• 10-06-2008, 19:46:21
  #1
  Aşağıdaki yazı email olarak bana geldi ve sizlerle paylaşmak istedim.Sanırım tek elden google farklı olan email, adsense ,adwords gibi hesaplarımızı bir çatı altında toplamak istiyor.
  Alıntı
  Önümüzdeki haftalarda, tüm yayıncılardan AdSense hesaplarını Google hesabı olarak güncellemelerini isteyeceğiz. Bu şekilde, tek giriş ve şifre ile tüm Google hesaplarınızı yönetebileceksiniz. Bu güncellemeyi yapmak içinhemen tıklayın ve yönergeleri izleyin. Tıkladıktan sonra otomatik olarak sihirbaz kutusu açılmazsa, daha önce bu güncellemeyi yampış olduğunuz anlamına gelir.

  AdSense hesabımı Google hesabı olarak güncellemek istemiyorum. AdSense hesabımı ayrı olarak kullanmak istiyorum

  Bunu yapabilmek için aşağıda gösterildiği gibi ilgili butonu seçmeniz yeterli olacaktır. ’Gmail, Orkut gibi Google hizmetleri veya kişileştirilmiş sayfam için kullandığım -posta adresim ve şifrem zaten var (Google Hesabı)', ve daha sonra 'Yalnızca AdSense için yeni bir kullanıcı adı ve şifresi seçmek istiyorum'.  Kredi kartı bilgilerimin olduğu AdWords hesabım ve banka bilgilerimin olduğu AdSense hesabım için bu güvenli bir seçenek mi? Nasıl güvenebilirim?

  Bu konuda sizi temin ederiz ki AdSense hesaplarının gizliliği her zaman çok önemlidir. AdSense bilgileriniz hiçbir şekilde diğer ürünler üzerinden paylaşılamaz. Ayrıca, AdWords kredi kart bilgileriniz bizim tarafımızdan gözükmemektedir ve gizli tutulmaktadır. Fakat, gene de hesaplarınızını ayrı tutmak isterseniz, yukarıdaki yönergeleri izlemenizi tavsiye ederim.

  Geçenlerde hesabımı güncellemeye çalıştığımda şu hata mesajını aldım ‘Seçmiş olduğunuz Google Hesabı başka bir kullanıcı ile ilişkilendirilmiştir’ Bu durumda ne yapabilirim?

  Bu mesajı aldıysanız, kullanmış olduğunuz e-posta adresinin daha önce (onaylanmış veya onaylanmamış) AdSense hesabı olarak kullanıldığı anlamına gelir. Sihirbaz kutusundaki bu mesaja biraz daha açıklık getirdik. Bir çok durumda, kullanıcıların girişlerini daha önce onaylanmamış bir e-posta adresi ile güncellemeye çalıştığını tespit ettik. Bu yüzden, daha önce onaylanmış bir AdSense hesabı ile ilişkili bir e-posta adresi ile hesaplarını güncellemek isteyen kullanıcılar için sihirbaz kutusuna yeni yönergeler ekledik.

  Eğer güncellemezsem ne olur?
  Eğer güncellemeyi tercih etmezseniz, hesabınıza giriş yapamayacaksınız. Bu yüzden, hesabınızı bir an önce güncellemenizi tavsiye ederim.

  Son olarak, hesabınızı Google hesabı olarak güncelleme ile ilgili daha fazla bilgi için Yardım Merkezini ziyaret etmenizi öneririm.

  Arlene Lee-AdSense Publisher Support tarafından yayınlanmıştır

  --
  6/10/2008 03:19:00 AM tarihinde Inside AdSense tarafından Inside AdSense-Türkçe adresine gönderild
 • 10-06-2008, 21:00:56
  #4
  bunu ben baya önce yapmıştım ya