• 02-10-2006, 21:37:29
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Biraz Önce Mail Olarak Geldi.

  Google AdSense'den Son Güncellemeler

  Merhaba,

  Bu haber bültenini son birkaç ayda kullanıma giren heyecan verici bazı yeni AdSense özelliklerini kaçırmış olmanız ihtimaline karşı gönderiyoruz. Hem AdSense hem de diğer Google ürünlerine dönük bu yeni özelliklerin avantajlarından yararlanacağınızı umuyoruz. Daha fazla kazanç elde etmek, AdSense ile günceli yakalamak ve sitenizi kullanıcılar için daha ilginç kılmak amacıyla ilgili ipuçlarını okuyabilirsiniz.

  Bu güncellemeler ve öneriler hakkında düşündüklerinizi bize bildirebilirsiniz. Sizi dinlemekten memnuniyet duyarız!

  Saygılarımızla,

  Google AdSense Ekibi

  Yeni ve geliştirilmiş özellikler

  Sitenizde Arama İçin AdSense sonuçları

  En yeni Arama İçin AdSense seçeneği Google sonuçlarını doğrudan sitenizle bütünleştirmenizi sağlamaktadır. Artık kullanıcılarınızı sorgularının sonuçları için Google'a göndermenize gerek yok. Bundan böyle kullanıcılar istedikleri bilgileri sitenizden ayrılmadan arayabilirler. Bu yeni arama sonuçları seçeneği, aynı zamanda sonuçların sitenizin görünümüyle nasıl bütünleştirileceğine dönük daha çok özelleştirme olanağı sunmaktadır. Bu özelliği sayfalarınızda kullanmak için arama kodunuzu oluştururken 'Sonuçları sitemin içinde aç' seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Daha ayrıntılı açıklamalar için Yardım Merkezi'mizi ziyaret edebilirsiniz.

  Tarama sorunlarını tanılama ve çözme

  Hesabınızdaki yeni Site Tanı Aracı sayfası, tarayıcımızın içeriği belirlemek ve alakalı reklamları dağıtmak için sayfalarınıza erişme girişiminde bulunduğunda karşılaştığı hatalara ilişkin ayrıntılı bilgiler sağlamaktadır. Bu sayfada tarayıcımız sayfalarınızdan birine ulaşmakta güçlük çektiğinde size haber veriyor ve sayfalarınıza erişerek size alakalı reklamlar sunabilmemiz için bu sorunu çözmek üzere önerilerde bulunuyoruz.

  Diğer tavsiye seçenekleri, daha fazla kazanç

  Tavsiyeler için son birkaç aydır sunduğumuz yeni ve geliştirilmiş tasarımların yanı sıra tavsiye seçimlerinize iki yeni ürün daha ekledik: Google Pack ve Picasa. Dünya çapında çok sayıda yayıncının ve kullanıcının kullanımına sunulan Google Pack indirilebilir bir temel yazılım uygulamaları seçkisidir. Her başarılı Pack dönüştürmesi için en fazla 2 ABD doları alacaksınız. Google'ın resim organize etme ve düzenleme yazılımı Picasa her başarılı dönüştürme için size en fazla 1 ABD doları kazandırır. Daha fazla kazanç elde etmeye başlamak için hemen bugün sitenize Bir Pack ya da Picasa tavsiyesi ekleyin!

  Yeni bir reklam formatı tanıtımı – 200 x 200 Küçük

  AdSense’in en yeni reklam formatını tanıtmaktan memnuniyet duyarız – 200 x 200 Küçük Kare. Bu reklam formatı metin, resim ve video reklamlarını destekler, ve AdSense’i başka bir seçenekle sayfanıza entegre edebilmenizi sağlar. Yeni biçimi görüntülemek içinAd AdSense Kurulumu sayfasını gözden geçirin.

  Yeni tasarlanan kanallar sayfamız ile kanal verilerinizi harekete geçirin

  Siz istediniz, biz yaptık! Yayıncılarımızın geribildirimlerine dayanarak, hesabınızın AdSense Kurulumu sekmesinin altında, yeni tasarlanan Kanallar sayfasını duyurmaktan memnuniyet duyarız. Her AdSense ürününün kanal verisini kendi alt sekmesinde daha iyi organize etmenin yanısıra, yeni tasarım kanal verilerinizi daha kolay değerlendirmenize yardımcı olacak. Herhangi bir kanalın yanındaki onay kutusunu tıklayın ve etkinleştirmeyi, etkisizleştirmeyi, silmeyi veya isteğinize göre kanalın ismini değiştirmeyi seçin. Kanallarla çalışmayı başlatmak için daha fazla bilgiyi Yardım Merkezimizde bulabilirsiniz.

  Daha çok kazanın ve kullanıcıların ilgisini çekin

  Oynatmak için tıklanan video reklamları ile sitenizi zenginleştirin

  AdSense ağındaki sitelere yönelik yeni bir reklam biçimi olan, oynatmak için tıklanan video reklamları, artık Orta Boy Dikdörtgen (300x250), Geniş Dikdörtgen (336x280), Kare (250x250) ve yeni sunulan Küçük Kare (200x200) reklam biçimlerinde kullanılabilmektedir. Resim reklamlarını seçtiyseniz ve bu biçimlerden birini kullanıyorsanız sayfalarınızda video reklamları görüntülenebilir. Video reklamları tıklama başı maliyet veya bin gösterim başı maliyet temelinde ödenebilir. Video reklamlarının nasıl göründüğünü merak ediyor musunuz? Çeşitli örnekleri görüntülemek için Reklam Biçimleri sayfamızı ziyaret edin.

  Katıştırılmış videolarla kullanıcılarınızın dikkatini çekin

  Hiçbir şey bir siteyi katıştırılmış videolar kadar renklendiremez ve Google Video, sayfalarınızda yüksek kaliteli içerik elde etmeyi kolaylaştırır. Bunun için beğendiğiniz video içeriğini bulun (hemen hemen tüm videolar katıştırılabilir) ve ilgili kodu sayfanıza yapıştırın; bu sayede kullanıcılarınızın sitenizle daha yakından etkileşmesini sağlayacaksınız. Bu, içeriğinizi tamamlamanız için harika bir yoldur - film incelemeleri fragramanlarla birlikte daha iyi görünür ve gezi makaleleri de iyi bir yürüyüş turunun faydasını görür. Öyleyse haydi izleyin...ve katıştırın.

  Yeni optimize edilmiş ipuçları sayfamızla daha fazla kazanç elde edin

  Optimizasyon İpuçlarımızı geliştirdik ve artık başarılı renk paletleri ile ilgili daha fazla bilgi ve forumlar ve blog'lar gibi özel siteler için stratejiler sunuyoruz. Geliştirilmiş ipuçları sayfası ayrıca, ipuçlarımızı sitenize uygulamayı kolaylaştıran daha fazla ekran görüntüsü içermektedir. Optimizasyon ipuçlarını hiç incelemediyseniz veya geçmişte bu ipuçlarını kullandıysanız ve kazancınızı artırmak için yeni yollar arıyorsanız optimizasyon zamanı gelmiş demektir.
  Görüşmek üzere

  AdSense'de sürekli yeni gelişmeler olmaktadır. Bu yüzden önümüzdeki haftalarda ya da aylarlarda yapılacak diğer güncellemeler için bizi izlemeye devam edin. Bu e-postada ana hatlarıyla verilen ipuçları ve özellikler hakkında görüşleriniz ya da sorularınız varsa sizi dinlemekten memnuniyet duyarız. AdSense'i sitenizde kullandığınız için teşekkür ederiz!
 • 02-10-2006, 21:54:33
  #2
  msnde gördüm yureme iniyordu ban maili diye
 • 02-10-2006, 22:01:59
  #3
  Misafir
  bana mail gelmiyo ya
 • 02-10-2006, 22:16:38
  #4
  kaskirim adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  msnde gördüm yureme iniyordu ban maili diye
  aynen, ödüm dötüme girdiydi
 • 02-10-2006, 22:17:55
  #5
  kaskirim adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  msnde gördüm yureme iniyordu ban maili diye
  Aynısını bende düşündüm sonra konuyu görünce rahatladım
 • 02-10-2006, 22:39:48
  #6
  Üyeliği durduruldu
  Ulan ben de ban sandım yüreğime indi benim de
 • 02-10-2006, 22:43:48
  #7
  Üyeliği durduruldu
  aynen benimde ilginç olan adsense im olan maile mail gelmedi .Daha önce banlandığım hesabın mailine mail geldi Yoksa banlılara toplu af mı çıktı? Başka biyerde o hesaba bi giriş yapayım bakalım
 • 02-10-2006, 22:57:18
  #8
  Üyeliği durduruldu
  yüreğinize inmesin diye yazdım zaten benim indi 1-2 saat şokta kaldım
 • 02-10-2006, 23:03:39
  #9
  SNaRe adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Yoksa banlılara toplu af mı çıktı?
  Öyle bişi olursa haberim olsun. Bi ev alırım