• 10-09-2010, 11:28:12
  #1
  Merhabalar
  Web sitemden yaklaşık 6 aydır günde 30-40 dolar kazanıyordum. Tık başı 0,9 kazanıyordum. Web sitemde yeni tasarıma geçtim ve o günden bu güne 0,2 tık başı toplamda da 8-9 dolar kazanıyırum.

  Ne değişti sitemde
  1-Yeni tasarıma geçtim (link yapısı değişmedi fakat keyword,title,description değişti)
  2- googledan hit almayan fakat indexi olan 500 kadar sayfamı kaldırıp 301 kodu ile ana sayfama yönlendirdim

  sadece bunlar değişti ve kazancım tam 40 dolardan 8 dolara indi. Hitte ve reklam gösteriminde sıkıntı yok aynı gösterim var sadece tıklama oranı biraz düştü

  yardımcı olursanız sevinirim Tşk.
 • 10-09-2010, 11:31:20
  #2
  Üyeliği durduruldu
  Çözüm bariz belli eski tasarımına geç

  title, description vs değiştirmen çok büyük bir yanlış bence. Oturmuş, hiti olan bir sitenin bunları ile oynamak siteyi öldürmek demek olabilir.

  Edit:

  Tasarımını değiştirmeyeceksen bile meta tagları tekrar eskisine getir ve reklam yerleşimine tekrar göz at.
 • 10-09-2010, 12:06:38
  #3
  Figter yerinde bir tesbit yapmış ama birde ben yazayım

  Yenilik herzaman iyidir, ama eski tasarımda yaptığın reklam yerleşimini aynı şekilde uygula, kazancın eski seyrinde devam edicektir.

  Reklam yerleşiminin kazanca cok buyuk etkisi var, hatta reklamlarda kullandığın renkler bile cok cok onemli, buna dikkat edersen eski tasarıma gecmeden yeni tasarımda aynı kazancı yakalayabilirsin.

  Bunlarla uğraşmam diyorsanda eski tasarımı kullanman en mantıklısı olur heralde

  Title ve meta etiketlerinde duzenleme yapman hiti oturmuş bir site için çok mantıklı bi hareket değil, eğer çok kalabalık ve gereksiz kelimelerden temizlediysen ne ala ama keyfi bi düzenleme ise yanlış bi hareket, arkadaşın da dediği gibi olumlu etki yerine olumsuz etki etmesi cok daha olası.