• 03-04-2007, 21:21:51
  #1
  Misafir
  Çok Öncelerden olan arkadaşlar bilirler 1.cisini yazmıştım.Şimdide 2.cisini yayınlıyorum..
  Alıntı
  Bir Google adsense Melankolisi -1

  Tüm oyuncaklarımızı kırıp Teknoloji getirileriyle dolu bir Makina çokluğunun yanından geçerken üst kısımdaki yazı sayesınde oranın internet kafe olduğunu öğrendiğimizden 3 yıl sonra..
  Elimizdeki 4-5 counter strike turnuvası ödülü ile İlk başarı girişimimiz ortaya cıktıgı Ve LANN oyun oynamaktan sıkıldıgımız anlarda....
  Sonra yanlıslıkla tıkladıgımız ve simge altı yazılarından adının mirc oldugunu ogrneıdıgımız program zımbırtıysa bi süre chat yapıp bir kaç kanalda Op olmayı başarı saydıgımız anlarda...Bir gün Bır server admınının bızım ıstegımız dısında bizi Gay kanalına aldıgında hemen acilen Mirc programını kapattıgımız anların ardından..
  Tesadüfen çalıştırdıgımız şeyin en ustundekı yazı sayesınde ''İnternet explorer'' oldugunu öğrenmek..
  İlk olarak mynette maıl actıgımız günler..Arkadasından hotmailden kendımıze bir Msn açma..Ve yaf abı bu lıstede nıye kımse yok dedıgımız arkasından Tesadufen bırının bak burdan kişi eklıyon dedıgımızden 1 yıl sonra ''Kişi listenız dolu'' yazısına yakın..
  İnternet Kafelerin Şakası yoktu tabi..Eğlence birimlerimizin harekete gectiği günlerde Hep cepten para cıkardıgımız günler...Yada 100 mılyon borc yaptıgımız internet kafe sahıbının bıze kufur etmesı ardından..
  Anne yada babamızın Bizi işe yada okula yollama girişimlerinin ardından..Her bir kaçış..Ama saçma sapan Sanal Muhabbetler tabırını artık yavaş yavaş kendımıze yedırdıgımız bir vakit..
  Holey benimde artık SANAL bir kız arkadaşım var Triplerinden bıle artık cazibe duyamadıgımız bir gün..
  Tesadüfen Başlata girip msn yerıne Front page programını çalıştırmak ve acılan programı ıncelemeye koyulmak gibi..
  Ve tesadüfen bir html sayfası yapmak..Sonra sorup soruşturum Bılındık butun ucretsız hostların ısımlerını kafamıza kazımak..
  Arkasından Yaf kardeşim ben web tasarımcı olucam gırışımleri...
  İlk html sıtemızı yaptıgımız anda Msn den bır arkadaşımızın Abı şu sıteye gırıp google reklamına tıklarmısın tribi sonucu tamam abı tıklarızın 50 KeZ Tekrarlandıgından bir gün sonra..Yaf abi nıye tıklıyoruz sorusuna cevap ararken..
  Yaf abi r10.net sıtesıne gir ne bılım...orda yazıyo öğrenirsin ilgisizliği..
  Tam 5,5 yıl geçmiştir.15-20 parmak klavye kullanmaya başladıgımız bir an Artık Google adsende Bizim hayat gelirimizi getırmeye başlamıştır...bılmedıgımız adsense hizmetı kalmadıgı halde googlenın cazibesının bızı seçmesi...Mılyonlarca hile yolu öğrenmenin tabiri caizse sevinişleri..Artık ne oyuncak..ne anne nede baba baskısı vardır..tek farkımız sigortalı bır fabrıka çalışanı olmamamızken...BIRILERINE Kardeşim Ben mutlu oldugum işi yapıyorumun ardından Tek korkumuzun Bır gun googleden gelebılecek Hesabınız kapatılmıştır Mailine Yakınmaktır...
  İnternet fabrikasında kendı patronluğumuz altında...Ve ilk pin kodumuzun geldıgı günü ..Yüzyılın günü..İlk çekimizin geldıgı günü ise Tarıh altın harflerle yazdırma duyguları..Ve kafeye gırıp bir sevinç...Orda gordugumuz herkese Kola ısmarlama tripleri...
  Rüyada Sevgili yerıne google Kodlarını görmek...ve bir yığın google parayonaklıkları..
  Nereye gittiğini bilmediğimiz..Bir yaşam filmi...Ne bir fabrika ne bir patron nede bir işçi...Bir çeşit beyin oyunu..
  Yani yani bu bir savaştır artık..
  Birileri asgari ücret için kasarken..
  Sen asgari limitlerini belirlemeye çalışırsın..
  Yani EVET Microsofttan belgeli bilgisayar mühendisi olmayabilirsin..
  Ama sen ondan daha fazla para kazanıyorsundur...
  Çünkü O adam Bir google adsense Melakonliği rüyasına kapılmamıştır...
  --------------------------------------  Bir Google adsense Melankolisi -2


  Hayatın internet kafe çürümeleriyle geçeceğini sandığımız bağımlılıklarımızın artık sonlara vardığınızı farkettiğimizde,ve aslında internet kafelerin bir underground çöplük olduğunu anlamaya başladığımızın arafesinde Ea sports un nfs underground'u o yıllarda piyasaya sürmesi bunu onaylar gibiydi,Mutluyduk! ancak birşeyler eksikti en azından çerez yemenin yasak olduğunu her seferinde uyarı ile dile getirmesi kafeci muzaffer abinin..Yada 13 yaş altı counter strike oyuncularının kendilerini oyunun içinde gibi zannetmeleri.bağırıp çığırmaları..saçma sapan bir ortamda web işlerimizi yürütemez olmuştuk...
  Ve artık bir karar alıp ailenin önüne geçmek ve her zaman önünden geçtiğimiz alper abinin bilgisayarcı dükkanına bukez girip o kahrolası bilgisayarı eve sokma cesareti bile gelmişti yüzümüze..Acaba webmaster mı oluyorduk?..Evet bir internet kafe çokluğundan çok daha fazla cazip geliyordu bir odaya kitlemek kendimizi..Ve beklemek postacı mehmet abiyi pin kodu yollamalarının arefesinde..
  Derken bilgisayar eve girmişti.Ve çoktan köşesine kurulmuştu.Bunun yanında google lüküs atılımlar yaparak postacı alper abiyi işten atmış ve artık ödemeleri bankaya yapacağınıda söylemiştir..
  Bir paranoya; Postacı alper abinin işten çıkarılması için 235 tane mail attım.
  Hatta ozamanlar isyan bile ediyorduk postacıya paranoyalarımız arasında..

  Aslında hayatımızda çok fazla bir değişiklik yoktu.3 hanenin 4 haneye çıkması IE den ayrılıp firefox ile yeni bir ilişkiye başlamayı saymazsak.Merak ettiğimiz gece 12 den sonra başlayan yaşamın bazıları için..Artık merak etmiyor hatta direk uyguluyorduk gece yaşamlarını..Yanı gündüz 4 de uyanıp sabaha karşı 6 da uyumak gibi..

  Yani anlayacağınız biz hala kırmızı ferrarimizin üstüne google sağolsun yazamamıştık.Üstelik zaten bizim kırmızı ferrarimiz hiç olmamıştıki.Geçen gün carrefourdan aldığımız maket otomobili saymazsak.Plastik yüzey olduğu içinde zaten google adsense yazamadık.Mumla denedik araba eridi..Yaklaşık 40 ytl lik bir zarar oldu.Tabi ozamanlar ytl de yoktu.

  Artık rüyalar sevgili yerine google kodlarını görmek değil..Bizzat googleyi sevgili olarak görmekle geçiyordu...Google ile sevdalarımız oluyordu..Şiirler yazıyorduk ona dair..Şarkılarımız vardı ona dair..

  Ayrılıklarımız oluyordu...Ama birbirimizi buluyorduk bir şekilde..Çok uyumlu gözükmesekte o bazen bizimle ayrılsada (banlamalar) bir gün mutlaka birleşiyorduk..(hesap satın almalar..)

  Ve derken dostlarımız olmuştu..Eskiler çok eskiler..gidenler oluyordu bir r10 trafiğinde.Aslında çok fazla birşey değişmedi..Mokokonun en son 7 ay önce online olmasını saymazsak...Ve hikayeler yazıyorduk googleyle alakalı(makaleler)..Bildiklerimizi paylaşıyorduk..Çünkü google sevgiye muhtaçtı onu sevmek için daha çok insanın onu anlaması onun sevdalarına ulaşması gerekiyordu..

  Ve tam 3 yıl sonra

  Yine internet patronluğumuz devam ediyordu haliyle..Yine kiremit taşımıyorduk..
  Ancak en son ne zaman dışarı çıktığımızı hatırlamıyorduk.Eh biraz asosyaldik..Sosyal dedimde sigortamız bile yoktu..

  Evet belki bir inşaat çalışanından çok daha gizemli,riskli ve asosyal yanlızlıklarla büyüyorduk..

  Ancak Melankolikliklerimizin mühendisliği devam ediyordu..

  İçimizde..Kendi içimizde..

  Kırmızı ferrariye 5 kala

  03-04-2007 Saat 20:00
  • Ercy
  • GokhanKara
  • okank35
  Ercy, GokhanKara, okank35 ve 1 kişi bunu beğendi.
  4 kişi bunu beğendi.
 • 03-04-2007, 21:28:13
  #2
  çok güzel bir yazı olmuş abi.Bu forumda kırmızı ferrari fabrikası açabilicek kapasiteye gelenler var biride sensin valla
 • 03-04-2007, 21:33:09
  #3
  Misafir
  Beğenmene sevindim sanırım MELANKOLİ -3 SON OLACAK .ve 3 de google sağolsunu yazıp googleden sonsuza dek ayrılıcam..acıklı bir son olacak beklemede kalın
 • 03-04-2007, 21:35:00
  #4
  aslıdna Bir çok kişinin aklını okuyorsun sanki .. bana öyle geldi
  Evet belki bir inşaat çalışanından çok daha gizemli,riskli ve asosyal yanlızlıklarla büyüyorduk..
  Bu kısım %100 doğru b kısım ve en kötü kısmı

  ****** adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Beğenmene sevindim sanırım MELANKOLİ -3 SON OLACAK .ve 3 de google sağolsunu yazıp googleden sonsuza dek ayrılıcam..acıklı bir son olacak beklemede kalın
  uludağ ne zaman gidiyoruz
 • 03-04-2007, 21:38:31
  #5
  Misafir
  gizemli çünkü çevrende ne iş yapıyorsun diyenlere doğru dürüst cevap veremiyorsun hernakdar ulu orta bir iş oldugunu kabul ettirsen bıle açıklama kısmında bile okadar gizemliki
  riskli çünkü 3 dakika içinde 4 tane hesabın banlanıp 30 bin dolar kaybedebiliyorsun ve yapabılecek hiçbirşeyin olmuyor
  asosyal çünkü bi çeşit bağımlılık ve takip organizasyonu..dışarı çıkınca dış dunyadan cok fazla tad almamaya başlıyorsun..
 • 03-04-2007, 21:44:14
  #6
  Misafir
  HaRuN23 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Yahooya mı gecen ?
  hayır kurumsal reklam potansiyelini kullanabılecegım projeler hayata geçiriyorum.

  Bir çeşit özel affilate dıyelım.Örneğin reklamz türü şirketler turkcell tamek gibi kitlesel reklam verenlerle çalışma potansiyeli.En kötüihtimal garantiarkadaş türünde potansiyel reklam türleri var (tum bunlar büyük hitler ve buyuk projeler için tabi)

  Bu sayede googlenin verdiği stres risk ve piskolojik huzursuzluktan kurtulmuş oluyorsun..
 • 03-04-2007, 21:48:03
  #7
  Misafir
  HaRuN23 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Haklısın ****** . Ama yinede bir adsense hesapı kullanırsın hitli sitelerinde .
  20 milyon gösterımım olursa premium olursam yani neden olmasın

  bunun dışında google yüksek meblalara pek yanaşmıyor

  en son elmas güneş 47 bin dolarlık çek almıştı onu hatırlıyorum.

  Bu arada konudan çok fazla dışarıya çıkmayalım.Yazı hakkında ne düşünüyorsunuz.
 • 03-04-2007, 21:48:49
  #8
  büyüyünce ben de mi melankoli olcam
  ben de mi asosyalleşicem ?
  benim de ferrarim olur mu ki ?
 • 03-04-2007, 21:49:09
  #9
  Ne anlattın hikayede? İnsanları psikolojik isyana sürüklediğinin farkındasındır umarım. Hem herkes özel affiliate açarsa ne olacak bu dünyanın hali çekme insanları kendine, interneti tanımlama sıfatlarında haklısın, sen yürü biz geliyoruz sıtkı