• 07-04-2007, 18:01:20
  #1
  1. Reklamlarınızı sayfanın üstünde gösterin.

  Reklamları sayfanın kaydırılmadan görülebileceği bir kısmına yerleştirmek reklamların ziyaretçileriniz için daha kolay okunur olmasını sağlayacak ve tıklanma potansiyelini artıracaktır.

  2. Farklı reklam biçimlerini deneyin.

  Tüm web sayfaları birbirine benzemez, bu yüzden web sayfalarınıza uygun olanı bulmak için farklı reklam biçimleri kullanmayı deneyin. AdSense yayıncılarının seçmeleri için birçok reklam biçimi sunuyoruz. Her biçimin örneğini Reklam Biçimleri sayfamızda görebilirsiniz.

  3. Reklam renk kombinasyonlarını özelleştirin.

  * Reklam üniteleriniz için özel renk kombinasyonları kullanmayı deneyin. Böylece reklamlarınızın metin, arkaplan ve çerçeve renklerinin web sitenizle uyumlu olduğundan emin olabilirsiniz. Kendi renk paletleriniz oluşturmak için geniş renk yelpazemizi kullanabilir veya 20 öntanımlı kombinasyondan birini seçebilirsiniz. Renk paletlerini kullanırken şunları yapmanızı öneririz:
  o Reklamın arkaplan rengini sayfanızın arkaplan rengiyle aynı veya benzer yapın.
  o Reklamın çerçeve rengini sayfanızda kullandığınız bir renk olarak seçin.
  o Reklamın başlığının rengini sayfa metninizin rengine yakın yapın.
  o Reklam adresinin rengini sayfanızdaki linklere yakın yapın.
  * Ayrıca aynı anda 4 farklı renk paletini kullanmayı seçebilirsiniz.
  * Reklam renklerinizi ve renk paletlerinizi düzenleme hakkında daha fazla bilgi alın.

  4. Google botunun site içeriğinize erişmesine izin verin.

  AdSense potansiyelinizi artırmak için site içeriğinizin içerik tarayıcımız tarafından ulaşılabilir olması önemlidir. Sitenizdeki bazı mekanizmalar tarayabileceğiniz ve reklam oluşturmada kullanabileceğimiz içerik miktarını kısıtlayabilir:

  * Robots

  Bir robots.txt dosyanız varsa, dosyayı silin veya dosyanın başına aşağıdaki iki satırı ekleyin:

  User-agent: Mediapartners-Google*
  Disallow:

  Bu değişiklik botumuzun site içeriğinizi tarayabilmesini sağlar, böylece size içeriğinizle ilgili AdWords reklamlarını sunabiliriz.

  * Çerçeveler

  Sayfanız çerçevelerden oluşuyorsa, içerikle ilgili reklamların sunulabilmesi için AdSense reklam kodunu içeriğin yer aldığı çerçeve yerleştirin. Reklam kodunu boş bir çerçeveye veya sadece grafik veya dinamik içerik içeren bir çerçeveye yerleştirmek, içeriği taramamızı ve hedeflenmiş reklamlar sunmamızı engelleyecektir.

  Ayrıca, çerçeveli sayfalar için reklam kodu oluştururken Reklam düzen kodu sayfasında Çerçeveli sayfa kutusunun işaretli olduğundan emin olun.

  * Giriş/Onaylama gereksinimleri

  AdSense reklam kodunu erişim için bir hesap veya şifre gerektirmeyen web sayfalarına yerleştirin. Google tarayıcıları kullanıcı adı ve şifre isteyen sayfaları indekslemek için optimize edilmemiştir, bu nedenle bu sayfalara içerikle ilgili reklamlar sunulamaz.

  5. Sitenizde görünmesini istemediğiniz reklamları filtreleyin.

  * AdSense size hesabınızın Ayarlar bölümünden bir URL filtre listesi oluşturma imkanı sunar. Filtre listenize eklediğiniz adreslerden gelen reklamlar web sitenizde görünmeyecektir. Bu, sayfalarınıza rakiplerinizin ve diğer istenmeyen reklamların sunulmasından kurtulmanın hızlı ve kolay bir yoludur. Filtre listenize eklediğiniz adreslerden gelen reklamlar web sitenizde görünmez, fakat siteleri filtrelemenin sayfalarınızda görünecek reklam sayısını düşürerek potansiyel kazancınızı azaltacağını unutmayın.
  * URL filtre listesi oluşturma hakkında detaylı açıklamak için lütfen buraya tıklayın.
  * Lütfen adresini görmek için hiçbir reklama tıklamayın. Bu, sistemimize hileli tıklama olarak kaydedilebilir. Gerçek adresi bulmanın en iyi yöntemleri için SSS™mizi okuyabilirsiniz.

  6. AdSense reklamlarını metinle dolu sayfalara yerleştirin.

  AdSense reklam kodunu sitenizdeki genel olarak metin içeren sayfalara yerleştirin. Bir sayfanın içeriğini belirlemek için sadece metinlerden yararlanırız. Bu yüzden, Google™ın hedefleme teknolojisi sıkça güncellenen sayfalara reklam hedeflemek için optimize edilmiş olsa da, resim ağırlıklı veya Macromedia Flash gibi dinamik medya içeren sayfalara içerikle ilgili reklamlar sunamayabiliriz.

  7. Basit ve temiz sayfalar oluşturun.

  Ziyaretçiler genelde bir dakikadan az bir sürede sayfayı gözden geçirirler. Ziyaretçilerinizin aradıklarını kolayca bulabileceklerinden ve ilgisiz şeylere boğulmayacaklarından emin olun. Okunabilirlik, temiz navigasyon ve yüklenme hızı iyi tasarlanmış bir web sitesi demektir.

  Font renklerinizin arkaplan renginiz üzerinde kolayca okunabildiğinden emin olun. Gözleri yormayan bir font boyutu seçin, ve sitenizin kolay anlaşılabilmesi için nokta imleri veya yatay çizgiler gibi simgeler kullanın. Ek bilgi için aşağıdaki Google arama terimlerini kullanabilirsiniz:

  Web sitesi tasarım ipuçları
  Etkin web site navigasyonu
  Web tasarımı okunabilirliği

  8. Performans takibi için kanallı kullanın.

  Kanallar sayfalarınızın performansını takip edebilmeniz için mükemmel bir yoldur. Sayfalarınızı AdSense için optimize etmeden önce ve sonra, büyük afişlerinizin kulelerinize karşı nasıl gittiğini görmek veya bir alan adını diğeriyle karşılaştırmak için onları kanallara ayırın. Renk seçimlerinizin tıklama oranınızı nasıl etkilediğini bile görebilirsiniz. Kanallar hakkında daha fazla bilgi almak ve başlama hakkında açıklamalar için kanallar hakkındaki SSS'mizi okuyun.
  Herhangi bir sorunuz, yorumunuz veya öneriniz varsa bizimle iletişim kurun.

  * Yorumlarınız, önerileriniz ve genel destek sorularınız için lütfen adsense-tr@google.com adresinden destek ekimizle iletişim kurun.
  * Teknik destek için lütfen adsense-tr@google.com adresiyle iletişim kurun
 • 07-04-2007, 18:50:37
  #3
  Alıntı
  1. Reklamlarınızı sayfanın üstünde gösterin
  Mutlaka Yapın
 • 21-09-2007, 18:59:17
  #4
  Daha fazla kazanmak isteyen arkadaşlar muhakkak kendi yöntemlerini degeliştirecektir.(ki ben bi ara acıtasyon yapmıştım bize destek olun vss. o sıra meşhurdu ama herkes öyle yapıyordu) dikkat çekmek istediğim nokta 3. bölüm "Reklam renk kombinasyonlarını özelleştirin" google reklam çerçevelerinin şeklini yayıncıya bırakıyor ama herkes aynı renkte özellikle zemin rengine uygun tonda ayarlıyor. reklamın maalesef dikkat çekiciliği olmuyor. halbuki yazıdaki renkler iyi kullanılarak daha etkili ve karlı sonuçlar alınabilir.
 • 21-09-2007, 20:34:06
  #5
  sayfanın arka planıyla aynı arka plan'da reklam kullanmak hata bence
  Kazayla tıklayanlar harici reklamlar pek ilgi görmücek sayfaTo düşecektir.
 • 03-08-2010, 13:53:58
  #7
  Listemde başka bi konuyu ararken bunu görüm ve hoplatmaya karar verdim çünkü buna deyeceğini düşünüyorum, özellikle yeni arkadaşlarımız için dikkate değer bilgiler var,