• 03-11-2017, 13:59:47
  #1

  Adsense Başvurum Neden Reddedildi? Sebepleri ve Çözüm Yolları
  Bir web sitesi yada blog sayfası hazırladınız. Güzelce içerik girdiniz ve artık adsenseden para kazanma zamanı geldi diye düşünüyorsunuz! Ve bu düşünce sonucunda adsense ye başvuru yaptınız, sonuç ne olacak diye bekliyorsunuz. Bu bekleyiş kimi zaman stersli oluyor J. O kadar bekleyişin ardından sonuç bazen olumsuz olabiliyor.
  İşte bu yazımız da bu konuyu ele alacağız. Yani adsense adsense hesabım neden onaylanmıyor , adsense başvurum neden reddedildi sorularının cevaplarını ve çözüm yollarını arayacağız.
  Adsense websitelerinde reklamların yayınlanması için yani site ve bloglarınızı kabul etmek için site ve bloglarınızın bazı kriterlere sahip olmasını istemektedir. Bu kriterlerin eksikliği durumunda adsense başvurunuz reddedilebilir.
  Haydi şimdi adsensenin red cevabı vermesinde ki sebepleri inceleyelim
  Yetersiz İçeriklerden Dolayı Adsenseden Red Cevabı Gelmesi
  Birçok webmasterin en çok aldığı red cevabının başında yetersiz içerik gelmektedir. Bunun sebebi site içeriğinin yeterli olmaması, bu cevabın sebepleri; sitenizde ki içerik azlığı yada var olan içeriğin sonraki zamanlarda arttırılabilecek içerik potansiyeline sahip olamamasıdır.
  Bu noktada bazen, sitemde 100 adet konu var ama adsenseden yetersiz içerikden dolayı red cevabı aldım gibi sorularla karşılaşabiliyoruz. Dediğim gibi burada ki sorun içerik sayısı değil sadece, içeriğin türü, gelecek vaat etmesi yani zamanla arttırabilecek bir içerik mi, değil mi olması, siteye eklenen yazıların içeriği ve zenginliği, sitenin konusu gibi sebepler yetersiz içerik olup olmamasına etkendir.
  Site ve Bloğunuz İçin Yapılması Gerekenler:
  Ziyaretçi yararına içerikler olması, İçeriğinizin makul düzeyde olması (5-10 konu yazıp adsenseye başvurmayın). Mesela sitenizde 50 adet konu var ise, bu 50 konunun her biri kaçar kelimeden oluşmaktadır, buna dikkat edilmeli.
  Site yada bloğunuz belirli bir konuya sahip olsun, moda, sağlık, dekorasyon yada bilgili olduğunuz bir konuda sitetenizin içeriğini hazırlayın.
  Politikalara Aykırı İçerik Barındırılmasından Dolayı Adsenseden Red Cevabı Gelmesi
  Google adsense reklamları Google Adsense Politikalarına aykırı içeriklerin var olduğu bir siteye eklenmesi yasaktır. Bu yüzden site içeriğiniz bu şekilde ise yada açtığınız konuların bazılarında bu tür şeyler varsa Adsenseden red cevabı gelir.
  +18, full program, film dizi izleme vs. gibi legal olmayan içeriklere sahip siteleriniz için adsense alamazsınız. Farkında olmadan bu şekilde konularınız var ise adsense başvurusu yapmadan önce sitenizi bu tarz konulardan temizlemelisiniz.
  Yetersiz Trafik-Ziyaretçi Nedeniyle Adsensen Red Cevabı Gelmesi
  Çok az içeriğe sahip olan bir bloğunuz yada siteniz var ise, muhtemelen ziyaretçisi sadece sizsinizJ böyle bir site ile yapılcak adsense başvurusunun cevabı red olacaktır.
  O yüzden öncelikle sitenizi zenginleştirmeli ve ziyaretçi bakımınından siteniz iyi durumda olmalıdır. Sakın bu ziyaretçileri sahte hit pogramları ile sitenize çekmeyin. Google adsense için ziyaretçiler sitenize organik yollardan gelmelidir (arama motorları ve sosyal medya gibi).
  Diğer Reklam Firmaların Reklamlarından Dolayı Adsenseden Red Cevabı Gelmesi
  Adsense başvurusu yapmadan önce site yada bloğunuzda ki diğer reklam firmalarının reklamlarını kaldırın. Sitelerde ki aşırı reklamlar, sürekli açılan popuplar adsense için red verme sebeplerinde biri olabilir...
  Ayrıca konu ile alakalı olarak Google Adsense Ekibi’nin youtube de yayınlamış olduğu Adsense politikaları hakkında bilgi verici videosunu aşagıda izleyebilirsiniz. Bu sayede adsense başvurum reddedildi hakkında ki tüm sorularınızın cevabını bulabilirsiniz...
  Kaynak: Adsense Başvurum Neden Reddedildi? Sebepleri ve Çözüm Yolları
  Site bana aittir. Konu ile ilgili düşüncelerinizi siteme girip yorum yazarsanız sevinirim. Şimdiden Teşekkürler...
  Diğer Yazılarım:
  İnternetten Para Kazanmak İstiyorum Diyenler İçin En Çok Kazandıran İnternet İşleri Listesi: https://goo.gl/5vcBUH
  Resim Yükleyerek Kolay Bitcoin Kazan: https://goo.gl/1i1m4k
  Stok Fotoğrafçılık ile Para Kazanma Yöntemi: https://goo.gl/MREbPo
 • 03-11-2017, 14:05:05
  #2
  Güzel paylaşım için teşekkürler. Son zamanlarda adsense ile ilgili forumda paylaşımşar arttı. Aslında zorlaştı dediğimiz adsense hesabı almak kolay diye düşünüyorum. Tek yapılması gereken düzenli çalışmak ve sabretmek.

  Bende bir makale yazdım Adsense nasıl alınır diye ama bu kadar çok paylaşım olunca yayınlamadım. Böyle güzel bilgiler paylaşılması hoşuma gidiyor. İyi forumlar
 • 03-11-2017, 14:10:12
  #3
  Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim sanalyus ayrıca dediklerinize aynen katılıyorum. İyi Forumlar.