• 17-09-2010, 17:26:29
  #1
  Adsensede kazanmanın en temel kuralı doğru yerleşimdir. İster yabancı dilde, ister Türkçe olsun hatta yazısız sadece resimden oluşan bir site olsun, sitenize reklamları iyi bir şekilde optimize etmezseniz doğal olarak daha az kazanırsınız.

  Bununla ilgili çok farklı teknik ve methodlar mevcut. Onları daha sonra yine isteğe göre uzun uzun yazabilirim.


  Çok fazla uzatmadan eski bir blogumla örnek vereceğim.

  İlk yerleşim sonucu günde 2 veya 6 tık alan bir pes blogum mevcuttu.


  Daha sonra Kategorilerin altındaki pek farkedilmeyen resim reklamı en üste aldım, yazıların üstüne de en çok getiri sağlayan reklam birimlerinden olan 336x280 reklam kutusunu koydum. Menülerin en üstündeki içerik reklam aynen kaldı o zaten içeriğe göre olduğu için her zaman tık alıyordu.. (pes 2008, fifa2008, oyun hileleri vs vs) gibi çıktığı ve site içi link gibi gözüktüğünden getirisi güzel oluyordu.


  Yani kısacası reklam yerleşimini ve düzenini değiştirince günde 2 ile 6 arasında seyreden tıklama sayısı 10 ile 16 arasına yükseldi.Gösterim sayısına göre gerçekten düşük tıklamalardı. Aslında baştan da böyle yapabilirdim ama doğru adsense yerleşiminin önemini bir kez daha anladım.

  Doğru Reklam biçimi seçmek, doğru şekilde yerleştirmek her zaman hem tık sayısını hem gelirinizi doğrudan etkiler... Bunu dikkate almayı unutmayın..


  2007-2008 o yıllarda açtığım bir blogdu. Şimdi hala tık geliyor o yüzden örnek olarak vereyim dedim.


  Blogger'a dair

  Bilenler farkındadır blogger hem masrafsız hem sorunsuz parayla bile satın alamayacağınız yazılım ve hosta sahiptir.

  Blogger ile açacağınız özgün sayfalarla güzel gelirler elde etmek hiçte zor değil.


  Not: Çok hızlı bir şekilde, temel bir konu olduğu için altını çize çize doğru yerleşimin önemini vurguladım. Bundan sonraki yazılarım Sosyal Adsense, Adsense Yerleşiminde dikkat edilmesi gereken hususlar ve Özgün site açma taktikleriyle ilgili olacak.

  Bol Kazançlar
 • 17-09-2010, 18:16:09
  #2
  Ellerine sağlık yerleşim konusunda sıkıntı çeken çok arkadaş var
 • 17-09-2010, 18:19:41
  #3
  Aynen katılıyorum yerleşim çok önemli...