• 19-02-2010, 14:25:13
  #1
  Böyle bir mail geldi , geçersiz tıklamamı demek istiyor yoksa 2. ve 3. kişilere direk reklam satışı yaptığımı söylemek istiyor

  Alıntı
  Merhaba,

  Google reklamlarınızda geçersiz tıklamalar veya gösterimler oluşturulduğunu ve bu durumun AdWords reklamverenlerimiz için mali bir risk meydana getirdiğini fark ettik. Sitenizi ziyaret etmeleri karşılığında üçüncü taraf programlarının kullanıcılarına ödeme yapıldığı veya başka teklifler sağlandığını saptadık. Bu gibi programlar otomatik gezinme sitelerini ve gezinme için ödeme yapılan, okuma için ödeme yapılan veya tıklama başı ödeme yapılan siteleri içerir ama bunlarla sınırlı değildir. Google reklamlarıyla ilgili olarak yapay yollarla tıklama ve gösterim üreten tüm yöntemlerin, reklamverenlerin maliyetlerini ve yayıncıların kazançlarını yapay olarak artırabileceği için program politikalarımız doğrultusunda kesinlikle yasak olduğunu belirtmek isteriz.

  Anladığımız kadarıyla saptadığımız etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsunuz. Ancak, tescilli tespit sistemlerimizi korumamız gerektiği için yayıncılarımıza web sayfaları, kullanıcılar veya yararlanılan üçüncü taraf hizmetleri gibi hesaplarıyla ilgili etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi veremiyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Geçersiz tıklama etkinliği ve hesabınızın sicilini tehlikeye atabilecek diğer etkinlikler hakkında daha fazla bilgi için bu referansları incelemenizi öneririz.

  http://www.google.com/adsense/policies
  http://www.google.com/adsense/terms
  http://www.google.com/adsense/suppor....py?topic=8426

  Ziyaretçilerinizin kaynağını belirlemek için sitenizin trafik günlüğü kaydını tutma konusunda yardıma ihtiyacınız olursa aşağıdaki Google arama terimlerini denemenizi öneririz:

  Web yöneticisi kaynakları
  Web sitesi izleme ve günlük kaydı tutma
  Site trafiği analizi

  Ayrıca, saptadığımız geçersiz etkinlikler için reklamverenleri alacaklı olarak kaydettiğimizden, söz konusu etkinliğin yapıldığı günlere ait hesap kazançlarınızda düzenleme yapabiliriz.

  Son olarak, Google reklamlarınızda bu hizmetlerden kaynaklanan geçersiz etkinlik saptamaya devam edersek, reklamverenlerimizin çıkarlarını korumak adına hesabınızda gereğini yaparak ve ödemelerinizi durdurabileceğimizi hatırlatmak isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Saygılar,

  Google AdSense Ekibi
 • 19-02-2010, 14:53:46
  #2
  3. taraf derken geçersiz tıklama yapılan (site-program) yöntemden bahsediyor.Onunun hakkında bilgi veremiyoruz fakat siteniz geçersiz tık ve gösterim yapıyor diyor işte
 • 19-02-2010, 14:55:08
  #3
  evet az önce farkettim sayfa to uçmuş zaten