• 05-07-2010, 17:53:36
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Google bana bir ileti gönderdi.

  İletide şunu söylüyor:

  Alıntı
  Bu mesaj, gelen e-postaları kabul etmeyen, sadece bildirim amaçlı bir e-posta adresinden gönderilmiştir. Lütfen bu mesajı cevaplamayın. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Merhaba, Hesabınızı gözden geçirirken, şu an Google reklamlarını program kurallarımıza uyum sağlamayan bir şekilde gösterdiğinizi tespit ettik. Örneğin, http://sub.domainadresim.com sayfasında AdSense program kurallarını ihlal ettiğinizi görebildik. Program politikalarımızda belirtildiği gibi, AdSense yayıncılarının, telif hakkı kapsamına giren materyallerin dağıtımının yapıldığı sitelere Google reklamlarını yerleştirmelerine izin verilmez. Bu, telif hakkı kapsamına giren materyallerin sitenizde barındırılmasını ve telif hakkı kapsamına giren materyaller içeren sitelere bağlantı sağlanmasını veya trafik yönlendirilmesini de içerir. Netice olarak sayfanızdaki reklam yayınını durdurduk. AdSense hesabınız etkin kalacaktır. Fakat, program kurallarımızı gözden geçirmenizi (https://www.google.com/support/adsen...e-2pp-tr&hl=tr) ve tüm sayfalarınızın kurallarımızla uyum içinde olduğundan emin olmanızı ciddiyetle tavsiye ederiz. Gelecekte yeniden ihlaller tespit edersek hesabınızı durdurabileceğimizi bildirmek isteriz. Saygılarımızla, Google AdSense Ekibi Sorun Kimlik Numarası 1114111 ---------------- Bu uyarı e-postasıyla ilgili daha fazla bilgi için, lütfen Yardım Merkezimizi ziyaret edin: https://www.google.com/adsense/suppo...e-4ai-tr&hl=tr.

  normal sitemde yani domain.com adresinde herhangi bir illegal durum bulunmamaktadır.

  bir adet download subdomaini açtım aynı domaine yani download.domain.com şeklinde orada bir içerik yasal değilmiş bundan dolayı üst kısımdaki mesajı aldım.

  download.domain.com adresindeki tüm adsanse reklamlarını kaldırsam sadece ana sitemde kalsa reklamlar o zaman herhangi bir sıkıntı teşkil eder mi..?

  Yoksa bu subdomaini kökten kaldırmam mı gerekiyor reklamlar olmasa bile..!
 • 05-07-2010, 17:55:28
  #2
  sadece sub daki reklamları kaldırsan yeterli.
 • 05-07-2010, 17:56:02
  #3
  Banada dizi sitemde bu tarz şey oldu subdomain olsa bile farketmiyor 3-4 güne reklam durdurulur o sitede. Genede siz bir deneyin. Geçmiş olsun hocam.
 • 05-07-2010, 17:57:25
  #4
  niye öyle olsunki bir forum sitesinde ismini hatırlamıyorum adamlar illegal içerik ile normal içerik barındırıyor normal içeriklerde reklamlar görünüyor illegal içeriklerde reklamları görüntülenemez şekilde yapmışlar uzun zamandırda bu şekilde devam ediyor paralarını alıyorlar
 • 05-07-2010, 18:02:33
  #5
  LitmuS adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  niye öyle olsunki bir forum sitesinde ismini hatırlamıyorum adamlar illegal içerik ile normal içerik barındırıyor normal içeriklerde reklamlar görünüyor illegal içeriklerde reklamları görüntülenemez şekilde yapmışlar uzun zamandırda bu şekilde devam ediyor paralarını alıyorlar
  Valla hocam bilmiyorum alt sayfa linki vermelerine rağman sitede tamamen reklam gösterilimi durduruldu.
 • 05-07-2010, 18:05:05
  #6
  Üyeliği durduruldu
  şu anda reklam gösterimim devam ediyor herhangi bir sıkıntı yok ilerisi için download sub domainini kaldırmasam yine bana kısıtlama gelirmi önemli olan o, normalde sitemde illegal hiç birşey bulunmamakta.

  Googlenin şöyle bir maddesi var mı?

  illegal olan içerikde reklamım görünmese bile sitenin içerisinde illegal içerikler oldugu için ben bu siteyi banlarım..!