• 15-01-2010, 19:04:18
  #1
  Birçok arkadaşımız adsense gelirlerinin düşük oldugunu söylüyor.
  Aslında bu tamamen doğru degil.
  Sitenizin içeriği ve dili adsense gelirlerinizi etkileyen en önemli faktör.
  Adsense reklam boyutları buradan bakabilirsiniz.
  Adsense kazançlarından son zamanlarda şikayet eden güncel blog yazarlarımız.
  Aslında bazı degişiklikler sonucu gelirlerinin 3 katı kadar pay alabilirler.
  Güncel blog kullanan arkadaşlar adsense den başka adport., adtech v.b reklamlar artık uygunsuz reklamlar çıkıyor ve ziyaretçi siteden kısa sürede ayrılıyor. Özgün blog denilince daha çok her telden konular ve eğlence yer alır.
  Sitenin arka plan rengine uyumlu reklam boyutlarını deneyin.Her temanın kendine göre reklam boyutları vardır.
  Bu reklam boyutu bu kadar veriyor diye bişey yoktur. Bunun doğrusu iyi yerleştirilen reklam iyi para verir olucak.

  Dizi ve Video Sitelerinden Kazanç Arttırma Yöntemi

  Video sitelerde de bu aralar düşüşler yaşanıyor. Bu kazancı arttırmanın en önemli yolu iyi reklam yerleşimidir.Adsense gelirini arttırmak için video sitenizde ***** a ilişkin etiketlerin bulunmamasını ve diğer reklam türlerinden ciddi bir gelir elde etmiyorsanız kaldırmanızı öneririm.
  Videoların özel bir player ile oynatıyorsanız video başlamadan Rectangle (300x250) adlı reklam boyutunu 5sn. kadar eklemenizi tavsiye ederim.Yine başka bir reklam türü Tavsiye etmedigim 160* 160 Tabi tema ile uyumluysa eklenebilir yalnız ziyaretçi video sitesinde adsense reklamına tıklamaz çünkü adsense reklamında %90 müzik dinle patlıcan, kampanya v.s yazısı çıkar.
  En iyi yerleşim konu başlıgı ve konu altına Link tarzı reklam yerleşimi yapmanız veya kategorilerinizin arasına Link Units tarzı reklamlar kullanabilirsiniz.
  Adsense Kazançları katlamak için ayrıca Araba Videoları, Tatil Videoları, Turistik Yerler, Turizim ve Oteller gibi başlıklar ekliyerek birkaç video ekliyerek tıklama oranlarını ve tıklama başına gelirinizi arttırabilirsiniz.

  Ve Tüm Bu siteler için ortak bi özellik kazancınızı arttırmak için.
  Adsense için site içi arama motoru oluşturarak sitenizde arama motoru ekliyerek yapılan aramalarda google reklamlarını gösterin.
  Adsense panelinden sadece siteniz.com kendi sitenizin dışında başka sitede arama yapılmasın ve en önemlisi etiketler.
  Etiketleri belirlemek için burayı tıkla***** hedef anahtar kelimenizi yazın benzer sonuçlardaki aranma oranlarına göre anahtar kelimeleri ekleyin.
  Bu işlemleri yaptıktan sonra önceden aldıgınız 0.7$ artık 0.30$ en düşük olmaması için bir sebep yok.
  ör: video bölümünüzde ilgi çekici yarış ve sürat videoları bulunuyor. Sitenize uygun bir bölüme Eklendiginiz google araması ile Aradıgınızı bulamadınız mı ? Google ile arayın gibi ziyaretçilerin arama oranlarını arttırabilirsiniz. ziyaretçi genellikle ilk başlarda çıkan linkere tıklayacagından dolayı araba kelimesi en basit şekilde aranmasına göre iyi bir ücret verecektir.
  Aynı şeyi dizi siteleri içinde söylemek mümkün. Aklıma şu an baka bir sektör gelmiyor. isteyen olursa başka sektörler hakkında yazabilirim. Soru sorun ve görüşleriniz olursa bekliyorum
  Makalemi okuyup zaman ayırdıgınız için teşekkür ediyorum hepinize.
  Makale bana aittir. Kaynak belirtmeden alıntı yapmayınız.
  https://www.r10.net/google-adsense/54...ukseltmek.html
 • 15-01-2010, 19:19:03
  #2
  Elinize sağlık dostum..
 • 15-01-2010, 19:42:50
  #3
  yorumun için teşekkür ederim. iyi kazançlar
 • 15-01-2010, 19:52:30
  #4
  Bilgiler için teşekkürler.
 • 15-01-2010, 22:57:17
  #5
  en önemlisi etiketler.
  Etiketleri belirlemek için burayı tıklayarak hedef anahtar kelimenizi yazın benzer sonuçlardaki aranma oranlarına göre anahtar kelimeleri ekleyin


  bunun ne işe yaradığını anlamadım hala.. ne için bu?
 • 16-01-2010, 13:45:42
  #6
  sitenin anahtar kelimelerine göre degişir. örnegin bir tatil veya otel siteniz varsa etiketlere ucuz otel, ucuz tatil yerleri, seyahat yazarsanız ve sitenizdeki ziyaretçiler siteniz üzerinden o hedef kelimeleri ararlar ve ilgili reklamlardan tık başı 0.60$ gibi veya daha yüksek kazanç elde edebilirsiniz.