• 22-09-2017, 01:57:24
  #1
  Merhaba arkadaşlar;

  Şuanada kadar kendime 7 adet adsense almış bulunmaktayım. Artık web işleriyle fazla ilgilenememden dolayı adsense hesaplarını nasıl aldığımı sizlere açıklamak istiyorum çünkü birçok arkadaş adsense almamaktan şikayetçi durumda. Forumda 5 içerikle adsense aldım, 2 günde adsense onayladı tarzındaki konuları hepimiz görmüşüzdür. Bunlara kesinlikle yalan veya gösteri demiyorum. Arkadaşların şansı yaver gitmiştir almıştır. Şayet ki biz güzel 150 içerikle deneriz, üstüne üstün 10 gün bekleyip red cevabı alırız. Bu kimin sinirini bozmaz ki. Ben bu durumu çözdüm arkadaşlar. Yine garanti etmiyorum ama alma şansınız çok yüksek olacaktır. Bazı arkadaşlar neden söylüyorsun vb. Yorumlarda bulunabilir. İş adsense almakla bitmiyor. En önemlisi adsenseden para kazanabilmektir.


  1- Yeni Bir Uzak Masaüstü Bağlanabileceğiniz Bir VDS alın.

  Neden diye sorarsanız, google gözünde daha önce hiç bir işlem yapmamış bir kullanıcı olarak, tertemiz sicilli birisi olarak gözükeceksiniz.

  2- Yeni Bir Web Sitesi Açın.

  Yeni bir web sitesi açın.( Forex, ekonomi ile ilgili olmasın.) Adsense'ye başvurmadan 6 ay geçmesini bekleyeceğiz. (siteye hosting bağlandıktan sonra geçerli olan süredir.) Eğer sabrınız yok ise şimdiden konudan ayrılabilirsiniz. Tüm işlemleri bu VDS üzerinden gerçekleştirin.

  3- Adsene'ye kayıt olma

  Adsense'ye kayıt olunurken site@siteismi.com şeklinde üye olun ve yaşınız 30'un altında ise babanızın veya annenizin üzerine almanızı tavsiye ederim çünkü 30 yaş üstü birisi başvurduğunda bu ilgili kişidir diyerek bir adım daha önde oluyorsunuz. Benim gözlemlerim bu şekilde.

  4- Tema Seçimi

  Temanın gözü yormamasına dikkat edin. Bol reklam alanı olan responsive bir tema yeterlidir. (pagespeed 80-100 arasında olmalı.)

  5- Siteye Eklenek Konular

  İnternette hiç paylaşılmamış konuları paylaşmanız gerekecek. 3 adet internette daha önce bahsedilmiş konu paylaşıyorsanız sonrasında internette daha önce hiç bahsedilmemiş konuları açmanız gerek.(bunlar inceleme olur, bir şeylerin konusu olur, kendi hayatınızdan bir kesit olur vb.)

  6- Gerekli Yazılar

  Gizlikik politikası, İletişim (extradan künye olursa daha iyi olur.), Kullanım Şartları gibi yazıların mutlaka olması gerekmektedir.

  7- Zurnanın Zırt Dediği Yer: Etiketler ve Görseller

  Çoğu kişi bu etiketleri anormal derecede fazla girer. Bu google'daki index sayınızı arttırır fakat içerik kalitesi olarak sizi geriye atar. Bundan dolayı adsense alımınız zorlaşır. Etiketlere noindex verip fazla abanmanızı da tavsiye etmiyorum. Bir konuya en fazla 2 adet etiket koymanızı öneriyorum ve bu etiketlerin seo ayarlarını yapmanızı tavsiye ediyorum. Böylece sitenizin kalitesini arttırmış olursunuz. (Yetersiz içerik şeklinde red gelmesinin bir nedenlerinden biri de etiketlerin sayfa otoritesini düşürmesinden kaynaklanmaktadır.)

  Görselleri kendiniz yapabilirsanız çok daha iyi olur. Eğer google'dan resim alacaksanız windows'un veya linux işletim sistemlerinin kendi photoshop uygulamaları var. Bu uygulamaları kullanıp resmin parlaklığı, boyutu vb. ile oynarsanız resim özgün gözükür ve size + puan kazandırır.

  “Emek vermeden bir şeye ulaşmayı düşünmek, hayalperestlikten başka bir şey değildir.”

  ----------
  Bu konu r10'a özel açılmıştır. İzinsiz paylaşım yapılamaz.
 • 22-09-2017, 02:30:58
  #2
  teşekkürler güzel paylaşım
 • 23-09-2017, 11:58:17
  #3
  Yorumlarınız için teşekkürler.
 • 23-09-2017, 15:48:56
  #4
  Üyeliği durduruldu
  Paylaşım için teşekkürler..

  Hala anlamadınız mı? : ) Biri 20 gün de biri 10 günde diğeri 6 ay bekliceksin diyor?

  Hangisine inansın bu insanlar?: ) Adsense TÜRKİYE için bunları yapıyor farklı ülkelerde böyle kasanlar yok: )

  TÜRKİYE için adsense alımı tamamen şans veya onaylayan kimse onun insafiyetine kalmış bir durumdur..

  Kolay gelsin.
 • 24-09-2017, 00:48:34
  #5
  RapStyle adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Paylaşım için teşekkürler..

  Hala anlamadınız mı? : ) Biri 20 gün de biri 10 günde diğeri 6 ay bekliceksin diyor?

  Hangisine inansın bu insanlar?: ) Adsense TÜRKİYE için bunları yapıyor farklı ülkelerde böyle kasanlar yok: )

  TÜRKİYE için adsense alımı tamamen şans veya onaylayan kimse onun insafiyetine kalmış bir durumdur..

  Kolay gelsin.
  Sizin söylediğinizde doğru. Hindistan harici diğer ülkelerdekiler bizden daha kolay adsense sahibi oluyor.
 • 24-09-2017, 00:54:42
  #6
  Teşekkürrler hocam.