Geçmişten günümüze uzun yıllar boyunca, Google Adsense hakkında sıklıkla duyduğumuz 6 efsane dolaşmaktadır.* Oldukça sık duyulan efsaneler ve gerçeklik payını irdelediğimiz bu yazıda, aslında Adsense hakkında muamma olarak görülen konulara bir nebzede olsa ışık tutmuş olacağız.

Efsane 1: 336x280, 300x250 ve 250x250 ölçülerindeki reklamlar daha etkili sonuçlar verdiği için, bu reklam boyutlarını kendi sitemde uyguluyorum.

Gerçek 1: Bu tutum genel anlamda doğru kabul edilebilir olsa da, her web sitesi için kesinlikle işe yarayacağı anlamı taşımamaktadır.* Çünkü her Web sitesinin genellikle kendine özgü tasarımsal özellikleri bulunduğu için, sitenize uygun olan reklam boyutlarını bularak yerleştirmek en akılcı yoldur.

Efsane 2: Daha yüksek ücretler ödeyen anahtar kelimelerle ilgili web sitesi kurmak, daha az ücret ödenen anahtar kelimelerle ilgili Web siteleri kurmaktan daha karlıdır.

Gerçek 2: Ciddi anlamda profesyonel bir SEO uzmanı iseniz, bu efsaneyi geçerli kabul edebiliriz.* Çünkü yüksek ücretli anahtar kelimeler de, rekabetinde çok üst düzey olacağı unutulmamalıdır. Aksi halde daha rahat yükselme sağlayacağınız düşük anahtar kelime ücretleri bulunan kategorilere yönelmek, daha mantıklı bir seçenek olabilir.

https://seoreq.com/google-adsense-ha...ane-ve-gercek/