• 09-08-2017, 13:14:05
  #1
  Merhaba arkadaşlar,Adsense'ye yeni kabul edilmiş bir sitem var fakat çok alakasız reklam çıkmasını istemiyorum.Bunun için ne yapmam gerekiyor? Örneğin sağlık ile alakalı sitede araba reklamları çıkmasın istiyorum.Bunun için Adsense panelinde kategori engelleme var fakat 200 ile sınırlı ve ben sağlık kategorisi dışında hiçbir kategoriden reklam çıkmasını istemiyorum.Bunu engellemenin bir formulü varmı??
 • 09-08-2017, 15:13:15
  #2
  Reklam dönme mantığı şu şekildedir,kişi sizin sitenize zaten sağlık ile ilgili bir kelimeyi aratırken geldiğinden dolayı,o an da reklam veren varsa kullanıcıya aradığı kelime ile ilgili bir reklam görünür.Yani kişinin ilgili aramalarına göre bir gösterim söz konusu,şayet sağlık sitesin de bir kişi araba reklamı görünüyorsa,arama geçmişin de "araba veya benzer kelimeler" ile ilgili bir araştırma yapmış olabilir.

  Adsense reklam panelinden genel ve hassas kategorilerden istediğiniz kısıtlamayı yapabilirsiniz fakat,unutmayın ki çok kısıtlama yapmanız sürekli siteniz de aynı reklamın dönmesine yol açar.