• 27-07-2007, 21:26:08
  #1
  Bir sitem var.. Burda birşeyler koyuyorm program wb.. (***** değil) bunu yaparken Download diye yazıp Download yazısına link veriyorum programın sayfasına yönlendiriyorum bunda sorun yok.. Fakat şöyle yaptım.. Programın üstüne ve altına içerik google reklamları ekledim.. Download linki google reklamlarının arasında gözüküyor ama bazı kişiler için gözden kaçabilir ve reklamlara tıklayabilirler.. Google bunu yönlendirme olarak algılıyormu? Ben birçok sitede rastladım bu hileye girmiyor diye biliyorum..

  Fakat mesela download sitelerinin bazılarında oluyor.. Download için bekleyin diyor saniyeler geri sayıyor o anda google reklamları sitede gözüküyor millette tabii beklemeyip linklere tıklayabiliyor bu hile ama benimkinde hile varmı acaba?
 • 27-07-2007, 21:31:58
  #3
  Misafir
  Anladığım Kadarıyla ;

  Download Linkinizin 4 bir tarafı adsense reklamları tarafından kuşatılmış ..

  Bu tür durumlarda Adsense kuralları ve çalışma politikasına göre şu maddeleri kendinize göre yorumlamanız en doğru olanaktır :

  * Google reklam birimlerinin üzerine yanıltıcı etiketler yerleştiremezler - örneğin, reklamlar "Sponsorlu Bağlantılar" olarak etiketlenebilir, ancak "Favori Siteler" olarak etiketlenemez


  * Google reklamlarının gösterildiği siteler, sitede gezinmeye müdahale eden, kullanıcı tercihlerini değiştiren veya indirme işlemleri başlatan pop-up'lar veya pop-under'ler içeremez.

  ve ; Video Sitelerinde olduğu gibi arasına şerit-çizgi çekilmeli ve reklamların o linkten apayrı olduğu gözetilmelidir.
 • 27-07-2007, 21:33:06
  #4
  Teşekkürler ederim.. Bu yüzden banlanırsam deli olurum..

  Mitat uyarını dikkate alacağım.. Hepsine böyle bir düzenleme yapmam gerekecek Teşekkürler tekrar..

  Edit: Çizgiyle uğraşmadan şey yapsam.. Üstte içerik reklamı altında Download yazısı onun altına linki onun altına yine içerik reklamı.. Yani kalın yazarak downloadın alttaki linkten yapılacağını belirtsem?