Arkadaşlar merhaba. Sanırım artık bir bilene sormak vakti diye düşünüyorum

Forumdan bir arkadaş sağolsun adsense aldı bana. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Uzun zamandır vakit ayırıp bir proje ile ilgilenemedim. Bu arada uzun süre kullanılmayan adsenselerde yeniden onay sürecine girme durumu olabiliyormuş. Bunu öğrenince bir blogspot açıp rastgele 2 makale kopyaladım. Hem ilk defa reklam çalışıyor mu denemek istedim. Hem de google aktif görünce adsensime bir şey olmaz dedim. Lakin kazın ayağı öyle değil gibi.

Reklamlar görünmeye başladı. Tabi gösterim olmadığı için sanırım 1 hafta sonra kodlar pasif olup Reklam birimi boşta olarak değişiyormuş. Bu arada portfolyo sitemde bir blog sayfası açtım. Lorem Ipsum şeklinde paragraflar aldım. Tek sayfalık bir makale. Oraya yeni kodlar ekledim banner vs olarak fakat reklam görünmedi/görünmüyor. Tamamen sarı bi dikey banner var reklam olması gerken yerde. Sonra yazı arası kodu da ayrıca ekledim ama orası da boş. Hiç reklam görünmüyor. Hiçbir uyarı vs mail de yok bu arada.

Notlar: Adsense > Hesap > Politika Merkezine giriş yapamıyorum. /// Aynı şekilde Reklamlara izin ver veya Engelle kısmına da giriş yapamıyorum. Hata veriyor. /// Google Analytics hiç açılmıyor. Farklı tarayıcıda denedim. Kayıt ol deyince bile sayfa görüntülenemiyor hatası veriyor. Yani Analyticse giremiyorum. /// PC'de ve Tarayıcılarda AdBlock lar kapalı. Gizli Oturumda deniyorum sonuçları görmek için. /// Bu arada altyapı sorunu nedeni ile 2 gündür mobil hattımın internetini bağlıyorum pc ye. Bilmiyorum etkisi var mıdır zannetmem de yazayım dedim.
Çözüldü: O kadar uzun yazdım mesaj silindi yeniden kısaca yazıyorum. Cihazımdan da Analyticse giremeyince aklıma geldi. Cihazda AdAway vardı. Onu kapattım hemen. Sonra baktım hemn Analytics açıldı hem de reklamlar Yani sorun cihazdaki AdBlockta imiş. Hele tüm siteler AdSense banlı görünüyordu sorgulamada Neyse tecrübe oldu bu da. Belki bir gün birine faydası dokunur. Hesapta sorun yokmuş yani Politika Merkezine ve Reklam Engelleme kısmına hala giriş yapamıyorum. Ama o da sanırım bakımdan ötürü. Zaman zaman oluyormuş. Şu an reklamlar görünüyor çok şükür.