• 28-05-2010, 15:52:59
  #1
  Selam arkadaşlar
  Günlük 10 k civarında hiti olan sitemde adsense reklamları yayımlıyordum.
  Adsense hiç uyarıda bulunmadan, lanet olası aşkı memnu dizisinin embed kodlarını eklemişim diye sadece o sitemde gösterimini durdurdu. Başka arkadaşlara ait adsense kodlarınıda ekledim fakat reklam göstermiyor sadece alanı düz beyaz olarak gözüküyor.

  Sitedeki tüm dizi embedlerini kaldırdım, bu arada uyarayım DHOME adındaki Doğan grubuna bağlı şirket dizileri CD ve DVD şeklinde satıyormuş. Sanırım bunlar şikayetçi oldu. Sizde özellikle Star tv ve Kanal d deki dizileri eklemeyin derim.

  Şimdi benim ne yapmam gerek bu sitede tekrar google adsense reklamlarının aktif olması için?
 • 28-05-2010, 16:16:30
  #2
  tekrar başvuru yapacaksın ama bir arkadaşın bana dediğine göre tekrar onaylamaları bir dert onaylamamaları başka bir dert. 6-7 ay sürebileceğini söylemişti. geçmiş olsun.
 • 28-05-2010, 16:28:48
  #3
  adsense hesabım kapatılmadı
  diğer sitelerimde gösterim devam ediyor.
 • 28-05-2010, 16:35:52
  #4
  yucin adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  adsense hesabım kapatılmadı
  diğer sitelerimde gösterim devam ediyor.
  aynısı benim de başıma geldi bbc belgeselleri yüzünden, üzgünüm ki sitende tekrar reklamları göstermek baya zor olcak. ben hala ugrasıyorum. 2-3 mail attım ama cevap dahi gelmiyor.

  muhtemelen google hesabında uyarı cekilmiştir. bana o sekilde olmuştu.
  üstelik tam da 250 dolar hesap kestirmiştim. adsense hesabım banlanmadı ama sitede gösterim durduruldu... parayı vermediler ve sitede reklam gösterimi kapandı... hesapta 0 TL yazıyor o günden beri... bende yeni bir account aldım adsense den... farklı siteler açtım. o şekilde devam ediyorum...

  edit:

  bu arada okudugum bazı makalelerde; siteyi farklı bi isim üzerine geçir, google a mail at bu site tarafımca satın alınmıştır. önceden yapılmış ban ile ilgili alakam yok gibisinden ve sitede farklı içerikleri güncel olarak cogaltıp google incelemesi sonucu o banı kaldırdıgını okumuştum... ama uğraşmadım
 • 28-05-2010, 16:38:32
  #5
  Fakat benim ödemelerimde bir sıkıntı yok hatta nisan ayının ödemesini daha dün aldım. tek sıkıntım bir sitemde ne bana ait adsense kodları ne de farklı arkadaşlara ait adsense kodları çalışmıyor. Bende bunun için önce sitemdeki dizi video embedlerini sildim ve mail yolladım cevap bekliyorum. Yapılacak başka bir şey var mı?
 • 28-05-2010, 16:42:03
  #6
  Üyeliği durduruldu
  Tekar açtırman imkansız neredeyse. Eskiden açılıyordu ama şuan google hiç olanak sunmuyor. Domain ismini değiştirip, google'a bildirip hitlerini kaybetmeden başka bir domaine alabilirsin siteyi. Yada büyük risk alıp iframe ile göstermeye devam edebilirsin. Diğer çözümler ise siteye satmak, yada farklı reklam seçenekleri aramak.