• 10-11-2017, 13:11:46
  #1
  Merhabalar, aklımda Adsense ile ilgili birkaç soru işareti var.

  • Örneğin: Adsense'yi Türkçe alt yapılı bir siteden aldık ve reklam kodlarını ingilizce alt yapılı sitemize ekledik. (İngilizce siteler daha çok kazanıyor) Bu kazançlar artar mı?
  • İngilizce alt yapılı siteyi kurmak için Türk firmalardan sunucu almak mı daha mantıklı? Yoksa yabancı firmalardan mı?

  Sizinde bu konuyla ilgili fikirleriniz var ve yardımcı olursanız çok memnun olurum.
 • 10-11-2017, 13:26:29
  #2
  Wordpress & Seo & Google
  1- her sitenin kazancı ayrıdır. türkçe sitenizde x lira ingilizce sitenizde 2x lira kazanabilirsiniz birbirini etkilemez.
  - etkiledigini iddia edenler olacaktır. genel tbm to arttıgı için reklam birimlerini tek tek incelerseniz fark olmadıgını her sitenin kazancının ayrı oldugunu göreceksiniz.

  2- artık bulut sunucular var özellikle global kitlelere hitap eden sitelerde dünyanın farklı yerlerinden eşzamanlı sunucunuz var kim hangi sunucuya daha yakın ise o sunucu üzerinden baglanıyor hangi sunucu daha seri ise o hizmet veriyor.
  firmanın yerli yada yabancı olması önemlideğildir lokasyon önemlidir. siz abd de ki insanlara yayını türkiye merkezli yaparsanız siteniz pek de seri erişilen bir yer olmayacaktır
 • 10-11-2017, 13:36:31
  #3
  Her sitenin kazandığı ücret ayrı ve birbirinden bağımsızdır, hesabın Türkçe içerikli bir site ile alınması önemli değildir, aynı hesabı yabancı içerikli site için de kullanabilirsiniz. Adsense panelinizde eklediğiniz tüm sitelerin detaylarını görebilirsiniz.
  Ziyaretçilerinin yurt dışı kaynaklı olduğu bir siteye Türkiye'den sunucu almak pek mantıklı olmaz. Hedeflediğiniz ziyaretçi kitlenizin ağırlıklı konumuna göre lokasyon seçimi yapabilirsiniz.
 • 10-11-2017, 13:38:06
  #4
  Destekleriniz için çok teşekkür ederim, bayağı yardımcı oldu.
 • 10-11-2017, 15:03:38
  #5
  Bu konuyu farklı bir soruyla devam ettirmek isterim.

  Normalde reklam kategorilerinde din-siyaset-cinsellik gibilerini engelledim.

  Şimdi ben dini site açınca muhtemelen bu siteye uygun reklamlar gözükmeyecek. Açsam diğer sitelerde gözükecek. Bu durumda Nasıl bir yol izlenmeli?