Kelime Hedeflemesi Nasıl Yapılır? - R10.net
 • 10-09-2006, 13:53:12
  #1
  Merhaba, Site içeriğimin %80'i Makale ve Konulardan oluşuyor ve bu yazıların tamamı tek bir kategoriye hitap ediyor ancak içerikle hiçbir ilgisi olmayan örneğin evylady.com reklamı sitemde çıkıyor googleda kelime hedefleme var ama pek anlayamadım yardımcı olurmusunuz içeriğe daha uygun reklamları düzenlemek istiyorum...
 • 10-09-2006, 13:59:57
  #2
  hiç duymadım böyle birşey, google kendisi karar verir hangi reklamları yayınlıyıcağını...
  Medyaklik.com
 • 10-09-2006, 14:03:03
  #3
  "keyword density" senin derdinin ilacı bu.
  bunu araştır forumda var
  Bir Güldün Yâr sen, hep elime batanı
  Seni dalından kopardım, kan doldu avuçlarım...
 • 10-09-2006, 14:21:12
  #4
  Google Adsense Yardım Merkezi - Bölüm hedeflemesi ile önemli içeriği ağırlık verin
  """""Google AdSense reklamları web sayfanızın içeriğine otomatik olarak hedeflenir, ancak bazen sayfanızın belirli bölümlerini vurgulamak veya daha az önemsiz göstermek isteyebilirsiniz -- örneğin, makalenizin ilk paragrafını vurgulamak veya menü çubuğunuzu yok saymak isteyebilirsiniz. Bölüm hedeflemesi ile, sitenizde daha fazla hedeflenmiş reklam gösterilmesi için, içeriğinizin hangi bölümünün önemli olduğunu belirlememize yardımcı olabilirsiniz. Tarayıcılarımız yine de tüm web sitenize bakarlar, ancak önerileriniz reklam hedeflemenizi geliştirmemizde bize yardımcı olur.
  Aşağıdaki durumlarda, bölüm hedeflemesi siteniz için çok uygun olabilir:
  1. HTML bilginiz varsa ve kaynak kodunuza rahatlıkla HTML etiketleri ekleyebiliyorsanız.
  2. Tarayıcıların sayfanızın belirli bölümlerine yönlendirilmelerine yardımcı olmak istiyorsanız.
  3. Hedeflemek istediğiniz bölümler önemli miktarda metin (tarayıcılarımıza talimat vermemize yardımcı olmak için genel içeriğinizin yeterince büyük bir yüzdesi) içeriyorsa.
  Bölüm hedeflemeyi, bir sayfanın istediğiniz kadar çok bölümüyle ilgili tavsiyelerde bulunmak için kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, reklam hedeflemenizdeki değişiklikleri görmeye başlamanız 1-2 hafta alabilir. Ayrıca, reklamlarınızın mümkün olduğunca etkili olacağından emin olmak istediğimiz için, teknolojimiz bölüm hedeflemesinin alacağınız sonuçları iyileştirip iyileştirmeyeceğini algılar ve hedeflemeyi yalnızca daha fazla gelir elde edecekseniz otomatik olarak uygular.""""""

  İstediğim bu ama açıklamalar ingilizce ve istediğimi anlamadım, keyword densitye bir bakayım ozaman

  Talimatlar İngilizce: https://www.google.com/support/adsen...y?answer=23168
 • 28-01-2007, 11:13:17
  #5
  Bu konu benimde aradığım bir şey forumda arama yaptırdım ama kesin sonuca ulaşamadım birde şunu merak ediyorum ingilizce reklam çıkmasında sayfadaki dil kodlamasının etkisi olurmu ?