• 14-02-2010, 11:27:50
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Düzenlemeler
  Yazdır

  Kazançlarınıza çeşitli nedenlerle borçlar veya alacaklar dahil olabilir. Bunların tümü, Ödeme Geçmişi sayfanızda listelenir. Olası düzenlemelerden bazıları şunlardır:

  * Arama için AdSense masrafları: Google AdSense Şartlar ve Koşullarında belirtildiği gibi, Arama için AdSense kazançlarınız masraflarla sıfırlanabilir. Bu, yalnızca az sayıda yayıncı için geçerlidir. Daha fazla bilgi edinin
  * Çek masrafları: Özel çek teslimatlarına veya ödemeyi durdurma isteklerine ilişkin masraflar.
  * Geçersiz tıklamalar: Yayıncılara geçersiz olduğu belirlenen tıklamalar için ödeme yapılmaz. Raporlarınızda görünen tıklamaların geçersiz olduğu saptanırsa, kazançlarınızda gereken düzenleme yapılır ve reklamverenlere paraları geri ödenir.
  * Şartlar ve Koşullarda güncelleme (Rusya, İsrail, Türkiye, Suudi Arabistan, Mısır'daki yayıncılar için geçerlidir): Şartlar ve Koşullarda yapılan güncellemenin sonucu olarak, sözleşme yaptığınız tüzel kişi, Google Inc. yerine Google Ireland Limited olarak değiştiği için ilgili borçlar ve alacaklar uygulanır. Bu değişiklik, hesabınızda bazı dahili muhasebe değişiklikleri yapılmasını gerektirmiş, ancak genel hesap bakiyenizi hiçbir şekilde etkilememiştir.
  * Diğer: Bu, kazanç transferleriyle ilişkili olanlar veya güvenli ekspres teslimatıyla ilgili maliyetler gibi, diğer kategorilere dahil edilmeyen borçları ve alacakları kapsar. Bu kategoriye, Şartlar ve Koşullarımızın Ödeme bölümünde belirtildiği gibi, ödeme yapmayan reklamverenlere tahakkuk ettirilen az sayıdaki bazı kazanç kesintileri de dahil olabilir.

  verildiyse ö.dilerim
 • 14-02-2010, 14:20:54
  #2
  Verilmişti, ama yinede bilmeyen arkadaşlarımız için yararlı olur inşallah Evet, büyük çoğunluğu Arama İçin Adsense'den kaynaklanıyormuş. Teşekkürler Fatih.
 • 14-02-2010, 15:22:40
  #3
  Üyeliği durduruldu
  ThirtySeven adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Verilmişti, ama yinede bilmeyen arkadaşlarımız için yararlı olur inşallah Evet, büyük çoğunluğu Arama İçin Adsense'den kaynaklanıyormuş. Teşekkürler Fatih.
  arama içi adsenseleri kaldırdım ama bendede kesinti gözüyordu şimdi ise kestiği ücret geri yatırılmış
 • 14-02-2010, 22:35:59
  #4
  Bana kalırsa sadece Arama için Adsenseden değil, sistemde de bir bozukluk yaşanıyor olabilir.