Adsenseden kurtuldum - R10.net
15
Bildirimler TÜMÜNÜ OKUNDU SAY
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..
Giriş Yap Kayıt Ol
 • 08-03-2019, 09:44:54
  #1
  4-5 aydır ha bugün ha yarın derken 4 yıllık sitemin TBM 0,90 kuruştan 5 aydır 0,07 kuruşlarda kaldırdım artık zararın dibini gördük.. Reklamlar TBM düştükten sonra tıklanmıyor vs. Bu kadar tesadüf bir arada olamaz. Google artık kendi kendine reklam versin böyle birşey olamaz.
 • 08-03-2019, 09:55:13
  #2
  dediklerinde bazı haklılık payı var ama burada reklam optimizasyonu çok önemli ve google bazı kuralları değiştirdi özellikle amp reklamlarını ve mobil reklamları çok önemsemekte ben adsense konusunda uzman biri değilim ama arkadaşım da sizin gibi şikayet etmişti 2-3 değişiklik yaptırdım şu anda öncekinden çok daha fazla geliri var. Adsensede uzmanı tarafından yardım alırsanız bu oranların düzeleceğini düşünüyorum.
  Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu
 • 08-03-2019, 09:59:29
  #3
  teos adlı üyeden alıntı
  dediklerinde bazı haklılık payı var ama burada reklam optimizasyonu çok önemli ve google bazı kuralları değiştirdi özellikle amp reklamlarını ve mobil reklamları çok önemsemekte ben adsense konusunda uzman biri değilim ama arkadaşım da sizin gibi şikayet etmişti 2-3 değişiklik yaptırdım şu anda öncekinden çok daha fazla geliri var. Adsensede uzmanı tarafından yardım alırsanız bu oranların düzeleceğini düşünüyorum.
  hocam 2 kişiye yaptırdım yine aynı arkadaşına tesadüf olmuş olabilir. Yada adsense bazen gecici yapıyor şirin görünmek adına. gerek yok artık adsense ile uğraşamam kuruş sayamam. E-ticaret en iyisi
 • 08-03-2019, 10:01:24
  #4
  Hocam bence Google bu kadar hakareti haketmiyor, batan gemi Google değil bunun farkında olmak lazım. Şirketlerin durumu ile alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum son zamanlarda yaşananların. Yurtdışında da bazı ülkelerin TBM'leri düşüşte mesela, ama bizde mükemmel düşüşte. Her sene seçim olan bir ülkede kimsenin 1 adım ileri gidememesi anormal değil. Seçim birçok değişkeni doğrudan etkiliyor, belediye seçimi diye bakmayalım. Örnek vermek gerekirse belediye ihalelerini şuan kimler alıyor ? Yarın kimler alacak ? Hangi şirketler ne kadar reklama para harcayacak seçim sonuçlarına göre ? Ülkemizden son zamanlarda aldığım en yüksek TBM 20 kuruş. Dün ABD'den tek tıklamaya 56 lira aldım. Dükkanda ürün satıp kazanamayacağım parayı 1 kişinin 1 mause hareketinden kazandım. Türkçe sitelerimde benim için çok güzel durumda olan sitem günlük 3-4 lira bırakıyor. Sorunun kaynağı bizim içler acısı halimizden başka birşey değil. İngilizce öğrenip global çalışmak gerekiyor, bizi ülkenin geri kalanından ayıracak herhangi bir yeteneğimiz yoksa battık bittik demektir.

  Edit: E-Ticaret en iyisi demişsiniz, bilinçsiz ve problemli insanlar ile karşılaştıkça e-ticaretten de soğuyacaksınız bilginiz olsun, hatta insanlar ile doğrudan uğraşmaktan nefret eden birisi olarak diyebilirim ki internet kazançları arasında en temizi adsense kazancı. Birisi size para kazandırdığının farkında değilse size ilişmez, sizi herhangi bir şekilde kötülemez. Ama birisi size para kazandırdığının farkındaysa eğer yandınız. Kapısına gelen kargoyu almayan adamdan tutun da aldığı ürünü yanlış sipariş edip sizi suçlayan insanlara, daha kimbilir nelere bulaşacaksınız. Hele ki n11, gg gibi komisyonlu sistemlerden bahsediyorsanız daha zararları ile karşılaşmadınız veya kar marjınız %350 olmalı ki para bıraksın.
 • 08-03-2019, 10:08:23
  #5
  Turkce sitelerde para kazanmak azaldi ama yabanci dil olarak site acarsaniz kazanciniz yukselir gunde 10 tik aldimi en az 30tl para birakir yeri geliyor 1 tika 15 tl veriyor. Mesela benim turkce radyo sitesi var gunluk tekil hiti 700 den asagi degil gunluk 25 tika kadar tik oluyor 10 tl filan para birakiyor. Diyer sitem fransizca site moda uzerine hiti 150 gunluk 10 tik falan aliyor en az 35 tl birakiyor iste fark burada.
  Degerini bilki degerin bilinsin.
 • 08-03-2019, 10:11:26
  #6
  Bir türlü adsense'den kurtulamıyoruz. Siz ne yaparak kurtuldunuz hocam? Adsense harici bir gelir kaynağı mı buldunuz siteleriniz için? Yoksa sinirlenip reklam kodlarını mı kaldırdınız?
  Sosyal SEO Hizmetleri - Tek Paket Sayısız Hizmet - We <3 Google :pup:
 • 08-03-2019, 10:19:44
  #7
  Sadece Türkiye olarak düşünmeyelim, yurt dışı ziyaretçi çeken siteler de ağlıyor şimdi.
  Demek ki ülkesel değil, global bir düşüş var. Demek ki global bir kriz var.
  Yabancı reklamverenler de bütçeyi düşürdü artık.
  Reklamveren vermezse gogle napsın?
 • 08-03-2019, 10:22:17
  #8
  Site iceriginiz ve sitede cikan reklamlari kontrol edin mutlaka. Test icin ekledigim reklamlarda 1 haftadir TBM 30-40 kurus arasu gidiyor. Sayfa to oraniniz nedir?
 • 08-03-2019, 10:25:46
  #9
  İşte bu sebeblerden dolayı ülkedeki beyin göçü ve yurt dışına çıkma isteği gün geçtikçe artış gösteriyor, kime sorsanız imkanı olsa yurt dışında yaşamaya dünden razı. Türkiyede para kazandıran sektörler bir elin parmaklarını geçmiyor, bunlarda zaten belli bir kesimin tekeline taabi durumda pastadan çok küçük bir kısım koparan haline bin şükür diyor. Gönül isterdi ki bütün bu bilgi birikimleri,görüşler, belirli konulardaki önemli bilgiler ülkemizde kalsın ancak şu durumda işin mutfağında olan herkes aklını kullanıyor ve yabancı kaynaklı yatırımlar yapıyor.