• 15-07-2017, 20:04:34
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Merhaba Arkadaşlar,

  Yaklaşık 4 ay önce açtığım yerel bir şehir portalı için 2 defa adsense başvurum kabul edilmedi. Nedeni ile ilgili öneri sunabilecek bir arkadaşım var mı ?

  Site İsmi : www.kocaeliyasam.net
  Sitede yaklaşık olarak 205 yazı vardır. Bu yazıların birçoğu 500 kelime üzerindedir. Ve %90 özgün içeriktir.

  Site hiti zaman zaman değişmekte, fakat ortalaması 100 üzerindedir.

  Yorumda bulunan ve yardımcı olan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.
 • 15-07-2017, 20:22:43
  #2
  Ret mesajınızı yazabilirmisiniz. 6 aydır bende alamıyorum en az 15 kere ret yedim değişik yöntemler uygulamama rağmen.
 • 15-07-2017, 21:24:44
  #3
  Üyeliği durduruldu
  HbY adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Ret mesajınızı yazabilirmisiniz. 6 aydır bende alamıyorum en az 15 kere ret yedim değişik yöntemler uygulamama rağmen.
  Google AdSense'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Başvurunuzu inceledik, ancak maalesef şu an için AdSense başvurunuzu kabul edemiyoruz.
  Başvurunuz aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir.
  Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikaları veya Web Yöneticisi Kalite yönergeleri ile uyumlu olmadığı için, şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize zengin ve anlamlı içerik sağlayıp, organik trafik alan ve kullanıcılarımıza da iyi hedeflenmiş reklamlar göstermemize olanak veren siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu ölçütleri karşılamadığını düşünüyoruz.

  Aşağıda sitenizde kullanıcı deneyimini iyileştirmenize ve AdSense ölçütlerine uymanıza yardımcı olacak bazı öneriler verilmiştir:

  Google reklamları gösteren sitelerin kullanıcılara yüksek bir değer sunması önemlidir. Bir yayıncı olarak, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmek için bir neden sunan, benzersiz ve alakalı içerik sağlamalısınız.
  Otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya çok az orijinal içerik barındıran ya da hiç orijinal içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin.
  Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel düzen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir.
 • 15-07-2017, 23:26:47
  #4
  4 farklı siteden yaptığım başvurularda sizde ki gibi aynı red maili geliyor. 1 yıldır uğraşıyorum. Tek ortak tarafları wordpress olması. Sektör ve dilleri bile farklı Makaleciler farklı dizaynları farklı.. Artık şüphelendim google beni mimlemiş mi acaba diye. Farklı 3 kişiden başvuru yaptım onlarada aynı red maili geldi. Farklı bir host firmasına geçtim, geçtikten sonra başvurdum yine red maili aynı. Forumdan bir satıcı ile irtibata geçtim adsense alabileceğim bir site kuracak ve teslim edecek. 20 gün oldu hala teslim etmedi. Normalde 2 gunde teslim ediyor. Yani anlayacağın olmuyorsa zorlamanın anlamı yok.
 • 16-07-2017, 00:06:57
  #5
  Ret yemesi çok normal.
  Sitenize sırası ile Hakkımızda, Gizlilik Politikası, Kullanıcı Sözleşmesi ve İletişim sayfası ekleyin. Google Map mutlaka koyun telefon numarası vs. Sitenizin footer alanına copyright yazısı gibi zenginleştirin. Üst alan logonun yanı çok boş o kısma reklam koyacaksınız sanırım ama onay süreci esnasında siteniz ile alakalı bir banner koyun. Blog yazılarınızın sağ tarafına kategoriler bölümü ekleyin. Başvurunuzu yapın sonra burada beni etiketleyerek aldığınız onay mesajını bildirin
 • 16-07-2017, 00:11:55
  #6
  bende 6 aydır 5 farklı hesaptan değişik değişik başvuru yaptım, 4 kere tema değiştirdim. Olmuyor yani