• 07-01-2010, 18:44:25
  #1
  Üyeliği durduruldu
  * İlk olarak, web sitenizin tasarımıyla uyumlu bir reklam biçimi ve renk kombinasyonu oluşturmalısınız. Şekil ve renk bakımından sitenize uygun bir reklam kutusu göze daha hoş görünecek, ziyaretçilerinizi sitenin içeriğiymiş gibi okumaya teşvik edecektir.

  * Reklamları sayfanın en kolay okunabilen bölgelerinden birinde yayınlamalısınız. Reklamları frame içinde gizlemek, pop-up pencere açmak program kurallarına aykırı ayrıca ziyaretçi rahatsız edecek olduğu gibi size de bir şey kazandırmayacaktır. Çünkü Google reklamları sitenizde yayınlandıkça değil, reklamlara tıklandıkça para kazanırsınız.

  * Şifreli veya üyelik gerektiren sayfalar Google Adsense robotları tarafından indekslenemeyeceği için, bu sayfalarda size hiçbir şey kazandırmayan “kamu hizmeti reklamları” yayınlanacaktır. Sitenizin tamamı üyelik gerektiriyorsa AdSense’ten para kazanmayı unutmalı ya da üyelik gerektiren sayfaları makul bir düzeyde tutmalısınız.

  * AdSense robotları Flash’la tasarlanmış dinamik içerikli sayfaları veya tamamı grafiklerden oluşan sayfaları indeksleyemez. Bu nedenle sayfalarınızda mümkün olduğunca düz metin kullanmaya dikkat edin. Metin yoğunluklu sayfalar daha çok reklam çekecek ve size daha fazla para kazandıracaktır.

  Google AdSense hakkında bilgi almak için: https://www.google.com/adsense

  Kaynak: CHIP Dergisi
 • 07-01-2010, 18:56:49
  #2
  yazı için tşk ama ben performans alamadım 3 aydır

  az önce kaldırdım adsenseyi bu ay kalan paramı alırım dahada kullanmicam 0.01 le bişey kazanamıyoruz çünkü 10k siteden günde 1.50 dolar anca veriyor google efendi
 • 08-01-2010, 01:10:30
  #3
  üyelik gerektiren sayfalarda adsense size kazandırabilir, ancak parametre kullanmanız gerekiyor ve bu parametreleri ne yazık ki bazı uygulamalar desteklemiyor.