• 03-09-2010, 23:54:24
  #1
  s.a arkadaşalr adsenseden 3 yıldan beri çalışıyorum helal kazanmak pahasına uğraştıpğım sitelerde bırakın içeriği açık saçık kelimelerden bile sakınıyorum bu güne kadar kendi istemden 3 yıl az zaman demek değildir 1-2 defa bile tıklamamışımdır helal kazanç olsun diye. 2-3 gün önce google reklamını ve başka bir reklam kodunu veri tabanından rast gele çekmek ve reklam ekledim yani bi o site bi adsense reklamı kullanıcıya rast gele sunmak bunun için uyarı aldım. Reklam altında oyuna başlamak için tıkla yazıyor. tanıdığım bir çok site var ama ben bu işi anlayamadım hayinmi olmak gerek gece başka gündüz başka mı çalışmak gerek bilmiyorum. şuan gelire bakın 2-3 k hitle oyun sitesi olmak kaydıyla aynı parayı hatta fazla sını alıyorlar neden anlayamadım.

  buyrun uyarı:

  Yayıncıların, kullanıcıları Google reklamlarını tıklamaya teşvik etmesine hiçbir şekilde izin verilmemektedir. Bu, reklamların flash oyunlarının veya gezinme çubuklarının yakınına yerleştirilmesi veya reklamların ve site bağlantılarının birbirine aşırı yakın bir şekilde yerleştirilmesi gibi, yanlışlıkla tıklama yapılmasını teşvik edebilecek her türlü uygulamayı içerir. Yayıncıların, kullanıcıları Google reklamlarını tıklamaya teşvik etmelerine veya reklam birimlerine aşırı dikkat çekmelerine izin verilmez. Örneğin, sitenizde, reklamlara dikkat çeken grafikler, oklar veya yanıltıcı görseller kullanılamaz. Buna, Google reklamlarının kayan kutu kodları içine yerleştirilmesi de dahildir. Yayıncıların Google reklamlarının davranışını veya hedeflemesini değiştirmelerine müsaade edilmemektedir. Buna dahil olan davranışlar AdSense reklam kodunu bir "kayan metin kutusuna" yerleştirmek, veya reklam hedeflemesini gizli anahtar kelimeleri veya IFRAMES kullanarak değiştirmektir. Gereken değişiklikleri lütfen gelecek 72 saat içinde yapın.

  buda 6 k hite gelen gelirim. Günde 6 dolar kazan 130 dolar servere ver babada ameleydi onun babasıda haliyle bende ameleyim sanırım aslında bırakmak gerek bu işleri başkaları uğraşmalı ha bu güne kadar kazanmadımmı kazandım nankörlük etmemek gerek.
  normal midir? Reklama tıklamaya teşvik etmemek için reklamı yok etmek gerek sanırım

  Bu arada bugn 60 kişiyi ihbar ettim bundan sorada gunluk 60 kişiyi ihbar etmek için arayacam.
 • 04-09-2010, 00:48:10
  #2
  imzandaki sitenden bahsediyorsan eğer , oyun öncesi sayfalarda reklamın altına oyuna başlamak için tıkla butonunu koyduğun için bir nevi yanıltma olarak değerlendiriyordur , ikincisi iframe'e google izin vermediği için kendi kod yapısının dışında değişiklik yapmamalısın. Bu söylediklerim imzandaki site için geçerli , başka bir siteyse yorum yapamıcam.
 • 04-09-2010, 00:54:21
  #3
  tüm sitelerde böyle oyuna başlamak için tıkla bugun 30-40 sitede gördüm kardeş, iyi okursan reklamları iframe ile degil veri tabanına eklemiştim rastgele çekiyordu iframe degildi. direk veri tabanında kodları alıp yazıyordu sana adsense bana başka sitenin reklamı çıkıyordu son-run bumu acaba iframemi zannettiler desem imkansızki amatör değiller adsense ekibi.

  buyur sana bide özel google reklamı kullanan site örnek vereyim reklamın altında oyuna başla diye belirtmiş aylardan beri böyle.
  http://www.oyunkolu.com/araba-oyunla...-and-dash.html
 • 04-09-2010, 00:57:41
  #4
  akrepx adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  tüm sitelerde böyle oyuna başlamak için tıkla bugun 30-40 sitede gördüm kardeş, iyi okursan reklamları iframe ile degil veri tabanına eklemiştim rastgele çekiyordu iframe degil

  buyur sana bide özel google reklamı kullana site örnek vereyim reklamın altında oyuna başla diye belirtmiş yıllardan beri.
  http://www.oyunkolu.com/araba-oyunla...-and-dash.html
  reklamın altına yerleştirmişsin butonu büyük ihtimalle teşvikten kastı o. örnek verdiğin sitenin reklam hesabının premium olduğunu biliyorum zira kendilerinin hesapları başka sitelere ait , buna güvenerek kullanıyorlardır. Bana kalırsa onlarınki de yanıltmaya ve teşvik etmeye giriyor.

  ikincisi yolladıkları mesajda iframe dediği için yazdım , bu ve benzeri değişikliklere izin vermiyor google , reklam kodu dışında ek bir kod eklediysen etkili olmuş olabilir.
 • 04-09-2010, 01:00:28
  #5
  ArcadErs adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  reklamın altına yerleştirmişsin butonu büyük ihtimalle teşvikten kastı o. ikincisi yolladıkları mesajda iframe dediği için yazdım , bu ve benzeri değişikliklere izin vermiyor google , reklam kodu dışında ek bir kod eklediysen etkili olmuş olabilir.
  ever iframeyi biliyorum ustad öle bi şey yapmadım yani;
  işte bir örnek daha
  uyarıda reklamların flah oyuna yakın olması falan diyor buda ona ornek.
  http://www.fixoyun.com/maymun-pacman-oyna.html
  oyun oynayan kişilere eliniz kaysa bna tıklayın diyor reklamlar bu arada içimi sana dökeyim biraz canım sıkıldıda affına sığınarak