• 01-09-2010, 04:47:41
  #1
  Merhaba, google' nin adsense reklam sisteminden banlanmamak için gerekenler aslında gerek google sayfalarında gerekse r10' da defalarca yazılmış, benim merak ettiğim ekstra bir kaç soru var:

  1. Üçüncü kişiler benim adsenseten banlanmamı nasıl sağlar? Birisi gelip sürekli sitemdeki reklamlara tıklasa adsenseten banlanır mıyım?

  2. Websitem, google ın belirttiği kriterlere uyuyor, fakat birisinin benim kodlarımı alıp uygunsuz içerikli sitelere eklemesi sorunundan "izin verilen sitelere" sadece kendi sitemi eklemem yeterli midir ?

  cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

  3. Bir de bu ban konusu dışında, adsense' e yeni üye oldum ve reklamları yayınlamaya başladım, adsense kontrol panelimde tahmini kazanç 0$ diyor, bu yeni başlayanlara hep olan bir şey mi yoksa 1$ veya 2$ falan gibi bir miktar göstermesimi gerekir?
 • 01-09-2010, 05:03:47
  #2
  Misafir
  -aynı ip'den çok fazla tık aldığında google o ip'ye tıklamaları saymaz.
  -izin verilen siteler listesinde olmayan bir site , reklam kodlarını yayınlarsa hiçbirşey olmaz. istediği hileyi yapsın.
  -reklamlara tıklama olacak ki , panelde kazancın görünsün. sanıyorum tahmini kazanç yazmasının sebebi , küsüratları yuvarlamadan kaynaklı.