• 19-12-2006, 22:01:24
  #1
  Şimdi mail geldi :

  Editörlerin Notu

  2006 yılı sona ererken, sizlerin AdSense dünyasındaki en yeni gelişmelerden haberdar olduğunuzdan emin olmak istedik. Geçen birkaç ay içinde, sizin gibi AdSense yayıncılarının işine yarayabilecek birkaç yeni Google ürününün yanı sıra heyecan verici bazı yeni AdSense özelliklerini de piyasaya sürdük.

  Dünyanın dört bir yanındaki yayıncılarımızın tümüne sağlıklı bir tatil ve mutlu seneler dileriz. 2007'de görüşmek üzere!

  Saygılarımızla,

  Google AdSense Ekibi

  Yeni ve Geliştirilmiş AdSense Özellikleri

  Gereken: Video reklamlarının görüntülenmesi için 300x250 orta boy dikdörtgenler

  Bu yılın başında ilişkili ve dikkat çekici yeni bir reklamcılık biçimi olan tıkla ve oynat video reklamlarını başlattık. TBM veya BGBM bazlı video reklamları sizin için geliştirilmiş bir gelir fırsatı sunar, çünkü sitelerde yerleşim için diğer metin ve resim reklamlarıyla rekabet ederek reklam açık artırmasını daha rekabetçi hale getirir. En iyi sonuçları elde etmek için size önerilerimiz şunlardır:
  Video reklamlarını göstermek için etkinleştirilmiş 300 x 250 orta boy dikdörtgen biçimi kullanın.
  Dikdörtgeni sayfalarınızın üst kısımlarındaki en görünür konumlara yerleştirin
  Bu uygulama, özellikle, hem resim hem video reklamlarını hedefleyecek siteler arayan reklamverenler tarafından tutulur. İyi yerleşim örnekleri görmek için AdWords'teki arkadaşlarımızın oluşturduğu bu demolara bir bakın. Orta boy dikdörtgen sizin sayfalarınız için uygun değilse, video reklamları diğer üç reklam biçiminde de desteklenmektedir.

  Birden çok kanal, maksimum izleme

  Daha fazla esneklik ve daha ayrıntılı bir izleme biçimi için artık herhangi bir reklam birimine beşe kadar özel kanal eklemenize izin veriyoruz. Bu artırılmış izleme özgürlüğü, bir reklam birimini, konum veya biçim gibi çeşitli ölçümler içinde izlemek istediğinizde yararlı olacaktır. Örneğin, sayfanın üst kısmındaki büyük bir Açık Hava afiş reklam birimini üç özel kanal kullanarak izleyebilirsiniz: Açık Hava, Büyük Afiş ve Üst.

  Tavsiyeler için yeni optimizasyon önerileri

  Tavsiyelerden elde ettiğiniz kazancı artırmanın yolunu mu arıyorsunuz? Yeni tavsiyeler için optimizasyon ipuçları sayfasına bir bakın! Burada siteniz için hangi ürünlerin en iyi sonuçları vereceği ve tavsiye düğmeleriniz için en iyi yerleşimi nasıl belirleyeceğiniz konusunda öneriler bulabilirsiniz.

  EFT 4 yeni ülkeyi daha kapsayacak şekilde genişletildi

  Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, İsrail ve Slovakya'da bulunan yayıncılara müjde! Elektronik Fon Transferi ödemeleri artık bu dört ülkeden de yapılabilecek. Artık siz de EFT'nin, ödemelerin daha hızlı ulaşması ve daha düşük banka ücretleri gibi yararlarını görebilirsiniz. Hala EFT'ye kayıt olmadınız mı? Kolay talimatlarımızı uygulamanız yeterli.

  Yayıncı Eğitimi

  Web Alanınız için Google Apps kullanarak diğerleriyle daha iyi iletişim kurun

  Site içeriğinize ne kadar odaklanırsanız, AdSense ile o kadar başarılı olabilirsiniz. Şimdi tam 18 farklı dilde mevcut olan Web Alanınız için Google Apps ile, yayıncıların başındaki en büyük dert olan BT sistemlerini yönetme işine daha az zaman, enerji ve para harcayabilirsiniz. Artık kendi etki alanınızda hesabı bulunan herkese, kuruluşunuzdaki kişilere veya içinde bulunduğunuz topluluğun üyelerine Gmail, Google Takvim ve Google Talk dahil olmak üzere etkili iletişim ve işbirliği araçları sunabilirsiniz. Ama hepsinden önemlisi, her şeyin Google'ın tıpkı AdSense gibi ölçeklenebilir, güvenli sistemlerinden yönetiliyor olması.

  Görüşmek üzere...

  Bu e-postada ana hatlarıyla verilen ipuçları ve özellikler hakkında görüşleriniz ya da sorularınız varsa bunları bizimle paylaşmanızdan mutluluk duyarız.
 • 19-12-2006, 22:03:59
  #2
  az önce mail banada geldi.Birden sağdan kutucuk açılıp google adsense yazınca dedim banı yedik ama umduğum gibi değilmiş
 • 19-12-2006, 22:08:51
  #3
  evet bende zıpladım oturduğum yerden ama iyi haberler getirdi bunda
 • 20-12-2006, 00:02:38
  #5
  Bana gelmedi inşallah ta gelmez...
  Dayanamıyorum Google Adsense Başlıklı Mailleri Görmeye
 • 20-12-2006, 16:57:00
  #8
  valla ne yalan söyliyeyim bende korktum ama şu video reklamları kullanan var mı aranızda???
 • 20-12-2006, 18:38:42
  #9
  hangi ülkere eft yaptığını nasıl ogrenebiliriz acaba? eft yaptığı tüm ülkeler yani?