Alıntı
Merhaba,

E-postanız için teşekkür ederiz. Bütün yayıncıların sorularını en hızlı şekilde kişisel bir mesaj ile cevaplamak için büyük çaba gösteriyoruz. Buna rağmen olağanüstü yayıncıların ilgisinden dolayı şu anda gecikmeler yaşanabilir. Sorularınızın önemini biliyoruz ve mesajınızı mümkün olduğu kadar çabuk yanıtlayacağız.

Sıkça sorulan sorularımızın cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz:

1. Başvurum ne zaman onaylanacak?
2. Reklam kodunu siteme nasıl ekleyebilirim?
3. Reklam kodunu diğer sitelerime ekleyebilirmiyim?
4. PIN kodu nedir ve ne zaman elde edeceğim?
5. Ödemeleri ne zaman alacağım?
6. Tıklamalar var fakat kazancım yükselmiyor, neden?
7. Tavsiye kazançlarımı nasıl elde edebilirim?
8. Sitemi arama motoruna nasıl ekleyebilirim?
9. Filtre listeme nasıl site eklerim?

Cevaplarımız:

1. Başvurum ne zaman onaylanacak?
E-posta adresinizi doğruladıktan sonra genelde kısa bir süre içinde başvurunuzu inceleyip e-posta yoluyla sizinle irtibata geçeceğiz. Başvurunuzu onaylarsak, başvurunuz sırasında belirlemiş olduğunuz e-posta adresi ve şifreden oluşan login bilgisini kullanarak hemen Google AdSense hesabınıza giriş yapabileceksiniz. Bunun ardından AdSense HTML kodunu web sitenize kopyalayarak reklamları sunmaya başlayabilirsiniz.

2. Reklam kodunu siteme nasıl ekleyebilirim?
AdSense hesabınızda Google reklam kodunu kolayca oluşturabileceğinizi bildirmekten memnuniyet duyarız. Reklamlarınızı, çeşitli reklam biçimleri ve renklerden seçim yaparak sitenize uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Ayrıntılı talimatlar için, lütfen https://www.google.com/support/adsen...er=10191&hl=tr sayfasını ziyaret edin.

3. Reklam kodunu diğer sitelerime ekleyebilirmiyim?
Hesabınızda bulunan 'İçerik için AdSense' sayfasındaki AdSense reklam kodu Google reklamlarını göstermek istediğiniz her sitenin her sayfası
için geçerlidir. Ayrıntılı talimatlar için, lütfen https://www.google.com/support/adsen...9913&topic=134 sayfasını ziyaret edin.

4. PIN kodu nedir ve ne zaman elde ederim?
Kazançları 50 ABD dolarını aştığı zaman, her AdSense yayıncısına bir PIN kodu gönderilir. Bu PIN kodu bize adresinizi doğrulamakta yardımcı olacaktır ve kişisel bilgilerinizin gizliliğinin korunnmasını sağlayacaktır. Ayrıntılı talimatlar için, lütfen https://www.google.com/support/adsen...836&topic=8455 bağlantısını gözden geçirin.

5. Ödemeleri ne zaman alacağım?
Google AdSense katılımcıları ödemeleri YTL veya ABD doları olarak çekle alırlar. Kazandığınız bütçe 100$ veya üzeri ise her takvim ayı sonundan yaklaşık 30 gün sonra Google çekinizi postayla gönderecektir. https://www.google.com/support/adsen...05&ctx=sibling sayfasında bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

6. Tıklamalar var fakat kazancım yükselmiyor, neden?
İzleme sistemimiz tarafından geçersiz olduğu sanılan tıklamalar raporlarınızda belirtilecektir. Bununla birlikte, reklamverenler geçersiz olan tıklamalar için ücretlendirilmedikleri için yayıncılar bu tür tıklamalardan dolayı kazanç elde etmeyecektir. Ayrıntılı bilgi için lütfen https://www.google.com/support/adsen...topic=0&type=f sayfasını ziyaret edin.

7. Tavsiyelerden ne kadar kazanacağım?
Her bir Firefox veya Picasa kurulumu için, kullanıcının bulunduğu ülke veya bölgeye göre, 1 ABD dolarına kadar kazanç elde edeceksiniz. Kullanıcı sizinle aynı ülke veya bölgede olmayabilir. Bu miktar her piyasa için belirlenen kriterlere göre hesap edilecektir. Maalesef, ülkelere göre kazançları açıklayamıyoruz. Ziyaretçileriniz programlarımızı ilk kez eklemekte bulunmaları gerekmektedir.

8. Sitemi arama motoruna nasıl ekleyebilirim?
Her bir indeksleme işlemi yapıldığında indeksimize yeni siteler eklenmektedir. Sizi de, URL'nizi bu indekse eklemeye davet ediyoruz. Web sitenizin, Google arama sonuçları arasında listelenmesini istiyorsanız, lütfen URL'nizi eklemek üzere Add your URL to Google adresini ziyaret ediniz. Bize bildirilen tüm URL'leri indeksimize eklememekteyiz, ve eklenip eklenmeyeceklerine dair ya da ne zaman ekleneceklerine dair herhangi bir tahminde bulunamadığımız gibi herhangi bir garanti de verememekte olduğumuzu bildirmek isteriz.

9. Filtre listeme nasıl site eklerim?
Ayrıntılı talimatlar için, lütfen https://www.google.com/support/adsen...topic=0&type=f sayfasını ziyaret edin.

Sorunuza bu cevapların arasında cevap bulamadığınız halde, lütfen bu e-postaya cevap vermekten çekinmeyin. Size en hızlı şekilde yardımcı olmaya çalışacağız.

Anlayışınız ve işbirliğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılar,

Google AdSense Ekibi

Surekli aynı msj bıkmadılarmı ya bu maili atacaklarına iki tıkla onaylasalar yaa Adsense offff.. adsenseeeeeeeeeeeeeee


Benimde cevabım bu yorumlarsanız sevinirim
Alıntı

tekrar selamlar ....
bu mesaj da cevab bulamadıysanız tekrar yazmaktan cekınmeyin diyorsunuz. zaten ben bu mailden 10 tane daha almıştım sizden.Dediğim Gibi benim sorunumun cevabı Adsense Help Center de yok .Şimdi tekrar sorunumu iletiyorum:Adsense Başvurumun Sürecini Hızlanması ve Olumlu Bir cevap bekliyorum::SAYGILARIMLA