• 01-07-2010, 09:51:50
  #1
  Daha önce üzerinde çok durulduğunu biliyorum ancak ben de kendimce ufak bir deneme yaptım.(Webmasterlık ve adsense konularında yeniyim o yüzden mazur görülebilir sanırım )

  3-4 gün önce İngilizce bir blog açtım (Dünya Kupası ile ilgili) heralde bu işlerde yeni olan herkesin yaptığı gibi adsense reklamıma tıkladım (deneme amaçlı 1 kere)
  0,04 gibi bir rakam yakalayabildim

  Bugün aklıma geldi bir deneme daha yaptım.Amerika tabanlı Vps var ve buradan bloguma girip bir reklamıma tıkladım 1,89$ gibi bir kazanç sağladı.

  Bu aradaki inanılmaz fark tamamen İngilizce blog/site açmaya yönlendirecek sanırım beni. Micro niche siteler ile daha az sayıda trafik elde edilse de yerli trafiğe göre çok daha başarılı sonuçlar çıkacağı aşikar. Rekabet , belki de karşılaştırılamayacak fazla ama sanırım bunun üzerine çalışmak yine de değecek.

  (Banlanma vs gibi durumlar olacağını sanmıyorum zaten 1000 gösterime 2 tıklama var 2si de benim , amacım suistimal değil sadece bir şekilde kendimi tamamen yabancı içerik/trafik için motive etmekti )
 • 01-07-2010, 09:59:50
  #2
  tamam kardeşim iyi yapmışsın ama bi daha kendi reklamını sakın tıklama, bir de güzel bir araştırma yap güzel ingilizce sayfalar aç emek ver trafik çekmek o kadarda zor değil sonra arkana yaslan keyfine bak
 • 01-07-2010, 10:03:49
  #3
  Wolfenstein adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  tamam kardeşim iyi yapmışsın ama bi daha kendi reklamını sakın tıklama, bir de güzel bir araştırma yap güzel ingilizce sayfalar aç emek ver trafik çekmek o kadarda zor değil sonra arkana yaslan keyfine bak
  Sağol,

  Yok biliyorum ya yeniyim bu işlerde ama uzun bir süredir bu ve benzeri konuların hepsini okudum en azından bir fikrim var , dediğin gibi öyle suistimale yol açacak şeylere bulaşmam zaten ama çoğu arkadaşın çok yüksek hitlere rağmen maalesef çok düşük miktarlar kazanması daha işin başında beni soğutmuştu , ama bu şekilde motivasyon gerçekleşti sanırım

  bence de çok yüksek miktarlar olmasa da gelir getirecek düzeyde trafik elde edilebilir.. Buradaki tecrübeli arkadaşların yazılarını okuyorum zaten sürekli.. Umarım başarılı olurum..
 • 01-07-2010, 10:04:22
  #4
  Hayırlı olsun. Wolfenstein ıın da dediği gibi güzel bir site yaparsan kazandırır.
 • 01-07-2010, 10:15:04
  #5
  siz o konuları okuyup ümitsizliğe düşmeyin. öncelikle güzel bir analiz yapın.

  sonra sabretmeye çalışın sonra sitenizi açın. yavaş yavaş özgün ziyaretçiler için kaliteli makaleler yazın sitenize. 1 ay böyle devam edin. 2. ay az da olsa yavaş yavaş ziyaretçinni ve paranın geldiğini görürsünüz. 2-3 ay daha sabredin ve artık hedefinize ulaştınız yani iş sabretmekte ve emek vermekte bitiyor