Google Türkiye ofisinin numarası - Sayfa 2 - R10.net
 • 23-11-2006, 13:46:43
  #10
  Sabri adlı üyeden alıntı
  Bırak sende

  yok not bırakmam telefonda bire bir konuşmam lazım.. dün 2 hesabımı aynı anda banlamış toplam 4 hesabım gitti adsense hakkındada konuşmazlarsa basıcam küfürü
 • 23-11-2006, 15:33:03
  #11
  burada bulunan google ofısının gorevı adsneseden banlananları veya sorunu olanları cevaplamak değil bence
  buradakı google ofısının amacı, trkıyedekı reklam pazarına daha ıyı hakım olabılmek ve turkıyedekı ekonomık gucu goz onunde bulundurarak çeşitli kampanyalar vb. şeyler duzenlemkedır turk kullanıcısına yonelık şeyler yağmkatır, eğer buradakı ofis adsense ıle ılgılenseydı zaten odemeyı ırlandadan eft ıle almazdık,
  Google turkıye yı buyuk bır pazar olarak goruyor on gırduklerı pazarda adsense ufak bır pazar kalıyordur kesınlıkle, aynı zmanda turkıeyden ortadoğuya açılıyorlar yavaş yavaş kısacası aramanın bır anlamı manası yok bence adsense tr ye maı latacaksın sonuc oalrka departman bıle farklı

  Şoyle bakalım olaya : bir teknolojı marketınden unlu br markanın kamerasını alıyorsun bozlunca o markete gıdınce sana dıyorlarkı bıze getırme bız satarız sadece servısını kendılerıne soracaksın aynı olay...
 • 23-11-2006, 15:58:51
  #12
  Evet @jackal 'ın dediği gibi Google 'ın ofisi sadece Adwords destek için hizmet vermektedir.. Bunun kesin bilgisi 'de Geçen Hafta yapılan Google Tanıtım toplantısındaki yaptıkları sunumdan bildiğimdir.

  Google 'ın istediği şudur . İçerik bazlı iyi bir siteniz olsun ordan gelen her kullanıcı o firma için müşteri niteliği tanısın biz onlara para kazandıralım onlar bizden reklam alsın bizde size kazandıralım ..
 • 23-11-2006, 22:45:19
  #15
  Fazla Adsense editörü yok. Bitanesini biliyorum mail atmıştım cevap yazmıştı melih, google adsense ekibi yazıyordu imza da
 • 23-11-2006, 23:06:59
  #16
  bulalım o cocucugu soyadı varmı sıkıstırırız bıyerde cıkarırız baklayı agzından
  Almanya Simkartlar Satılıktır
 • 23-11-2006, 23:19:33
  #18
  Bildirgec.org da okudugum yazısı sizinle paylaşmak hiss ulviyat geçti içimden buyurun
  Malumunuz, Google bir vakit evvel Türkiye'de ofis açtı. "Nereden icap etti, içeride neler olup bitiyor, Google Türkiye çalışanları şu aralar ne işle meşguller acaba?" diye merak edip araştırdım.
  Edindiğim bilgiler dağınık olduğu için izninizle bulletlardan bir demet yapacağım. (Hiçbiri spekülasyon değil. Kaynaklarım gayet güvenilir.)
  • Google Türkiye ofisi açıldı diye sakın ola ki, "Yaşasın! Türkçe Google News yolda demek ki" hayallerine kapılmayın. (Ben saftirik bir şekilde kapılmıştım.) Şirketin kadrosu satış ve pazarlamacılardan oluşuyor. Sadece Adwords ve Adsense için çalışıyorlar. Biraz da halkla ilişkiler çabası var.
  • Google Türkiye'nin Genel Müdürü Erem Karabey son derece sempatik bir şahsiyet. Tanışma toplantısının sonunda şapır şupur öpüşerek vedalaşacağınız kadar sıcak biri. Ve fakat şirketin içinden Google geçiyor diye hayalinizde bir geek canlanmasın. Erem Bey web'den (neredeyse) bihaber. Ama zaten iş tanımı bilmesini de gerektirmiyor.
  • Google'ın ofisi başta Maslak tarafında bir plazadaydı. Şu anda ise Kanyon'dalar. "Hazır ofis" hizmeti alıyorlar. Yani masaları, sandalyeleri, faksları, sekreterleri kiralık.
  • Google Türkiye ilk aylarda sadece Adwords üzerine çalışıyordu. Ofis, genel müdür dahil 4 kişiden oluşuyordu. Şu anda ise (sanırım) 7 kişi oldular. +3 kişinin biri Adwords'çü. 2'si ise Adsense'çi. (Personel sayısından emin değilim. Adsense'çi 1 kişi de olabilir.)
  • Peki Adwords'çüler ne yapıyor? Farklı bir şey yaptıkları yok. Bildiğiniz satış yapıyorlar. Toplantı alıyorlar. Gidip Adwords'ü anlatıyorlar. "Bize reklam verin" diyorlar.
  • Bu toplantılar sayesinde Google'ın kasasına Türkiye'den eklenen gelirlerin drastik bir şekilde arttığı söyleniyor. Zaten bankaların, GSM operatörlerinin filan Adwords'ü artık yoğun bir şekilde kullanmalarından da bunu görebiliyoruz.
  • Normal Adwords işleyişinden farklı olan şu: Büyük firmalarla sözleşme imzalıyorlar. Sizin için özel bir hesap açılıyor. Artık telefonun ucunda bir müşteri temsilciniz oluyor.
  • En önemlisi ise Google İrlanda'da Türklerden oluşan bir ekip, bunun için geliştirilmiş bir software kullanarak sitenizin anahtar kelimelerini çıkarıyor. Böylece Adwords hesabınıza içeriğinizle ilgili binlerce kelimeyi bir seferde yükleyebiliyorsunuz. (Tabii bu yüklemeyi de onlar yapıyor.)
  • Adsense için ise henüz 1 aydır filan çalışıyorlar. Gözlerine kestirdikleri büyük sitelere gidip Adsense'i anlatıyorlar. "Sitenize Google reklamlarını koyun" diyorlar.
  • Amaç? 1) Büyük sitelerde reklam yayınlatarak Google Adsense'in repütasyonunu artırmak. 2) Adwords müşterilerini content network'ü kullanmaya yöneltmek. "Reklamlarınız şu şu sitelerde yayınlanacak" demek. Çünkü dünyada olduğu gibi Türkiye'de de reklamverenler Google search'e reklam vermeyi tercih ediyor. Ağırlıklı olarak küçük sitelerden oluşan "content network"ü değersiz görüyorlar. Bunun birincil sebebi ise bu sitelerde klik ************'nın yaygın olduğunun düşünülmesi.
  • Sitenize Adsense koymayı kabul ederseniz Google İrlanda'da konuşlanmış Türk ekibi devreye giriyor. "Nerelere Adsense koyarsanız daha çok verim alırsınız?" gibisinden danışmanlık veriyorlar. Bir de Adsense reklamlarını biraz daha customize etme imkanını sunuyorlar. (Herhalde digg, about.com, answers.com vb. bunu kullanıyor.)
  Google Türkiye bildirisi bu kadar. Biraz uzun oldu ama meraklısı için kıymetli oldu kanaatindeyim. Bildirimi bu araştırma esnasında öğrendiğim bir useless fact ile bitireyim.