• 06-11-2005, 20:20:03
  #1
  Misafir
  Tüm oyuncaklarımızı kırıp Teknoloji getirileriyle dolu bir Makina çokluğunun yanından geçerken üst kısımdaki yazı sayesınde oranın internet kafe olduğunu öğrendiğimizden 3 yıl sonra..

  Elimizdeki 4-5 counter strike turnuvası ödülü ile İlk başarı girişimimiz ortaya cıktıgı Ve LANN oyun oynamaktan sıkıldıgımız anlarda....

  Sonra yanlıslıkla tıkladıgımız ve simge altı yazılarından adının mirc oldugunu ogrneıdıgımız program zımbırtıysa bi süre chat yapıp bir kaç kanalda Op olmayı başarı saydıgımız anlarda...Bir gün Bır server admınının bızım ıstegımız dısında bizi Gay kanalına aldıgında hemen acilen Mirc programını kapattıgımız anların ardından..

  Tesadüfen çalıştırdıgımız şeyin en ustundekı yazı sayesınde ''İnternet explorer'' oldugunu öğrenmek..

  İlk olarak mynette maıl actıgımız günler..Arkadasından hotmailden kendımıze bir Msn açma..Ve yaf abı bu lıstede nıye kımse yok dedıgımız arkasından Tesadufen bırının bak burdan kişi eklıyon dedıgımızden 1 yıl sonra ''Kişi listenız dolu'' yazısına yakın..

  İnternet Kafelerin Şakası yoktu tabi..Eğlence birimlerimizin harekete gectiği günlerde Hep cepten para cıkardıgımız günler...Yada 100 mılyon borc yaptıgımız internet kafe sahıbının bıze kufur etmesı ardından..

  Anne yada babamızın Bizi işe yada okula yollama girişimlerinin ardından..Her bir kaçış..Ama saçma sapan Sanal Muhabbetler tabırını artık yavaş yavaş kendımıze yedırdıgımız bir vakit..

  Holey benimde artık SANAL bir kız arkadaşım var Triplerinden bıle artık cazibe duyamadıgımız bir gün..

  Tesadüfen Başlata girip msn yerıne Front page programını çalıştırmak ve acılan programı ıncelemeye koyulmak gibi..
  Ve tesadüfen bir html sayfası yapmak..Sonra sorup soruşturum Bılındık butun ucretsız hostların ısımlerını kafamıza kazımak..
  Arkasından Yaf kardeşim ben web tasarımcı olucam gırışımleri...
  İlk html sıtemızı yaptıgımız anda Msn den bır arkadaşımızın Abı şu sıteye gırıp google reklamına tıklarmısın tribi sonucu tamam abı tıklarızın 50 KeZ Tekrarlandıgından bir gün sonra..Yaf abi nıye tıklıyoruz sorusuna cevap ararken..

  Yaf abi r10.net sıtesıne gir ne bılım...orda yazıyo öğrenirsin ilgisizliği..

  Tam 5,5 yıl geçmiştir.15-20 parmak klavye kullanmaya başladıgımız bir an Artık Google adsende Bizim hayat gelirimizi getırmeye başlamıştır...bılmedıgımız adsense hizmetı kalmadıgı halde googlenın cazibesının bızı seçmesi...Mılyonlarca hile yolu öğrenmenin tabiri caizse sevinişleri..Artık ne oyuncak..ne anne nede baba baskısı vardır..tek farkımız sigortalı bır fabrıka çalışanı olmamamızken...bIRILERINE Kardeşim Ben mutlu oldugum işi yapıyorumun ardından Tek korkumuzun Bır gun googleden gelebılecek Hesabınız kapatılmıştır Mailine Yakınmaktır...

  İnternet fabrikasında kendı patronluğumuz altında...Ve ilk pin kodumuzun geldıgı günü ..Yüzyılın günü..İlk çekimizin geldıgı günü ise Tarıh altın harflerle yazdırma duyguları..Ve kafeye gırıp bir sevinç...Orda gordugumuz herkese Kola ısmarlama tripleri...

  Rüyada Sevgili yerıne google Kodlarını görmek...ve bir yığın google parayonaklıkları..

  Nereye gittiğini bilmediğimiz..Bir yaşam filmi...Ne bir fabrika ne bir patron nede bir işçi...Bir çeşit beyin oyunu..
  Yani yani bu bir savaştır artık..
  Birileri asgari ücret için kasarken..
  Sen asgari limitlerini belirlemeye çalışırsın..

  Yani EVET Microsofttan belgeli bilgisayar mühendisi olmayabilirsin..
  Ama sen ondan daha fazla para kazanıyorsundur...

  Çünkü O adam Bir google adsense Melakonliği rüyasına kapılmamıştır...
 • 06-11-2005, 20:24:03
  #2
  Vaşşhh, çok hoş olmuş, eline sağlık
 • 06-11-2005, 20:24:50
  #3
  Misafir
  Açıkcası bende ilk bızım mahalleye kafe acıldıgında gırıp tom raider oynardım..Sonra yavaş yavaş ..Tesaduf yıgınlarıyla ınternete gırmeye başladım..google adsenseyı ogrendım..kazandıgım parayla Bir gün asp Kodlama kursuna gittim..Daha sonra tasarımcı oldum filan..Ha ne oldu google adsense leriöm banlandı su an 2 hesabımın pın kodunu beklıyorum..Gelsınler artıkhıle myapmıcam falla ..ne bılım ınsanın yaşam tarzını belırlemesi olayı..anlatım güzel

  hadı eyvallah.
 • 06-11-2005, 20:27:08
  #4
  Misafir
  Ne bu şimdi? Eline sağlık, çok duygulandım...
 • 06-11-2005, 20:41:51
  #5
  Misafir
  hayır hayır..yanlıs anlamıssın..Ben Msn Kullandıgım sıralarda Sadece sohbet ve bu takım şeylerle ılgılenıyordum..front page'yi daha sonra öğrendim..daha sonra kastım..html sayfalar yaptım Php nuke vb..tarzı hazır portallar ıcın gecemı gunduzume verdım..Çok fazla ayrıntı var ama kısa keseyım dedim..

  ayrıca hayatımda hiçbizaman İsq ve yahoo msn kullanmadım dipnot olsun..
 • 06-11-2005, 20:45:50
  #6
  Misafir
  googlenin aslında 2 kesımı var..bir arama yapmaya giren Kullanıcı kısmı..Birde İşin webmasterlar ıcın olan kısmı..

  Kimi webmaster cıddı duşunum ılk ay 100 dolar kazanırken kasıp 10.cu ayda 10 bın dolar kazanır..

  Kımı ev alır araba alır..ve aslında bedavadan gelen bişi diildir..O onun yetenegıdır..Yanı o adam webmasterdırdır işini bılıyordur..

  Kımı webmasterlar ıcın aylık 100 dolar yeterlıdır ama adam bı yetkılı servıste calısıyordur..
 • 06-11-2005, 20:47:07
  #7
  valla super olmus: ))
 • 06-11-2005, 20:48:18
  #8
  Üyeliği durduruldu
  valla güzeldi helal
 • 06-11-2005, 23:11:53
  #9
  Tarih yazmışsın