• 25-10-2017, 20:40:36
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Merhaba, sadece bende mi var bu duygu bilmiyorum. Sitelerde veya youtubede reklamlar çıkınca alışageldik reklamverenler dışında bir reklam görünce mutlu oluyorum. Bugün otobuste youtubeden müzik dinlicektim ve büyük bir elektrik süpürgesi firmasının reklamı çıktı içim bi güzel oldu. Bu sevinç reklamdan ötürü değil ama reklamverenlerin çoğaldığı ve reklamveren kişilerin - firmaların kaliteli tanınmış olması beni sevindirdi. Sizce 2-3 yıl sonra rekabet ne durumda olur Türkiye için? Televizyonda gördüğümüz reklamları adsense de görmeye başlayabilir miyiz?
 • 25-10-2017, 20:54:39
  #2
  Hocam başkaları para kazanıyor diye mutlu oluyor olabilirsiniz
 • 25-10-2017, 20:54:53
  #3
  Geleceğin 10 yılını anlamak icin geçmişin 10 yılına bakmak lazım (eric schmidt).
  10 yıl önce sosyal platformlar yok denecek kadar az ve cok kullanışlı değildi ...şimdi ise mantar gibi patladı ve sosyal medya hızla her acıdan gelişiyor cünki teknoloji gelişiyor . teknolojinin hızına bizim beynimiz ve siyaset ayak uyduramıyor.
  FB örnek alsak elinde bi kitle var databse var. onunla kalmadı snapchat , instagram milyarlarca veri var (bunu ABD hükümeti kendi amacları icinde kullanıyormu o ayrı bi konu. Ayrıca iphone un yeni parmak izi alma özelikleri ve yüz tanıma özelliği gibi bizi her an heryerde takipe alabilmesi korkunc bi durum). Bu verilerin belli bi kısımlarını fb bize reklam panelinde kullanmamıza izin veriyor (akıllı fb pixel) . Bu demeki rekamlar daha çok nokta atışı olmaya başlıyor ve tüketicilere daha doğru ürün pazarlanabiliyor. Ama Tv de senin gördüğün reklamı bende görüyorum...zaaten TV bakmaz oldum tv zaman kaybı deli kutusu. (şahsi görüşümdür)
 • 25-10-2017, 20:58:02
  #4
  Üyeliği durduruldu
  Soviet adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Hocam başkaları para kazanıyor diye mutlu oluyor olabilirsiniz
  Mutlu olmamda ki sonuç onlar reklam verirse adsense kullanıcıları para kazanır