• 10-12-2005, 20:14:19
  #1
  -iframe kullanmak banlanma sebebi..
  -GoogleAdsense içerikle alakali reklam cikartir, aksi YASAK!

  Peki bu nedir?

  http://tutorial.ogame.de/modules.php...f1f6c6f3373d44

  yukaridaki linkte şu sayfa iframe ile cagirilmakta

  http://www.ogame-tutorial.info/phpad...mp;clientid=20

  hem iframe kullanilmiş, hemde reklamlar icerikle alakali değil..

  ogame nicin banlanmiyor?
 • 10-12-2005, 20:29:18
  #2
  elemanlar phpadnews kullanıo sanırım...
 • 10-12-2005, 21:47:44
  #3
  evet ama Google amca der ki,

  -İçerik tabanlı olmayan hiçbir sayfaya Google reklamı yerleştirilemez.
  -Sayfa içeriğiyle ilgili olsun ya da olmasın, sadece reklam gösterimi için hazırlanmış hiçbir sayfaya Google reklamı yerleştirilemez.

  ??
 • 10-12-2005, 21:57:03
  #4
  valla doğru diyon. ayaklanalım abi.
  şikayet yağmuruna tutalım siteyi, bakalım n'olacak !!!
 • 10-12-2005, 22:30:27
  #5
  Hic Gerek Yok bizde ArapBanned Var siz bize pub numarasını veriyorsunuz biz banlatiyoruz hemde 1 gunde gicik olduklarınız varsa buyrun ama hile olucak yoksa banlatamioz
 • 10-12-2005, 23:16:38
  #6
  Amaç şikayaet veya banlatma değil. Olayin mantığnı çözmeye çalışmak en dogru yol bence..

  Mesela; Yoksa iframe yasak değil mi? Yoksa iframe kullandigimiz icin değil de, tr vatandaşı oldugumuz için mi banlaniyoruz..? Yoksa Google adamına göre mi muamele yapıyor?... gibi...
 • 10-12-2005, 23:29:24
  #7
  SiteRehber.com adlı üyeden alıntı:
  Amaç şikayaet veya banlatma değil. Olayin mantığnı çözmeye çalışmak en dogru yol bence..

  Mesela; Yoksa iframe yasak değil mi? Yoksa iframe kullandigimiz icin değil de, tr vatandaşı oldugumuz için mi banlaniyoruz..? Yoksa Google adamına göre mi muamele yapıyor?... gibi...

  Banlar belirli yani sen,su bu degil. Ban yeme sırası
  sikayet edilirsin
  yuksek kazanc artisi
  odeme zamanında
  herkesin kullandıgı 1siteyi kulllana içerigi yani 100kişiden biri olma
  gibi seyler sıralanıyor yani kimsenin googlede amca oglu dayı oglu yok. Sadece son zamanlarda türklerin işe girmesi yüzünden banlanmalar cogaldi.En buyuk sebebi hepimizin sitelerimizde yabancı reklam cikartmak icin ugrasmasi, adsense icin site yapmamiz oldu bunun baska bir cevabı yok.

  ayrica birileri yapiyor kovulmuyor ise bence bu onun sorunu şansi biz kendi işimize bakalım o adamın kovulması yada kovulmaması size birsey kazandirmaz.
 • 11-12-2005, 00:10:13
  #8
  Google amcada herzaman için çifte standart vardır, daha dogrusu rekabetin olmadıgı her ortamda kural budur.Mesela Türk telekomun rakibi olmadıgı için, avrupanın en pahalı adsl hizmeti bizde işinize gelmiyorsa kullanmayın diyor adamlar ve boruları ötüyor.
  Kralda benim, padişahta benim diyor google.webmasterlar işinize gelmiyorsa koymayın sitenize adsense diyor, size zorla koyduran yok diyor.
  Tavşan dağa küsmüş, Dağın haberi olmamış durumunu yaşatıyor bize google.O siteyi atmadın, biz yapsak atarsın, biz sana küstük google demek gibi birşey bizim yaptıgımız şey.
  ogame günde 1000$ kazanıyorsa, google amcada ogame sitesinden günde 3000$ kazanıyor.Çok siteye hile için göz yumuyorlar zaten, eger göz yummaz iseler aldıkları pahalı reklamları eritemezler.
  Son zamanlarda türkçe sitelerin banlanmasının sebebi büyük ihtimal ile işe yeni giren türk çalışanların patronların gözüne girme çabası yüzünden olabilir yüksek ihtimal.Yoksa yabancılar hilenin kralını yapıyor.
  En basit örnek
  http://www.freecodevn.com/forum/uplo...load.jsp?id=63

  eger google reklamlarına tıklamazsanız download linki aktif olmuyor.programı indirmeniz için ya tıklayacaksınız ya tıklayacaksınız.Adamlar bu derece büyük boyutta hile yapıyor ve atılmıyor.Bu tür hilelerin yanında, türklerin yaptıgı devede kulak kalır.En azından zorla tıklatma yapmıyor türkler bu adamlar gibi ama, işe yeni giren Türk çalışanlar yüzünden en basit kural ihlalinden atılıyoruz.Hiçbirimizin, ben hile yapmıyorum bana bişey olmaz dememesi gerek.Kendimizce kural ihlali olmayan bir sayfamız, google amcada çalışan türklerin gözüne batabilir ve banlanabiliriz. Hiçbir hak iddaa edemeyizde...
  Türkün Türkten başka dostu yok, Türkünde türkten büyük düşmanı yok...
  Bu gidişle daha çook çifte standart yaşayacağız biz.
  Dünyanın en büyük 500 üniversitesi içine 1 tane bile Türk üniversitesi girememiş bu sene.Hiç bilimsel makalesi olmadan prof oluna bilinen tek ülke, dünyada türkiye.
  Biz kendimiz bişeyler üretmedigimiz sürece, bilime katkı sağlamadıgımız sürece, sürekli tüketen bir toplum oldugumuz sürece bize daha çook çifte standart uygular batı medeniyeti...
 • 11-12-2005, 03:08:16
  #9
  Ben banlanmalarin işe yeni giren turk elemanlarin patronlarina yaranmak için arttiğini sanmiyorum açikcasi. Daha önceki calişanlar patronlarina yaranma ihtiyaci duymuyorlarmiydi? veya biz kazaninca google da kazanmiyormu? banlama ile patrona yaranilir mi? madem amaci PARA o zaman banlatmamasi gerek. ki işe yeni giren türk elemanlarin banlama yetkisinin oldugunu da sanmiyorum bence kontrol yine merkezden... Yabancilarin banlanmayip turklerin banlanmasinin altinda bence farkli sebepler yatiyor.. Ha hile yapmiyormuyuz? yapiyoruz.. banlasinlar bizi.. Bence google in daha farkli bir mantigi var, ama çözmüş değiliz işte.. yoksa ogame kural ihlali yapiyorsa, ve kural ihlalini yapani banlayan eleman patron gozunde yukseliyorsa emin olun ki ogame de şu an coktan ucmuştu... Yani farkli bişeyler var bizim anlayamadigimiz, veya anlayip ta anlamak istemedigimiz... PARAYSA ogame'den daha kral para kazandiririm ben google a ama dediğim gibi olay farkli sanki... Yoksa beni banlamazdi

  Ve sanırım google da cereyan eden saçmalıklari YPN nin gelmesi ile aşacagiz, Halen USA vatandaşi olup ta YPN yerine Adsense kullananlari anlamiyorum zaten.. En siradan içeriğe sahip sitede bile YPN , adsense den 8-10 kat fazla kazandiriyor. bizzat denendi.. ayni sitede bir adsense birde YPN test edildi, hiçbir hilesiz (iframe vs) 10 kat daha fazla getiri var.. neyse konu dağilmasin..

  Allah sonumuzu hayir ede...