• 17-10-2005, 22:51:10
  #1
  Arkadaşlar sitemde PHP-Nuke 7.x kullanıyorum ancak bir sorunum var ve delirmek üzereyim! Lütfen bilen biri yardımcı olsun!!!!

  <script type="text/javascript">
  Sitemde bu kodla başlayan bir kod bulunması durumunda, siteye bu tür kodları ekleyemiyorum. Büyük bir çoğunlukla Http 404 sayfa bulunamadı hatası veriyor. Bu nedenle gene bu tür kod kullanan Google Adsense'i kullanamıyorum :S ACİL YARDIMA İHTİYACIM VAR! Daha önce bu tür sorunu yaşayanlar oldu mu? Oldularsa nasıl çözdünüz veya başka bilen bir arkadaş var mı:S Bu tür kodları ekleyip blok yarat dediğim anda bu sayfa açılıyor. Bu arada bu eklemeyi ftp'den deil sitedeki, PHP admin arayüzünden yap1yorum. Anladigim kadariyla PHP'de javascriptlerde yasanan ortak b1r sorunmus ancak s1ten1z1 aramama ragmen b1r sonuc bulamadim PHP içinde Google Adsense nasil ekleyebilirim? yardimci olacak arkadaslara simdiden o kadar cok tesekkür ederimki... Umarim cevap yazmak için üsenmessiniz...
 • 17-10-2005, 23:16:23
  #2
  www.sihirbaslasin.net burası sitemiz ve sitede bütün scriptlere karşı bir sorun var yani script kodu içeren hiçbir kodu entegre edemiyorum. Zaten Google'ın verdiği kodda da herhangi bir değişiklik yapmadım ama sorun anlattığım gibi. Lütfen çözülebilecek bir sorun olduğunu söyleyin (Doktor bey yaşayacak mı?)
 • 18-10-2005, 03:35:21
  #3
  Misafir
  merhaba vakti zamanında benimde php nuke sitesi vardı ben sorunu 2 şekilde çözdüm

  1. çözüm Reklamı bir blok içinde göstermek :

  Normalde bloklar html java kodlarını kabul etmezler.Bu blokların içine adsense kodları yerleştirmek için Bir blok açıp bloğun içeriğine qwerty yazıyoruz.
  Daha sonra phpmyadmin vasıtası ile dbasemizi açıp bu bloğumuzun kayıtlı olduğu yeri buluyoruz qwerty yazmamızın sebebi bloğu veritavanı içinde daha kolay bulabilmek.Bulduğumuz zaman qwerty yi silip blok boyutlarına göre ayarlanmış adsense kodlarımızı yapıştırıyoruz kaydedip kapatıyoruz.

  Admin panelinden blokların içeriklerinde değişiklik yapmıyoruz(düzenleme).yoksa kaydetmek istediğimizde hata verir.Fakat blokların içinde html yada java kodları gözükür.

  2. yöntem include ile istenilen module yada ana sayfaya ekleme :
  ilk önce reklam.php yada ne isim vermek isterseniz isimli boş bir dosya oluşturup içine adsense kodlarını yerleştiriyoruz.

  Eğer herhangi bir modulde sadece adsense reklamı göstereceksek yada modulun belli noktalarında adsense reklamlarının gösterileceği modulu aktif hale getiriyoruz.Daha sonra ftp den modullerin olduğu klasörü açıp modul dosyamızın uygun yerine adsense kodlarımızın olduğu dosyayı include ediyoruz
  Kodların gözükmesini istediğiniz yere
  include("reklam.php");
  satırını ekliyoruz(Php bilgin yoksa doğru yeri deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsin)


  Haricen her sayfanın belli noktalarında göstermek istiyorsan blok haricinde thema dosyasının içine yukardaki gibi reklamı include edebilirsin.

  Daha önce ben bu yöntemlerle yapmıştım gayet başarılı olmuştu fakat php nuke ün kötü sayfa yerleşimi ve yapısından dolayı gerekse phpnuke ün bellli standartların dışında thema üretimi çok zor olmasından dolayı reklamları sayfanın çok alakasız yerlerine yerleştirmek zorunda kalıyorsun.Ve tıklama oranları düşük kalıyor.

  iyi çalışmalar
 • 18-10-2005, 23:24:33
  #5
  Arkadaşlar bu site ile tanıştığım için gerçekten çok mutluyum. Vaktini soruma ayıran herkese çok teşekkür ederim...
 • 19-10-2005, 01:02:43
  #6
  Evet arkadaşlar sonunda başardım! CepX.net başta olmak üzre herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım Son bir sorum var. Adsense kod üretilmesi için özellikleri belirtirken frame denen bir tanım geçiyor. Buradan tam olarak kasteddikleri şey nedir? Yani çerçeve derken neyi söylemek isityorlar? Çrnek olarak http://www.sihirbaslasin.net/index.php adresinde bu tanıma uyan yerler nelerdir? Bir de eklediğim sayfada reklamın modülü tam ortalaması için ne yapmalıyım? "<center></center>" tagları arasına yazınca olmadı. Ne yapmam gerekir. Bu iki sorumuda yanıtlarsanız çok mutlu olacağım. Umarım rahatsızlık vermiyorumdur ancak webmastera yardımcı olmaya çalışıyorum ve yeni başladım. Sayenizde kendimi geliştiriyorum. Herkese teşekkürler...
 • 21-10-2005, 00:55:31
  #7
  Misafir
  PHP 'de eşittir den sonra \ koymazsan sorun olur.

  Alıntı
  <script type=\"text/javascript\">
  Kod bu şekilde PHP 'de sorunsuz şekilde çalışır. Server çevirdiğinde zaten \ 'lar kalkar.