmektedir.
  3.Ziyaretçinin site içinde kaldığı ve gezindiğini gösterir mouse hareketleri.Googlenin mouse hareketlerini takip ettiği bir sistemi olduğunu ve ziyaretçinizin sitenizde mouse ile ne kadar çok gezerse size düşecek payın artacağı yönünde yazılar okumuşturm.
  4.Reklam filtresi.Sitenizde güncel ve sitenizle alakalı iyi bir reklam filtrenizin olması gerekiyor.Örneğin siteniz bebek ürünleri ile alakalı ama çıkan reklamlar sigara, yağ yakan krem yada site içeriğinize uymayan reklam.Doğal olarak ben sizden öğrenmeye geldiğim konuda değilde başka konuda reklam görürsem reklamlarınız ilgimi çekmeyeceği için tıklamayacağımdır.Buda Sayfa eBGBM oranınızı düşüren bir faktördür.
  5.İyi bir reklam yerleşimi.Bu konu çok önemlidir.Sitenizde hazırlayacağınız reklamları adsense panelinizden kanallar açarak takip edebilir ve gelirinizi artırmak için reklam formatlarınızda değişiklikler yapabilirsiniz.

  Eminimki Sayfa eBGBM değerinin artırılması ve böylece sitelerimizden maksimum düzeyde gelir elde etmek için içimizde işin püf noktalarını bilen arkadaşlar vardır ve yine eminimki bilgi paylaşıldıkça artar düsturu ile kıymetli bilgilerini bizimle paylaşacaklardır.Selametle...
 • 21-09-2010, 23:37:12
  #2
  Ellerine sağlık açıklayıcı ve güzel olmuş