Adsense'de Banlanmayı Önlemeye Yarayan Önemli Noktalar :

1- Header Kullanmak (<head></head> tagları, title ve meta bilgileri) Header kullanmayan sitelere, adsense botlarının özel bir tedbiri var. bununla ilgili çok sayıda şikayet alıyorum.

2- Elinizde google için geçerli istatistik bilgileri sağlamak. En sık yapılan arama sorguları. organik hit oldugunu gösteren analytic bilgileri. Site Yöneticisi araçları ve Analytic kullanın. Bakmıyorsanız bile kodlarınızı koyun ve doğrulamanızı yapın.

3- Özel Sitelere Direk reklam vermeyin. Adsense googledan gelmeyen hitlere (daha öncesinde verilen istatistik bilgileri yoksa google referansına bile güvenmeyin). pek güvenmiyor.

4-Sitenizde az kelime bulunan içeriklerden sakının. Örneğin rapidshare in ilk hali gibi anasayfasında sadece gözat butonu bulunan bir site açtınız. Üstte bir 468*60 banner ortada o malum form ve altta bitiş var ise tehlikedesiniz demektir.

5-Siteniz Genel Bir site ise ve Türkçe - İngilizce ya da örneğin Fransızca - Rusça farklı dili barındıran siteler bulunuyorsa ve siz bunu artık aşırıya kaçırmışsanız, ki bu durumdaki banlanmaların %60 oldugunu iddia ediyorum.


Diğer adsense tarafından verilen yasaklanmaların dışında bazı bilgiler vermeye çalıştım. Bunlar Tehlikeli ve Riskli pozisyonlar.

En son 1 tane daha geçen hafta bir sitenin banı açıldı. bu da analytic ve site yöneticisi araçlarının kullanımı sayesinde.

https://www.google.com/adsense/suppo..._clicks_appeal

Eğer günlük googledan gelen fazla sayıda hitiniz var ise ve google istatistik araçlarını kullanıyorsanız direk olarak bu form sizi kurtarabilir.