• 22-07-2005, 23:37:46
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Sitemizden [ Hosting firmaları ] diye bir link verip, adsense hesabımızdaki arama kodunu kullanarak "hosting firmaları" aramasının sonuç sayfasına link versek kurallara uygun olurmu?

  yani ziyaretçi aramayı kullanarak kelime aramayacak, direk arama sonuç sayfasına gidecek, böylece reklam çıkan arama sonuçlarını ziyaretçilere direk link şeklinde sunabiliriz, bana normal gibi geldi ama..
 • 22-07-2005, 23:38:41
  #2
  Misafir
  arama sonucunda adsense yasssakk..
 • 22-07-2005, 23:49:19
  #3
  biraz düşününce yasak olduğunu zaten sende anlayacaksın bunu yapacağına hostingfirmalari.php diye bir sayfa yapıp title meta tag kelimeler vs hosting firmaları yazıp bir kaç firma tanıtırsan zaten hosting firmaları reklamları çıkacaktır. ama düşündüğün kesinlikle yasak.
 • 23-07-2005, 00:37:19
  #4
  Üyeliği durduruldu
  yanlış anlaşıldı sanırım, arama sonucunda adsense değil....
  arama yaptırmamız için google veriyor zaten kodları

  Ör. Logo-Melodi

  bu şekildeki linklerden bahsediyorum.
 • 23-07-2005, 21:21:50
  #5
  olsa süper olur aslında :hmmm
 • 23-07-2005, 23:47:43
  #6
  Üyeliği durduruldu
  direk şut ve gol , kuralları dikkatli okursan şiddetli bi şekilde yasakladığını göreceksin.. ama yazmak okumaktan daha kolay olsa gerek..
 • 24-07-2005, 00:01:16
  #7
  Üyeliği durduruldu
  peki kazık soru geliyor.

  birisi o adsense aramalarını yapıp sonuçları bazı sitelerde yazdı.

  sonra ?
 • 24-07-2005, 00:51:28
  #8
  Üyeliği durduruldu
  Google sorguları dışındaki tüm arama sorguları (Reklam arama kutusuna girilen sorgular da dahil olmak üzere), son kullanıcı olan münferit insanların doğrudan doğruya Sitenizdeki/Sitelerinizdeki Arama Kutularına (veya varsa, Reklam arama kutusuna) girdiği verilerden kaynaklanmalıdır. Siz, her sorguyu tek tek olmak üzere tüm sorguları (bu gibi sorguları tek tek veya tümüyle düzeltmeden, değiştirmeden ya da filtrelemeden) Google’a göndereceksiniz ve Google da makul ticari çabayı göstererek Size ilgili Arama Sonuçlarını ve/veya Reklamları mümkün olduğunca ve uygulanabildiği kadarıyla temin edecektir.

  Kuralları okudum, yukarıda yazanlar dikkatimi çekti yalnız google'ın bizden istediği son kullanıcı olan münferit insanların arttığı kelimelerde değişiklik yapmadan arama sonuç sayfasını ekrana getirmemiz. Bende diyorumki ör. Logo-melodi yazacak ve gerçekten logo-melodi kelimesinin arama sonucunu ekrana getirecek, şimdi kuralları istediğin şekilde anlama diyenler olacaktır, benim isteğim forum'u amacına yönelik kullanıp tartışmak ve yasak olmayan bir şeyi yasak zannedip kullanmaktan çekinenler için doğru bilgiyi bulmak.
 • 24-07-2005, 00:55:58
  #9
  Üyeliği durduruldu
  Alıntı
  Sitenizin ve sitenizdeki kullanıcıların deneyimlerinin kalitesini korumanın gerekliliğini anlamış bulunmaktayız.

  Şu anda, arama için AdSense birçok gösterim seçeneği sunmaktadır. "Arama Ayarları" sekmesinde

  - Arama sonuçlarının yeni bir pencerede açılmasını sağlayabilirsiniz;
  - Google arama kutusunun uzunluğunu ve düzenini özelleştirebilirsiniz;
  - Arama için AdSense sonuçlarının renk ve tarz seçimlerini yapabilirsiniz.

  Fakat lütfen unutmayın ki, arama için AdSense kodunun değiştirilmesine izin verilmemektedir. Kodun değiştirilmesi AdSense program kurallarının ihlali anlamına gelmektedir. Yayıncılar

  - AdSense arama kutusunu otomatik olarak dolduramazlar;
  - Google AdSense arama sonuçlarına bağlantı kuramazlar;
  - Google AdSense arama sonuçlarını çerçeveli bir şekilde kullanamazlar.

  İşbirliğiniz için teşekkür ederiz. Google AdSense'in saygınlığını ve kalitesini aynı seviyede tutmak için tüm yayıncılar program kurallarına göre incelemeye alınmaktadır. Bu ve diğer program kurallarını gözden geçirmek için lütfen aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edin: https://www.google.com/adsense/policies .
  tam bir sene önce sormuştum geçen hafta cevap geldi