Chrome mobil görünüm de reklamlar çıkmıyor - R10.net
 • 07-11-2018, 01:21:15
  #1
  31 Ekim den beridir Chrome mobilde reklamlarım gözükmüyor. Enteresan olan masa üstü sitesi tiki seçildiğinde gözüküyor, Firefox da her türlü mobil dahil gözüküyor, bilgisayarda sağ tık incele den konsola girdiğimde gözükmüyor.

  Chrome da cihaz simule etmek için iPhone seçtiğinde geliyor responsive ve diğer seçeneklerde reklamlar yine yüklenmiyor. Reklam yeri boş. Ve sadece mobil görünümde Chrome da yaşıyorum bu sorunu.

  Kafayı yemek üzereyim reklamların yüklenmesini engelleyen ne olabilir ? telefonda Firefox da gözüken reklam neden chrome da gözükmez ? Bilgisayarda internet Explorer da da sorun yok. Ziyaretçilerimin %95 i mobil onlarında %90 ı Chrome kullanıyor.

  Benzer durumla karşılaşan ve çözebilen var mı ? Yardımcı olabilir misiniz ?
 • 07-11-2018, 14:11:01
  #2
  farklı chrome cihazlarda gözüküyor olabilir mi ? benimde kendi cihazımda genelde göremiyorum reklamları özellikle baglantı reklamları cıkmıyor bu sorunun temel nedeni reklam verenin görüntümele sıklıgı ayarı diye tahmine diyorum. ancak belirttiginiz sorun saki sizin cihazınız ile alakalı bir durum gibi.
  freelancer
 • 07-11-2018, 15:37:50
  #3
  Yok cihazla alakalı değil. 3 - 4 cihazda ve masa üstü cihazda aynı problem. Reklam görüntülemesi % 90 düşmüştü Enteresan olan sadece Chrome mobil görünümde oluyordu.

  Adsenseye maille bildirmiştim. Az önce dönüş geldi. Responsive işlerini yapan .js dosyasında iframe işleyen bir kod satırı adsense reklam kodunu engelliyormuş. Adsense reklamlarında iframe kullandığı için. .js dosyasını editleyince düzeldi. Enteresan olan 2 yıldır aynı .js dosyası ile kullanıyorum demek ki son güncellemelerde sanırım engelleme kararı almışlar. Neyse sorunum çözüldü bir dahaki güncellemeye kadar.